Hydro-Vacuum z Grudziądza ma 150 lat! Jubileusz obchodzi w...

  Hydro-Vacuum z Grudziądza ma 150 lat! Jubileusz obchodzi w piątek

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Hydro-Vacuum to firma 150-letnia, ale nowoczesna - zapewnia Paweł Jurczyk

  - Hydro-Vacuum to firma 150-letnia, ale nowoczesna - zapewnia Paweł Jurczyk ©Maryla Rzeszut

  Jedna z najważniejszych firm w Grudziądzu - Hydro-Vacuum świętuje 150-lecie istnienia. Kontynuuje bowiem tradycje dawnego przedsiębiorstwa Herzfeld & Victorius.
  - Hydro-Vacuum to firma 150-letnia, ale nowoczesna - zapewnia Paweł Jurczyk

  - Hydro-Vacuum to firma 150-letnia, ale nowoczesna - zapewnia Paweł Jurczyk ©Maryla Rzeszut

  Wojciech Grabowski, dyrektor HV ma satysfakcję, że firma zbiera nagrody i laury, m.in. w "Złotej Setce Pomorza i Kujaw Gazety Pomorskiej" Maryla Rzeszut

  Wojciech Grabowski, dyrektor HV ma satysfakcję, że firma zbiera nagrody i laury, m.in. w "Złotej Setce Pomorza i Kujaw Gazety Pomorskiej"
  (fot. Maryla Rzeszut)

  Prawie 600 osób zatrudnia obecnie H-V. W jubileuszowym roku przedsiębiorstwo wzbogaciło się o unikatową w Europie stację prób pomp (za 4,2 mln zł). Firma pozyskała na to pieniądze m.in. z Unii Europejskiej.

  Inżynierowie Hydro-Vacuum sami zaprojektowali stację prób pomp. Testują na niej swoje wyroby i mogą przyjmować do sprawdzenia sprzęt innych producentów. I zarabiać.

  Biuro projektowe HV liczy około 50 inżynierów. Stacja prób pomp to wynik ich współpracy z naukowcami, głównie Politechniki Wrocławskiej oraz Gdańskiej. - Budowane u nas pompy, według własnych projektów, możemy testować na każdym etapie. To pozwala wprowadzać korekty, poprawki - wyjaśnia mgr inż. Janusz Radtke, kierownik stacji i szef działu zapewnienia i kontroli jakości. - Dzięki stacji można dopracować się urządzeń o większej sprawności, energooszczędnych.

  Hydro-Vacuum może teraz przetestować każdą pompę, także zatapialną czy głębinową.

  Wyniki testów i badań z takiego laboratorium są niepodważalne i honorowane w świecie. Prestiż HV rośnie.

  Jubileusz z załogą i kontrahentami

  HV wzbogaciło się w tym roku o nowoczesną stacje prób pomp. Na zdjęciu: inż. Janusz Radtke, kierownik stacji (z prawej). Obok Paweł Jurczyk.
  Maryla Rzeszut

  HV wzbogaciło się w tym roku o nowoczesną stacje prób pomp. Na zdjęciu: inż. Janusz Radtke, kierownik stacji (z prawej). Obok Paweł Jurczyk.

  (fot. Maryla Rzeszut)

  Hydro-Vacuum zatrudnia obecnie prawie 600 osób. Jeśli przyjmuje nowych pracowników, to tylko z dyplomami wyższych uczelni, głównie technicznych. - Niedawno Polska Akademia Nauk podała ranking polskich firm, pod względem innowacyjności. Na 500 przedsiębiorstw HV zajęło 11. miejsce w Polsce, a wśród dużych firm trzecie - informuje dyrektor, Wojciech Grabowski. - Mamy odbiorców nie tylko w kraju, ale na całym świecie, m.in. w Europie, obu Amerykach i krajach arabskich. Na eksport przeznaczamy około 30 proc. produkcji.

  Hydro-Vacuum jest firmą kontynuującą tradycje przedwojennej fabryki Herzfeld & Victorius.

  12 października w teatrze odbędą się główne uroczystości jubileuszowe. Odznaczeniami państwowymi i zakładowymi wyróżnieni zostaną najlepsi pracownicy HV. z okazji jubileuszu wydano specjalną monografię firmy. Do Grudziądza przyjadą zaproszeni kontrahenci firmy, by wspólnie świętować 150-lecie i dobrą współpracę.

  Tu będą mocowane pompy, by je przetestować. Budowa stacji pomp kosztowała 4,2 mln. zł. Paweł Jurczyk wyjaśnia, że Hydro-Vacuum bierze udział w wielu wystawach i targach, także międzynarodowych.
  W branży HV Grudziądz ma już swoją markę wśród odbiorców także na odległych kontynentach.

  Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!  Lokalny portal przedsiębiorców

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018