Inauguracja rozgrywek w Gąsawie

MACIEJ DRABIKOWSKI
Rafał Szrejter (nr 16) i Michał Kunklewski (nr 5) z Pomorzanina w ataku na bramkę Szymona Budzickiego z Gąsawy. Fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI
Laskarze rozpoczęli w sobotę rywalizację w halowych mistrzostwach Polski. W derby regionie LKS Gąsawa uległ Pomorzaninowi Toruń.

LKS GĄSAWA - POMORZANIN
8:10 (2:7)

Bramki: Rożek 4 (13. kr. róg, 31. karny, 55, 59), Kazik (26), Piotrowski (43. kr. róg), Jeździkowski (52. kr. róg), Warkoczewski (54. kr. róg) - Zakszewski 2 (5, 26), Kamiński 2 (11, 52), Zieliński 2 (19, 38), Kulpa (8), Szyplik (9. karny), Szrejter (14), Michał Makowski (44).

GĄSAWA: Budzicki - Mazur, Warkoczewski, Ciemny, Piotrowski, Rożek, Kuczma, Karge, Rosiński, Kazik, Jeździkowski, Wrzesiński. POMORZANIN: Domachowski - Kulpa, Zieliński, Zakszewski, Marcin Makowski, Michał Makowski, Kamiński, Sellner, Kunklewski, Girtler, Szrejter, Szyplik.

W tegorocznych rozgrywkach nasz region reprezentują tylko zespoły z Gąsawy i Torunia. Ich rywalami są ekipy z Poznania (Pocztowiec, AZS AWF, ZSMS) i gnieźnieński Start.

Derbowa potyczka rozpoczęła się zaskakująco. Gospodarze wyszli na boisko bardzo stremowani. Po 11 minutach hokeiści Pomorzanina prowadzili już 4:0. Na przerwę schodzili ze sporą zaliczką, przy stanie 7:2. Torunianie grali szybko i skutecznie. Szymon Budzicki, młody bramkarz gąsawian, co kilkanaście sekund był w opałach. Goście - mimo nieobecności Wacława Łukaszewskiego, trenera - tworzyli bardziej zgraną drużynę.

- W ubiegłym sezonie nie startowaliśmy w halowej lidze. Odbiło się to na naszej postawie. Z każdą minutą rozkręcaliśmy się. W drugiej połowie graliśmy już poprawnie. Niewiele brakowało, abyśmy wyrównali - tłumaczy Leszek Mazany, kierownik gąsawskiego zespołu.

Sygnał do ataku dał Piotr Rożek. Reprezentacyjny rozgrywający zdobył cztery bramki. Od stanu 4:9 laskarze z Pałuk doprowadzili do wyniku 8:10. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

- Inauguracja nam nie wyszła. Nie załamujemy się. Za tydzień Pomorzanina i nas czekają mecze z Pocztowcem i Startem. Przyjdzie nam walczyć o brązowy medal. Torunianie powinni bić się z poznańską drużyną o złoto - prorokuje Leszek Mazany.

Pozostałe mecze
ZSMS Poznań - Start Gniezno 12:11, AZS AWF Poznań - Pocztowiec Poznań 4:13, ZSMS - Pocztowiec 2:22, AZS AWF - Start 11:9.

1. Pocztowiec Poznań 2 6 35-6
2. Pomorzanin Toruń 1 3 10-8
3. AZS AWF Poznań 2 3 15-22
4. ZSMS Poznań 2 3 14-33
5. LKS Gąsawa 1 0 8-10
6. Start Gniezno 2 0 20-23