HOKEJ NA TRAWIE: Pomorzanin Toruń nadal niepokonany

(JP, DM)
Pomorzanin w meczu derbowym wyraźnie lepszy od Rogowa i wciąż jest niepokonany. LKS Gąsawa grała u siebie z Wartą Poznań.

10. Polonia Środa 4 2 8:14

Bramki: Zieliński 2, K. Makowski 2, Nowakowski, Szyplik, Żywiczka - Karpiński 2, Majchrzak, Popiołek

To 3. zwycięstwo Pomorzanina w sezonie i także 3. porażka Rogowa. Trener Andrzej Makowski nie był jednak do końca zadowolony z gry swojego zespołu. Goście objęli prowadzenie po strzale Majchrzaka w 6. min, ale wicemistrz Polski jeszcze przed przerwą zdobył 4 gole, a w drugiej połowie prowadził już 6:1. Wtedy jednak torunianie zaczęli grać zbyt indywidualnie i Rogowo doprowadziło w 65. min do wyniku 6:4. Sytuację uspokoiło trafienie Bartosza Żywiczki na 2 minuty przed końcem meczu.

LKS GĄSAWA - WARTA POZNAŃ 3:3 (1:1)

Karne zagrywki: 1:2, M. Wrzesiński - Wachowiak, Semonowicz po 1. Bramki: K. Wrzesiński 2 (14, 40), Kuczma (51) - Walkowiak 2 (63, 66), Paech (19).

Gąsawianie zdobyli tylko punkt, choć długo wydawało się, że sięgną po trzy "oczka". Prowadzili bowiem w 2. połowie już 3:1. Jak się później okazało, popełnili taktyczny błąd. Niepotrzebnie cofnęli się do defensywy.
W karnych zagrywkach lepsi byli laskarze z Poznania, którzy zwyciężyli 2:1.

Mecz pechowo zakończył się dla bramkarza gospodarzy Ryszarda Modelskiego, który złamał rękę po brutalnym zagraniu zawodnika Warty.

Pozostałe mecze: Grunwald Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 7:0, Start Gniezno - Polonia 4:2, AZS AWF Poznań - Pocztowiec 3:4, Grunwald - Stella Gniezno 12:0