„Fuksiary” rozbiły Wisłę, a KKP nie dojechało do Tucholi

Piotr Pubanz
Tak po meczu z Wisłą cieszyły się w sobotę „Fuksiary”.
Tak po meczu z Wisłą cieszyły się w sobotę „Fuksiary”. Piotr Pubanz
Pewne 3 punkty zainkasowały w 17. kolejce spotkań III ligi kobiet piłkarki Fuksa Wielowicz. „Fuksiary” zupełnie niespodziewanie rozbiły 6:0 wyżej notowaną Wisłę Grudziądz.

Nie odbył się mecz w Tucholi, gdzie „Senatorki” miały podejmować rezerwy KKP. Działacze z Bydgoszczy 3 dni przed spotkaniem próbowali przełożyć mecz na inny termin, ale nie zgodzili się na to ani działacze Tucholanki, ani K-PZPN. Sędzia po 15 minutach oczekiwań odgwizdał walkower dla gospodyń.

FUKS WIELOWICZ – WISŁA GRUDZIĄDZ 6:0 (3:0)
Bramki:
Nicole Nowak 3 (7, 21, 34), Paulina Drzewiecka (55), Aleksandra Krupa (62), Paulina Kozicka (69). FUKS: Kluza (Dyrka) – Dolatowska, Barton, Jasiek, Batke (Jaworska) - Kinga Nowicka (Klaudia Nowicka), Kozicka, Sławińska (Kryza), Natalia Drzewiecka (Krupa) - Kaproń (Pacek), Nowak (Paulina Drzewiecka).

Jesienią Wisła pokonała Fuksa 6:2 i w Szynwałdzie, gdzie odbywał się mecz, to przyjezdne były faworytem. Tymczasem miejscowe dały prawdziwy popis gry, wygrywając 6:0. Przewaga gospodyń była duża, zwłaszcza w drugiej połowie, ale na słowa pochwały zasługuje bramkarka Fuksa Wiktoria Kluza, która przy stanie 0:0 dwukrotnie uchroniła swój zespół od straty bramek. Potem popis dała Nicole Nowak, do przerwy notując hat tricka. Po przerwie miejscowe nadal przeważały, dużo strzelały z dystansu i ponownie trzykrotnie trafiały do siatki. Przyjezdne w tej części gry ani razu nie zagroziły bramce gospodyń. - Taki wynik zawsze cieszy, dziewczyny zagrały znakomite zawody, zasłużenie wygrywając z faworytem – mówił po meczu trener Marek Grabowski. – One cały czas bawią się piłką i takie mecze dają im pozytywnego kopa do dalszych treningów. W następnej kolejce „Fuksiary” jadą na mecz do Przechowa z niewygodną Wdą/Strażak.

Pozostałe mecze 17. kolejki:
Wda/Strażak – Noteć 0:0, Start – Viking 2:0, WAP – Spójnia 2:0, Unifreeze – Gwiazda 1:3, GLKS – Tęcza 1:6.

1. Gwiazda Toruń 17 49 93-8
2. WAP Włocławek 17 42 78-13
3. Noteć Inowrocław 17 36 48-20
4. Tucholanka Tuchola 16 35 69-31
5. GOKSiR Start Pruszcz 16 34 46-14
6. Unifreeze II Górzno 16 28 56-33
7. Tęcza Bydgoszcz 17 28 49-34
8. Spójnia Białe Błota 17 23 46-47