IKEA zapowiada wycofanie ze swoich sklepów wszystkich produktów jednorazowego użytku. Do końca 2019 roku ze sklepów sieci IKEA zniknąć mają produkty jednorazowego użytku zarówno z półek, jak i z restauracji. Takie zmiany w rozmowie z money.pl zapowiedziała Katarzyna Dulko-Gaszyna, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ikea Retail Polska.

Jak zapowiedziała na łamach money.pl Katarzyna Dulko-Gaszyna, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ikea Retail Polska, do końca 2019 roku IKEA na całym świecie wycofa produkty jednorazowego użytku. Będą to zarówno towary sklepowe, jak i te wykorzystywane przez klientów restauracji. W ten sposób Ikea chce przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

Decyzja dotyczy wszystkich sklepów sieci we wszystkich krajach. Niewykluczone jednak, jak podkreśla Katarzyna Dulko-Gaszyna, że w Polsce stanie się to najszybciej.

Zobacz też: Ta sofa była największą porażką Ikei. Topiła się! Kojarzycie ją?

Symbolem tej zmiany ma być rezygnacja z plastikowych słomek.


O krok od wielkiej tragedii! Cudem uniknęli śmierci! [wideo - program Stop Agresji Drogowej]

- Słomki pojawiły się w latach 60. To ukochany produkt wielu osób. Nadal mamy je w ofercie - mówi Dulko-Gaszyno dla money.pl. - Myśleliśmy, że rozwiązanie problemu będzie możliwe dzięki recyklingowi. W idealnym świecie człowiek po użyciu słomki wyrzucałby ją do odpowiedniego kosza. Ten świat nie nastąpił i podjęliśmy strategiczną decyzję, że musimy iść w innym kierunku - dodaje.