Jak pomóc pracownikowi zregenerować ciało i umysł? „Doładuj” go tlenem

Materiał informacyjny "EKONSTAL"

Przemęczenie, stres, szybkie tempo pracy, niepewność związana z pandemią, powikłania po Covid-19 – to tylko niektóre z czynników mogących obniżać efektywność twoich pracowników i wpływać negatywnie na ich zaangażowanie. Restrykcje obowiązujące w czasie największego wzrostu zakażeń koronawirusem, uniemożliwiły korzystanie z oferty klubów fitness, basenów i siłowni, czy też organizowanie eventów integracyjnych. Zmusiły także wiele osób do pozostania w domu i wykonywania swoich zadań na zasadzie telepracy.

Co prawda powoli wracamy do normalnego funkcjonowania, jednak wszyscy odczuwamy wciąż skutki mniejszej dawki ruchu, ograniczenia relacji społecznych wymuszonych lockdownem oraz braku dostępu do zajęć sportowych, pozwalających na odreagowanie i doładowanie akumulatorów. Wiele osób przewartościowało swoje priorytety, stawiając troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne na pierwszym miejscu. Z tego powodu w ciągu ostatniego roku w bardzo znaczącym stopniu wzrosło zainteresowanie rozmaitymi, naturalnymi metodami wspomagania regeneracji własnego organizmu.

Tlenoterapia poprawia koncentrację i redukuje zmęczenie

Jedni wolą aktywnie uprawiać sport, inni – sięgają po jogę oddechową lub medytację, jeszcze inni – preferują obcowanie z przyrodą czy uprawianie ulubionego hobby. Każdy ma swój sposób na to, by pomagać swojemu organizmowi odzyskać równowagę po okresie wzmożonego wysiłku i stresu. Wielu pracodawców oferuje pracownikom pakiety benefitów, takich jak np. karty wstępu do obiektów sportowych i na imprezy kulturalne. Ciekawą opcją – łączącą w sobie elementy rekreacji i regeneracji, która odbywa się w pełni bezpiecznych pod kątem reżimu sanitarnego warunkach – są karnety wstępu na sesje tlenoterapii w komorze normobarycznej.

- „Badania prowadzone przez naukowców z Collegium Medicum Uniwerstytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu potwierdziły, że regularne korzystanie z sesji terapeutycznych w komorze normobarycznej produkowanej przez Ekonstal, w pozytywny sposób wpływa na ciało i psychikę człowieka” – wyjaśnia Piotr Chrzanowski, Dyrektor Techniczno-Handlowy w Ekonstal Sp. z o.o. Sp. k., która jako jedyna w Polsce produkuje w pełni wyposażone i certyfikowane komory normobaryczne. – „Poprawia się jakość snu i funkcje poznawcze. Szybciej radzimy sobie ze zmęczeniem, łatwiej chudniemy, a nasze ciała lepiej znoszą wysiłek. Z punktu widzenia pracodawcy to niewątpliwe zalety, które mogą pomóc w podnoszeniu efektywności pracowników. To także dobry sposób, by samemu zadbać o własną formę, tym bardziej że codzienna praca menadżerów wysokiego szczebla wiąże się z wieloma sytuacjami stresowymi.”

Wizyty w komorze normobarycznej nie wymagają konsultacji z lekarzem, a parametry atmosfery panujące w jej wnętrzu zostały dobrane tak, by zapewnić jak najbardziej korzystny wpływ na ciało i umysł człowieka. W komorze, którą odwiedzić można m.in. przy siedzibie Grupy Ekonstal w Osielsku k. Bydgoszczy, za czystość powietrza odpowiadają dodatkowo dekontaminatory. To specjalistyczne urządzenia, które oczyszczają powietrze z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, bakterii, wirusów i innych szkodliwych substancji. Są one wykorzystywane m.in. na salach operacyjnych, w gabinetach zabiegowych i innych pomieszczeniach wymagających sterylnych warunków. Z tego powodu z sesji tlenoterapii w komorze można w pełni bezpiecznie korzystać także w warunkach trwającej pandemii.

