Hit dla Stali Brzeg, najwięcej goli w Opolu i Chróścicach. Podsumowanie 24. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej

Wiktor Gumiński
Stal Brzeg minimalnie wygrała w meczu na szczycie 24. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej z iPrime Bogacica. Do niespodzianki doszło w Opolu, a w Chróścicach byliśmy świadkami niesamowitego zwrotu akcji. Wiktor Gumiński

Potyczka w Brzegu zakończyła się wygraną gospodarzy 1:0. Przesądziło o tym trafienie Rafała Brusiły w 69. minucie. Dzięki temu triumfowi, to właśnie Stal została nowym liderem tabeli, spychając z tego miejsca nikogo innego jak iPrime. Na sześć kolejek przed końcem nadal jednak wszystko jest możliwe, bo oba zespoły mają obecnie tyle samo punktów (po 57). A tuż za ich plecami znajduje się Małapanew Ozimek (56 pkt), mająca dodatkowo rozegrany o jeden mecz mniej.

W 24. serii gier drużyna z Ozimka zdobyła jedną bramkę, ale wystarczyło to, by zainkasować trzy punkty w konfrontacji z 4-ligowym outsiderem, czyli Pogonią Prudnik.

Tylko jeden gol padł też w Strzelcach Opolskich, gdzie miejscowy PPO Piast wygrał z MKS-em Gogolin.

Z kolei najwięcej bramek - pięć - oglądaliśmy w starciu Protec Victorii Chróścice z Po-Ra-Wiem Większyce. Choć to gospodarze wygrywali w tym meczu już 2:0, to jednak po ostatnim gwizdku zostali z niczym. Podopieczni trenera Tomasza Hejduka najpierw odrobili straty, a zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry do drugiej połowy.

Cztery bramki padły w potyczce Odry II Opole z LZS-em Piotrówka. Dość niespodziewanie aż trzy z nich były autorstwa ekipy z Piotrówki. Co więcej, wszystkie strzeliła ona po przerwie, kiedy to w składzie rezerw opolskiego zespołu znajdowało się aż pięciu zawodników występujących na co dzień w pierwszej drużynie.

Ważną wygraną zanotowała też Polonia Nysa, która, po dwóch trafieniach Macieja Pisuli, odwróciła losy spotkania z wyżej notowanym Ruchem Zdzieszowice i zwyciężyła 2:1.

W takim samym stosunku Fortuna Głogówek pokonała LZS Walce.

Jedyny remis w 24. kolejce padł w Domaszkowicach, gdzie tamtejszy LZS i Polonia Karłowice strzeliły po jednym golu.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.