Jak podaje portal miejski Bydgoszcz.pl, Grupa Immobile chce jeszcze w 2019 r. rozpocząć nową inwestycję w centrum miasta. Budynek biurowy przy skrzyżowaniu ulic Bernardyńskiej i Stary Port ma zostać przebudowany na hotel.

Hotel będzie mieścił się w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego biurowca. Przypomnijmy, wybudowano go w 1964 r. Był jednym z pierwszych wysokościowców budowanych w centrum Bydgoszczy. Przez lata obiekt ten był siedzibą firmy Projprzem, obecnie spółki wchodzącej w skład grupy Immobile. Powierzchnia budynku to około 3 tys. m kw. - podaje portal Bydgoszcz.pl.

- Pozwolenie na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania wydane zostało w czerwcu 2018 r.

- informuje Grupa Immobile. - Prace budowlane powinny wystartować jeszcze w pierwszej połowie 2019 r. Inżynierem kontraktu w tej inwestycji będzie firma CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy. Projekt zakłada zastosowanie dużej liczby przeszkleń w górnej części budynku, natomiast na dolnych kondygnacjach dominować mają okładziny w ceglastym kolorze.

Nowy hotel w Bydgoszczy dołączy do rodziny 10 hoteli Focus.