Gryf Piaseczno bliżej awansu

Piotr Pubanz
Piłkarze z Piaseczna zrobili wielki krok ku A-klasie.
Piłkarze z Piaseczna zrobili wielki krok ku A-klasie. Piotr Pubanz
Najważniejszym meczem minionego weekendu w B-klasie była potyczka w Piasecznie, gdzie wicelider podejmował lidera LKS Kęsowo.

I to właśnie goście w pierwszej połowie zdominowali wydarzenia dziejące się na boisku. Już w 3. min. w sytuacji sam na sam przestrzelił B.Weltrowski, w 24. min. tak samo zachował się Mielke, w końcu do siatki trafił A.Weltrowski. Tuż przed przerwą zdołał wyrównać Piechocki i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 1:1.

Po przerwie dość szybko gospodarze zaaplikowali rywalom dwa gole (Pestka, Jeliński), a potem losy meczu na swoje barki wziął bramkarz Gryfa Szczygieł ratując swój zespół z wielkich opresji. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Dorosz. Ten gol okazał się bardzo ważny, bowiem w pierwszym meczu to kęsowianie wygrali 4:1. Tak więc przy ewentualnym zakończeniu przez obie ekipy ligi z takim samym dorobkiem punktowym, decydować będzie lepszy stosunek bramek. Obecnie to Gryf jest lepszy o 5 goli.

W pozostałych meczach tej grupy na uwagę zasługuje pewna wygrana Fuksa Wielowicz nad rozpędzonym ostatnio Gromem Więcbork. Goście wygrali zdecydowanie 3:0 po trafieniach Dombrowskiego, Koniszewskiego i Mikulskiego. W grupie 2 B-klasy bardzo dobrze spisał się beniaminek ze Śliwic wygrywając na wyjeździe 4:0 z Ułanami Dragacz. Z kolei 3:4 w Lnianie przegrał Cis Cekcyn, a goście zaczęli strzelać dopiero po godzinie gry, kiedy przegrywali już 0:4.

Wyniki:

Grupa 1 – 19. kolejka:
Grom – Fuks 0:3 (Dombrowski, Koniszewski, Mikulski), Gryf – Kęsowo 4:1 (Piechocki, Pestka, Jeliński, Dorosz – A.Weltrowski), Gwiazda – Taxus 2:2 (Wilczek, Nowak – Twardy, Lipiński), Sokół – Skarpa 0:4 (Pyrc 2, Murawski, Wiśniewski), Tarpan - TKP 4:1, Łokietek – Victoria 8:3.

Grupa 2 – 19. kolejka:
Czarni – Cis 4:3 (Weroński, Adamczyk, Lipnicki, Korpalski – Schreiber, Wiśniewski, Dębicki), Ułani – Victoria 0:4 (Selka 2, Cichowicz, Sowa), Zryw – Gwiazda 3:2, Wisła - Grom 1:3, Osielsko – Tęcza 6:0, LKS – Struga 5:4.

1. GLKS Osielsko Żołędowo 19 45 60-19
2. Zryw Wielki Lubień 19 41 55-30
3. LKS Dąbrowa Chełmińska 19 40 52-25
4. Grom Osie 19 35 55-28
5. Victoria Śliwice 19 34 48-23
6. Cis Cekcyn 19 28 40-34
7. Czarni Lniano 19 25 45-44
8. Ułani Dragacz 19 19 31-68