Gratulacje dla burmistrza

BARBARA SZMEJTER
Udostępnij:
Radni jednym głosem

Wszystkie komisje Rady Miejskiej w Lipnie pozytywnie zaopiniowały sprawozdanie z wykonania budżetu, przedstawione podczas wczorajszej sesji przez burmistrza miasta. Janusz Dobroś otrzymał absolutorium.

Wiele trudnych spraw poruszano podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Lipnie. Najważniejszym jej punktem było jednak absolutorium dla burmistrza. Janusz Dobroś przedstawił pozytywną opinię na temat budżetu przygotowaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Szczegółowe dane zaprezentował radny Marek Furmański, wiceprzewodniczący Komisji Budżetu, mówiąc m.in. o źródłach finansowania deficytu budżetowego, wynoszącego ponad 6 mln zł. Mówił o rzetelności i uczciwości rządzącej ekipy w kwestiach finansowych.

W dyskusji uczestniczyli nieliczni radni. Jaromira Piotrkie-wicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, interesowała bezgotówkowa transakcja między miastem a jedną z toruńskich firm budowlanych, która ufundowała latarnie w zamian za reklamy w piśmie "Echo Lipna". Mieczysław Zabłocki mówił: - Trzecią kadencję jestem radnym, a jeszcze nigdy nie otrzymałem tak precyzyjnie skontrowanego sprawozdania z wykonania budżetu.

Zastrzeżeń do danych dotyczących finansowej kondycji miasta, nie mieli także przewodniczący innych komisji Rady Miejskiej. Ostatecznie uchwała w sprawie absolutorium dla burmistrza za 2007 rok została podjęta jednogłośnie. Podczas ogłoszonej chwilę później przerwy burmistrz przyjmował gratulacje od radnych i pracowników magistratu.

Lipnowscy radni zapoznali się wczoraj również ze sprawozdaniami z działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Komunalnych. Mowa była także o przyszłości cmentarza w Złotopolu oraz o słynnej już lipnowskiej pływalni

zamkniętej wkrótce po otwarciu. Do radnych trafiło także pismo od mieszkańców rejonu ul. 22 Stycznia, protestujących przeciwko proponowanym przez miasto zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego. Do tych spraw powrócimy w oddzielnych publikacjach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
AntyAl.
Myślałem,że starosta pije więcej niż burmistrz. Widocznie żle myślalem .Jak na razie to ten drugi ląduje pod stołem....
G
Gość
po pierwsze: to on jedyny, który pije??
po drugie: masz pewność, że trafił do szpitala przez alkohol??

chyba nie, bo nikt nie wyniósł ci książki przyjęć ze szpitala, więc sugeruję odrobinę ostrożności, bo dziś są modne procesy za pomówienia
A
A9013A
W dniu 25.04.2008 o 14:39, Banan napisał:

Burmistrz absolutorium tak świętował aż w szpitalu wylądował hahaha


pił, pije i będzie pił
B
Banan
Burmistrz absolutorium tak świętował aż w szpitalu wylądował hahaha
Dodaj ogłoszenie