Sławno > Dziewczyny zdobyły medale

(mas)

Po 24 latach przerwy w Warszawie zorganizowano Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Zgłosiło się 60 niesłyszących zawodników z całej Polski. Wśród nich byli też uczestnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących "SPRINT", który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie. Pojechało sześć osób: Katarzyna Lewandowska, Magdalena Florkiewicz, Patrycja Rudzińska, Marlena Wojciechowska, Jędrzej Wrycza i Dominik Siarnecki.

W efekcie dwa srebrne medale zdobyła Katarzyna Lewandowska z gminy Białogard - wygrała wicemistrzostwo w skoku w dal oraz w biegu na 400 metrów. Kasia została powołana do kadry Polski i będzie uczestniczyła 26 lutego w Halowych Mistrzostwach Europy Niesłyszących w LA w Genui.

Brązowy medal w skoku wzwyż oraz piąte miejsce w biegu na 200 metrów zdobyła Magdalena Florkiewicz.

Piąte miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Patrycja Rudzińska. Natomiast czwarte miejsce w biegu na 400 metrów zdobyła Marlena Wojciechowska.

Trenerką zawodników jest Renata Pietruszka.