Zamknij

Gazeta Pomorska

I LO w Bydgoszczy będzie miało nowoczesną halę sportową na swoje 400. urodziny. Prace rozpoczną się w czerwcu [wizualizacje]

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy pl. Wolności korzystają obecnie ze starej sali gimnastycznej. Trudno ukryć, że nie jest ona w idealnym

Wizualizacja

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

I LO w Bydgoszczy będzie miało nowoczesną halę sportową na swoje 400. urodziny. Prace rozpoczną się w czerwcu [wizualizacje]

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy pl. Wolności korzystają obecnie ze starej sali gimnastycznej. Trudno ukryć, że nie jest ona w idealnym stanie. Ale już niebawem „jedynka” będzie miała nowoczesną halę sportową, która stanie w miejscu obecnej sali. W czwartek między miastem a bydgoską firmą Kontbud została podpisana umowa w sprawie realizacji tej inwestycji.

- Nowoczesna hala sportowa to element, którego brakuje tak zdolnej młodzieży – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - To wkrótce się zmieni. W przyszłym roku I Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło 400-lecie. Liczę, że to wielkie święto dla szkoły będzie można połączyć z otwarciem nowej hali.

A planowane jest ono na jesień 2019. Hala ma być gotowa w listopadzie. Wtedy też, na przełomie października i listopada 2019, przypadają 400. urodziny szkoły.

- W przypadku budynków starszych, które znajdują się w okolicy, nie mamy pewności, jak są fundamentowane, ale mam nadzieję, że nie wystąpią żadne przeszkody i prace zakończą się w terminie - mówi Zbigniew Jasiecki, prezes zarządu firmy Kontbud.

W nowej hali znajdzie się boisko o powierzchni około 700 m kw. , trybuna na ponad 120 widzów, siłownie i inne pomieszczenia do ćwiczeń. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by elewacja i sama hala pasowały do otoczenia.

- Jesteśmy już przygotowani do rozpoczęcia prac - dodaje prezes Jasiecki. W pierwszym etapie, na początku czerwca, zostanie przeprowadzona rozbiórka starej sali gimnastycznej. Właściwe prace ruszą najpóźniej po 2 miesiącach od przejęcia terenu przez firmę Kontbud.

Hala będzie miała dwie kondygnacje i zostanie nowocześnie wyposażona. - Dzięki nowej hali poprawi się nie tylko estetyka miasta, ale przede wszystkim nasi uczniowie będą mogli w większym stopniu realizować swoje pasje sportowe - mówi Mariola Mańkowska, dyrektor ZSO nr 1. - Obecna sala gimnastyczna jest już mocno wyeksploatowana, na przykład zniszczony jest parkiet, niektóre urządzenia, a sanitariaty też nadają się do wymiany. Nowa hala, która zostanie wybudowana, jest to obiekt na miarę XXI wieku. Będziemy spełniać marzenia naszych uczniów i rozwijać ich pasje. W związku z rozpoczęciem prac budowlanych lekcje wychowania fizycznego będą odbywać się na dworze lub w zaprzyjaźnionych obiektach.

Budowę hali finansuje miasto. Wartość inwestycji to blisko 11 mln zł. W najbliższym czasie w Bydgoszczy powstaną jeszcze trzy obiekty o podobnej funkcji: w Zespole Szkół Elektronicznych, Zespole Szkół nr 14 i SOSW nr 3 przy ul. Granicznej.


Wideo: Info z Polski 24.05.2018

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy