Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Cracovia - KH Energa Toruń 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)...

Horror! KH Energa Toruń zdobył Kraków. Rewelacyjny Spesny [zdjęcia]

Cracovia - KH Energa Toruń 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Bramki: 1:0 Leivo - Domogała, Rompkowski (2), 1:1 Fieofanow - Sierguszkin, Grebieniuk (32), 1:2 Kalinowski - Wołżankin (42), 1:3 Kalinowski - Wołżankin (45), 2:3 Gula - Jezek (46)
KH ENERGA: Spesny - Kozłow, A. Jaworski, Wołżankin, Szkodenko, Kalinowski - Jeriomienko, Zieliński, Fraszko, Fieofanow, Sierguszkin - Grebieniuk, Smirnow, Minge, J. Jaworski, Naparło - Gazda, Skólmowski, Mazurkiewicz.

Do Krakowa toruńska drużyna pojechała bez Artioma Sadrietdinowa, Dominika Olszewskiego i Jarosława Dołęga. Mimo osłabienia nie brakowało optymizmu po dwóch ostatnich zwycięstwach z Podhalem i JKH GKS Jastrzębie.

Gospodarze mieli przewagę, ale bardzo dobry mecz rozgrywał Patrick Spesny. W dwóch pierwszych tercjach skapitulował jedynie przy dobitce Tomi Leivo po 70 sekundach gry, gdy był jeszcze słabo rozgrzany. Potem wygrywał sytuację sam na sam, obronił nawet rzut karny po faulu na Bryniczce pod koniec 2. tercji.

Goście na każdy celny strzał torunian odpowiadali trzema, ale to KH Energa objęła prowadzenie na początku ostatniej tercji. Końcówka to horror. Spesny rozgrywał swój najlepszy mecz w sezonie. W ostatniej minucie Cracovia miała dwóch graczy więcej na lodzie po karach dla Feofanowa i Wołżankina, ale czeski bramkarz był przeszkodą nie do pokonania! W całym meczu obronił aż 50 strzałów Cracovii.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z TEGO MECZU >>>

Polski zespół bliżej triumfu w Lidze Mistrzyń! Wyjazdowe zwycięstwo tarnobrzeżanek!

Iga Świątek poznała rywalkę w drugiej rundzie turnieju w Madrycie. Kiedy mecz?

Wybuch gazu w garażu w Barcinie. Jedna osoba została ranna. W akcji 2 zastępy straży