MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak Rafał Walter został dyrektorem PCPR?

DARIUSZ NAWROCKI
Kierownicze doświadczenie zdobywał koordynując grupę wchodzącą w skład stowarzyszenia "Koinonia Jan Chrzciciel".

Wśród wielu wymogów, jakie trzeba było spełnić, aby zostać dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu był "pięcioletni staż pracy, w tym trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym". W konkursie "poległo" wielu doświadczonych kierowników, w tym Grzegorz Gąsiorek (naczelnik wydziału spraw społecznych w inowrocławskim ratuszu), Bogusława Nowak-Naumuk (była dyrektor PCPR) i Mirosława Szymańska (kierowała Domem Dziennego Pobytu). Zwyciężył 32-letni Rafał Walter, który zdaniem naszych rozmówców, nie spełnił podstawowego wymogu, jakim było trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Prostuje ścieżki Jezusowi

Był zatrudniony w PCPR w Inowrocławiu na stanowisku starszego specjalisty. Szukaliśmy informacji o jego kierowniczych dokonaniach. Zdradził nam je sam zainteresowany. - _Od 2000 roku działam w stowarzyszeniu Koinonia Jan Chrzciciel. Kieruję jedną z inowrocławskich grup, która liczy 9 osób - _mówi Rafał Walter. Stowarzyszenie to, jak wyczytaliśmy w internecie, szczególną chwałę oddaje Jezusowi Chrystusowi. Jego członkowie niczym Jan Chrzciciel, "prostują ścieżki Jezusowi".

- Czy to wystarczające doświadczenie kierownicze, by szefować PCPR? - zapytaliśmy. - _W ogłoszeniu był wymóg dotyczący doświadczenia kierowniczego, a nie kierowniczego w urzędzie - _usłyszeliśmy.

Kierowniczy charakter

Zarząd powiatu również nie miał wątpliwości, że kierownicze doświadczenie Rafała Waltera jest wystarczające. - W ciągu sześciu lat pracy w PCPR wypełniał wiele zadań kierowniczych - _usłyszeliśmy od Marleny Gronowskiej-Florek, rzecznika prasowego starostwa. Dodała, że Rafał Walter kierował stowarzyszeniem "Koinonia" oraz komórką w PCPR odpowiedzialną za wszelkie zadania dotyczące funkcjonowania rodzin zastępczych. - _W ramach tych obowiązków podejmował decyzje o charakterze kierowniczym.

***

"Decyzje o charakterze kierowniczym" to jednak nie to samo co "doświadczenie na stanowisku kierowniczym". Gdy przeglądam oferty o pracę, zawsze zastanawiam się, jak młody człowiek bez doświadczenia może zostać kierownikiem. Wszak kierownicze doświadczenie to wymóg podstawowy. Pan Walter otworzył mi oczy. Wystarczy sięgnąć gdzieś w przeszłość i wpisać do CV swoje osiągnięcia w pracy z grupą. Osobiście przez kilka lat byłem szóstkowym w grupie zuchowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska