Golub-Dobrzyń w "Konstelacji dobrych miejsc"

  Golub-Dobrzyń w "Konstelacji dobrych miejsc"

  Karolina Rokitnicka

  Gazeta Pomorska

  W paszporcie proponowanych jest 20 miejsc

  W paszporcie proponowanych jest 20 miejsc ©UM

  Golub-Dobrzyń wymieniany jest w „Konstelacji dobrych miejsc”, polecanych turystom. Co więcej pobyt w nim jest nagrodą w konkursie.
  W paszporcie proponowanych jest 20 miejsc

  W paszporcie proponowanych jest 20 miejsc ©UM

  - Już po raz piąty wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do odwiedzania najciekawszych zakątków Kujaw i Pomorza z Paszportem Turystycznym. Akcję organizujemy tym razem pod szyldem kampanii „Konstelacje dobrych miejsc”. Książeczki można odbierać w punktach informacji turystycznej. Zwiedzaj, zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody! - zachęca Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego. - Paszport przygotowany został w polsko-angielskiej wersji językowej.

  Można go było otrzymać na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku i Mistrzostw Świata U20 w lekkiej atletyce w Bydgoszczy.

  Paszport to mini przewodnik turystyczny. Zawiera opisy atrakcji w województwie. Zaprezentowano w nim 20 miejsc województw: Bydgoszcz, Toruń, Bory Tucholskie, Świecie, Grudziądz, Chełmno, Zakole Wisły, Włocławek, Pałuki, Dolinę Noteci, uzdrowiska – Ciechocinek, Inowrocław oraz Brodnicę i Golub-Dobrzyń.

  Nasza okolica prezentowana jest jako region pełen wrażeń. „Trasy rowerowe, jeziora, ulubiona przez kajakarzy rzeka Drwęca i mnóstwo geokeszingowych skarbów. Nad wszystkim czuwa duch królewny Anny Wazówny, dobrej gospodyni tych ziem, którego można ponoć spotkać na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Od 40 lat podczas turnieju staje tu w szranki rycerstwo z całej Europy” - czytamy w opisie.


  Zobacz również: Bella Skyway 2016 w Toruniu - finansowe żniwa [zdjęcia, wideo]

  Dla turystów zorganizowano konkurs pieczątkowy. - Wystarczy zebrać cztery pieczątki z odwiedzanych miejsc i do 15 września przesłać kupon konkursowy na adres Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Do wygrania vouchery pobytowe z atrakcjami, zaproszenia do restauracji i na koncerty. Wśród nich weekend na Zamku Golubskim, pobyt w Przystani Powiat Nakielski oraz w Biskupinie – dodaje Beata Krzemińska.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej