Zamknij

Gazeta Pomorska

Inowrocław wykupił od policji dodatkowe patrole

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisali porozumienie o przekazaniu policji

KPP Inowrocław

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/3] Następne

Inowrocław wykupił od policji dodatkowe patrole

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisali porozumienie o przekazaniu policji pieniędzy na dodatkowe płatne patrole.

Na rzecz inowrocławskiej policji zadysponowana została kwota w wysokości 229500 złotych. Pozwali to na wykonanie dodatkowo 1530 ośmiogodzinnych służb patrolowych.

- Dodatkowe służby przyczyniają się co roku do ograniczenia przestępczości, zwłaszcza tej dokuczliwej społecznie - przekonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Podkreśla, że tylko w 2017 roku w trakcie dodatkowych patroli policjanci przeprowadzili 2045 interwencji. Zatrzymanych zostało 34 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz 29 osób poszukiwanych.

Skontrolowano 1895 pojazdów, a w 367 przypadkach policjanci ukarali sprawców wykroczeń drogowych. Do wytrzeźwienia mundurowi doprowadzili 115 osób. Wobec 47 osób sporządzone zostały wnioski o ukaranie.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy