Jak stworzyć profesjonalne CV?

Materiał informacyjny pracuj.pl
Ponad 4,7 tys. nowych ofert pracy w serwisie Pracuj.pl – tyle pojawiło się we wrześniu i październiku dla województwa kujawsko-pomorskiego. Aby skorzystać z którejś z nich, przygotuj profesjonalny życiorys i zwiększ swoje szanse na rynku pracy. Pisanie CV przypomina układanie puzzli. Dopasowujesz poszczególne elementy tak, by tworzyły spójną, zgrabną i logiczną całość, która jest miła dla oka czytającego. Jeśli planujesz poszukiwanie pracy, to jesienne wieczory są dobrym czasem nie tylko na relaks przy puzzlach, ale też składanie poszczególnych części Twojego życiorysu. Podpowiadamy, jak zrobić to sprawnie i efektywnie.

Twój życiorys kontra oferta pracy

Dowiedz się, czego oczekują pracodawcy prowadzący rekrutacje. Twoim punktem odniesienia przy tworzeniu CV powinna być konkretna oferta pracy. Zobacz, jakie są wymagania na stanowisku, o które chciałbyś się ubiegać. A teraz spróbuj znaleźć połączenia między obrazem Twojego potencjalnego miejsca pracy a Twoimi aspiracjami i możliwościami. Za pomocą CV udowodnij, że do siebie pasujecie.

Sprawdź aktualne oferty

Z czego składa się CV?

W życiorysie nie powinno zabraknąć danych osobowych kandydata (imię i nazwisko, profesjonalnie brzmiący adres e-mailowy, numer telefonu) oraz klauzuli będącej zgodą na przetwarzanie danych. Bardzo ważne elementy CV to: doświadczenie, wykształcenie, umiejętności. Warto też wspomnieć o odbytych kursach/szkoleniach i uzyskanych certyfikatach. Poprzez rubrykę „zainteresowania" również można pokazać swoje dopasowanie do charakteru stanowiska i firmy. Bezpłatny Kreator CV pomoże Ci stworzyć profesjonalny dokument.

Materiał oryginalny: Jak stworzyć profesjonalne CV? - Express Bydgoski

Dodaj ogłoszenie