To tegoroczny zwycięzca konkursu "Dynamiczny Przedsiębiorca".

Kapituła konkursu nagrodziła Jana Kolańskiego za konsekwentne budowanie przedsiębiorstwa, dbającego o wysoki priorytet innowacyjności.  

Tegoroczny zwycięzca konkursu Dynamiczny Przedsiębiorca zarządza Grupą Colian, która jest liderem polskiego rynku słodyczy i od lat skutecznie konkuruje z międzynarodowymi koncernami.  Zwycięzca otrzymał wyjątkową statuetkę symbolizującą drzewo rozwoju, wykonaną przez projektantkę biżuterii, Annę Orską.

 Jan Kolański skonsolidował polski rynek słodyczy, a założona przez niego Grupa Colian, to wiodąca firma z polskim kapitałem w tym segmencie.

Obecnie do portfela przedsiębiorstwa, należą m.in. takie marki jak: Grześki, Goplana, Familijne, Jeżyki, Akuku! (produkowane w Bydgoszczy) i Solidarność. Laureat posiada także grupę marek kulinarno-napojowych: Hellena, Appetita i Siesta. Prognozuje się, że w 2014 roku, obroty koncernu spożywczego Colian, mogą przekroczyć miliard złotych.

Jan Kolański współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami, jest członkiem prestiżowej Wielkopolskiej Rady Trzydziestu oraz prezesem Klastra Spożywczego Wielkopolski Południowej. Dodatkowo, pełni funkcję wiceprezesa POLBISCO - Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych.