III liga: Unia Solec Kujawski wypuściła wygraną, porażki Olimpii Grudziądz i Unii Janikowo

Daniel Ludwiński
Arkadiusz Wojtasiewicz
W sobotę rozgrywane są kolejne spotkania piłkarskiej III ligi. W grupie drugiej po jeden punkt sięgnęła Unia Solec Kujawski, która zremisowała 2:2 z Jarotą Jarocin. W Stargardzie Unia Janikowo przegrała za to z Błękitnymi 1:3, a w Grudziądzu Olimpia z KP Starogard Gdański.

Piłkarze z Janikowa jesienią nie pokazują niczego wielkiego - po odejściu wielu czołowych piłkarzy z poprzedniego składu nowe oblicze Unii jak na razie nie zachwyca. W Stargardzie źle było od początku - już w szóstej minucie Błękitni strzelili pierwszego gola, a po przerwie potrzebowali ledwie dwóch minut, by podwyższyć wynik. Wprawdzie w 65. minucie Unia potrafiła strzelić kontaktowego gola, ale w końcówce miejscowi rozwiali nadzieje swoim trzecim trafieniem.

Po tej porażce piłkarze z Janikowa znaleźli się w strefie spadkowej z dorobkiem 8 punktów zdobytych w 10 rozegranych spotkaniach.

Błękitni Stargard - Unia Janikowo 3:1 (1:0)
Konrad Prawucki (6), Adrian Kwiatkowski (47), Jakub Stawski (79) - (65)

Po zupełnie nieudanym początku sezonu przed tygodniem przebudziła się Unia Solec Kujawski. W sobotnie popołudnie wszystko wskazywało na to, że zespół szybko poszedł za ciosem i triumfuje ponownie, tym razem u siebie z Jarotą Jarocin. Unia jeszcze w pierwszej połowie objęła bowiem prowadzenie po golu Sebastiana Packa, który następnie w 55. minucie podwyższył wynik spotkania.

I gdy już wydawało się, że wynik uda się dowieźć do końca, goście w ostatnich minutach zdołali najpierw zdobyć kontaktową bramkę, a następnie wyrównać. Gospodarze zdobyli więc tylko punkt.

Unia Solec Kujawski - Jarota Jarocin 2:2 (1:0)
Sebastian Pacek (40, 55) - Kacper Szaflarski (84), Sebastian Kamiński (90)

Jako ostatnia w sobotę zagrała z naszych drużyn Olimpia. Grudziądzanie przystąpili do meczu z KP Starogard Gdański z szansą na utrzymanie swojej przewagi w tabeli III ligi. Niestety, choć w 57. minucie to Kacper Jarzec otworzył wynik, dalej było już tylko gorzej. Goście doprowadzili do wyrównania już po czterech minutach, a był to dopiero początek ich dobrej gry w ostatnich 30 minutach spotkaniach. Po Piotrze Łysiaku z goli cieszyli się także Patryk Moskiewicz i Grzegorz Ochwat. Olimpia nie tylko nie utrzymała prowadzenia, ale jeszcze poniosła porażkę.

Mimo tej przegranej Olimpia nadal jest na czele drugiej grupy III ligi, ale tyle samo punktów ma już Gedania Gdańsk, a tylko dwa mniej Świt Skolwin.