Wojciech Wrona
EASTNEWS
SERIE A. Inter pokonał w derbach Mediolanu AC Milan 2:0. Cały mecz rozegrał Krzysztof Piątek, choć równie dobrze mogłoby go na nim nie być.

Mimo remisu do przerwy Inter kontrolował przebieg spotkania - trudno było sobie wyobrazić inny rezultat niż ich zwycięstwo po tym jak dominowali swoich lokalnych rywali. W 49. minucie Nerroazzuri wyszli na prowadzenie za sprawą strzału Marko Brozovicia i słusznej decyzji VAR. W 78. minucie Rossonerich dobił letni nabytek Antonio Conte Romelu Lukaku.

- Chłopaki spisały się świetnie w każdym aspekcie gry i derby nikogo nie przerosły. Po ostatnim meczu w Lidze Mistrzów (remis ze Slavią Praga) mieliśmy zły posmak w buzi, ale dziś zasłużyliśmy na zwycięstwo i się z tego cieszymy - powiedział po spotkaniu Conte.

- W wieku 26 lat potrzebuje takiego trenera jak on, który będzie mi pomagał rozwijać się - dodał Lukaku.

Całe spotkanie na boisku spędził Krzysztof Piątek, ale zagrał bardzo słabo. Zła forma Polaka ciągnie się za nim jak ogon i gol z rzutu karnego jak ostatnio nie jest tego rozwiązaniem.