Szkolenie z dawką tlenu

Jednym z efektów ubocznych pojawienia się nowego koronawirusa jest przeniesienie do świata online wielu dotychczasowych biznesowych aktywności, takich jak organizacja spotkań z kontrahentami, szkoleń czy konferencji. Konieczność utrzymywania dystansu społecznego wyeliminowała na długi czas możliwość organizacji wydarzeń, podczas których gromadzić się mogły w tym samym pomieszczeniu mniejsze lub większe grupy osób. Po ponad roku funkcjonowania prawie wyłącznie w świecie wirtualnym, możliwość powrotu do spotkań stacjonarnych to coś, na co wiele osób czekało z dużą niecierpliwością.

- "Alternatywą dla sal konferencyjnych zlokalizowanych w hotelach może być komora normobaryczna – tłumaczy Agata Spibida, Manager Komory Normobaric for Life, działającej w Osielsku k. Bydgoszczy. – Można w niej zorganizować szkolenie wewnętrzne dla pracowników, seminarium tematyczne dla zaproszonych gości lub spotkanie biznesowe, wymagające skupienia i atmosfery prywatności. Prócz dostępu do ekranu, flipcharta, serwisu kawowego czy słodkiego poczęstunku nasi klienci otrzymują dodatkowo coś, czego nie jest w stanie zaoferować żadna sala konferencyjna w hotelu. Tą wartością dodaną jest sesja terapii tlenem w warunkach atmosfery o parametrach idealnych do życia i regeneracji organizmu ludzkiego".

Normobaria wspiera proces treningowy sportowców

Komora normobaryczna to urządzenie, które wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki i techniki do wspierania zdrowia i przyspieszania odnowy biologicznej organizmu. Rosnąca świadomość zalet, jakie niesie ze sobą normobaria sprawia, że ciągle rozszerza się grupa odbiorców, którzy z niej regularnie korzystają. Są to zarówno seniorzy, którzy chcą poprawić odporność organizmu i ogólne samopoczucie, osoby cierpiące na różne schorzenia (np. dermatologiczne), w przypadku których tlenoterapia może być doskonałym uzupełnieniem dla stosowanych procedur medycznych, jak też osoby młode, które pragną spowolnić procesy starzenia organizmu.

Normobaria w coraz większym stopniu przyciąga także zainteresowanie sportowców i ich trenerów. Może być bowiem odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony osób aktywnie uprawiających sport na nowe metody poprawiające możliwości wysiłkowe organizmu oraz przyspieszające procesy powrotu do pełnej normy fizycznej po intensywnych treningach czy zawodach.

- „Warto zwrócić uwagę na dwa istotne aspekty korzystania z komory normobarycznej Ekonstal” – opowiada Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
„Z jednej strony, sesja tlenoterapii w warunkach podwyższonego ciśnienia ma na sportowca wpływ zdrowotno-rehabilitacyjny, a z drugiej – relaksacyjny. Wspomaga adaptację tlenu i wodoru w organizmie, pomaga w leczeniu mikrouszkodzeń w mięśniach i przyczepach mięśniowych, a także pomaga się odprężyć i zrelaksować”.

Tego typu wsparcie może mieć szczególne znaczenie dla osób specjalizujących się w uprawianiu dyscyplin szybkościowo-siłowych. Doskonale uzupełnić może m.in. suplementację odpowiednio przygotowanymi, certyfikowanymi odżywkami czy zabiegi fizjoterapeutyczne. Dodatkowo wspierać może sportowców w dochodzeniu do odpowiedniej formy treningowej po przechorowaniu Covid-19.

Wypróbuj komorę normobaryczną i sprawdź, jakie korzyści może przynieść zdrowiu Twojemu i Twoich pracowników:

Normobaric for Life
Ul. Słoneczna 21, 86-031 Osielsko
Rezerwacja miejsc: 882 056 850
www.normobaric.com.pl

Dodaj ogłoszenie