Gwiazdy PLKK lepsze od reprezentacji

  Gwiazdy PLKK lepsze od reprezentacji

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Gwiazdy PLKK lepsze od reprezentacji

  ©fot. archiwum GP

  Szeroka reprezentacja Polski okazała się słabsza od Gwiazd PLKK podczas pokazowego meczu w Pruszkowie. Z dobrej strony pokazały się cztery torunianki.
  Gwiazdy PLKK lepsze od reprezentacji

  ©fot. archiwum GP

  Reprezentacja Polski - Gwiazdy PLKK 75:95 (17:20, 21:30, 19:23, 18:22)

  GWIAZDY: Burse 18, Matovic 17 (1), Shields 14, Richards 10 (2), Spencer 10 (2), Bortelova 9 (3), Carter 7, Fernandez 4, Denson 4, Gahan 2.
  POLSKA: Kobryn 11, Mieloszyńska 10 (1), Gala 8 (1), Idczak 6 (2), Majewska 5, Krawiec 4, Krężel 4, Pawlak 4, Piekarska 4, Walich 3, Dźwigalska 3 (1), Babicka 3 (1), Gulak 3, Żurowska 2, Pietrzak 2, Skobel 2, Sosnowska 2, Tomiałowicz 0, Gajda 0.

  - Nikt nie mówił, że będzie łatwo i ta świadomość musi nam przyświecać od początku. Planuję sprawdzać kadrę z najlepszymi przeciwnikami i to był z pewnością pierwszy taki test - podkreślił Dariusz Maciejewski, dla którego był to debiut w roli trenera kadry.

  Innego wyniku trudno było się spodziewać, bo reprezentacja została podzielona na cztery piątki, z których każda dostała mniej więcej po 10 minut grania. W pierwszej połowie na parkiecie biegały w większości młode zawodniczki, które debiutowały w reprezentacji seniorek, najbardziej doświadczone pojawiły się na parkiecie w 3. kwarcie. I wtedy przewaga Gwiazd stopniała w pewnym momencie do 6 pkt. Ekipa Jose Hernandeza pod wodzą bardzo skutecznych środkowych Janell Burse i Ivany Matović nie dała sobie jednak wydrzeć zwycięstwa.
  - To nie był nasz najlepszy występ, ale spotkałyśmy się w piątek i nie da się pewnych rzeczy zrobić w ciągu jednego dnia. Jesteśmy jednak na dobrej drodze i okazji do wspólnych treningów i pracy nam nie zabraknie - tłumaczyła Agata Gajda.

  Rozgrywająca Energi została wybrana kapitanem reprezentacji i była jedną z czterech torunianek w składzie. Spędziła na parkiecie 11 minut (0/3 z gry, 2 as). Najlepsza z tego kwartetu była Ewelina Gala (9 mi., 3/5 z gry, 3 zb.), a zagrały też Monika Krawiec (10 min, 1/4 z gry, 2 zb.) oraz Patrycja Gulak (10 min, 1/4 z gry, 1 zb., 1 as.).

  Najbardziej wartościową koszykarką meczu została wybrana rozgrywająca AZS Gorzów Samantha Richards, a konkurs rzutów za 3 punkty wygrała Tracy Gahan z Lidera Pruszków.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo