Jarosław Józefowicz Ambasadorem Regionu

  Jarosław Józefowicz Ambasadorem Regionu

  Hanka Sowińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jarosław Józefowicz, prezes TZMO w Toruniu

  Jarosław Józefowicz, prezes TZMO w Toruniu ©archiwum

  Prezes i dyrektor generalny Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Jarosław Józefowicz jest laureatem III edycji plebiscytu "Ambasador Regionu".
  Jarosław Józefowicz, prezes TZMO w Toruniu

  Jarosław Józefowicz, prezes TZMO w Toruniu ©archiwum

  Nazwisko zwycięzcy podała chwilę po godz. 17.00 w studiu TVP Bydgoszcz dr Jadwiga Mojzezowicz-Bilewska, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Klubu Kapitału. Paweł Skraba

  Nazwisko zwycięzcy podała chwilę po godz. 17.00 w studiu TVP Bydgoszcz dr Jadwiga Mojzezowicz-Bilewska, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Klubu Kapitału.
  (fot. Paweł Skraba)

  Nazwisko zwycięzcy podała chwilę po godz. 17.00 w studiu TVP Bydgoszcz dr Jadwiga Mojzesowicz-Bilewska, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Klubu Kapitału.

  Jarosław Józefowicz jest rodowitym torunianinem, absolwentem wydziału włókienniczego Politechniki Łódzkiej i wydziału nauk ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także prezesem i dyrektorem generalnym Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.

  Od zawsze wiązał swoją drogę zawodową z przemysłem włókienniczym. - Kiedy wybierałem studia, toruńskie zakłady tej branży były w doskonałej formie - wyjaśnia Jarosław Józefowicz. - Mimo że studiowałem w Łodzi, nie miałem wątpliwości, że wrócę. W Toruniu się urodziłem i z nim czuję się mocno związany.


  Wiadomości z Torunia

  Do "Opatrunków" (wtedy jeszcze państwowych) trafił w 1978 roku, a na ich czele stanął trzy lata później. W 1991 roku, z jego inicjatywy utworzono spółkę pracowniczą, która wykupiła od skarbu państwa majątek przedsiębiorstwa. Była to jedna z niewielu udanych prywatyzacji pracowniczych tak dużej firmy. Po przekształceniu w spółkę akcyjną został jej prezesem.

  Obecnie TZMO to potęga - właściciel 50 firm w 16 krajach świata, ponad 7400 pracowników oraz laureat niezliczonych nagród. - Nasze wyroby pod markami bella, happy, matopat, seni i inne sprzedajemy w krajach Unii Europejskiej, Europie Środkowej i Wschodniej, w Afryce i na Dalekim Wschodzie - wymienia prezes. - Produkty są obecne na rynkach zamieszkałych przez 1/3 ludności świata.

  Warto też zaznaczyć, że TZMO są jedną z nielicznych polskich korporacji z rdzennie polskim kapitałem.
  Jak szef "Opatrunków" spędza wolny czas? Żeglując. - Szkoda tylko, że mam już niewiele czasu na realizowanie mojej pasji - ubolewa Józefowicz.

  O wyborze "Ambasadora Regionu" zdecydowali członkowie Kujawsko-Pomorskiego Klubu Kapitału, który jest pomysłodawcą i mecenasem plebiscytu. Brali oni pod uwagę pięć osób, które były nominowane przez dziennikarzy regionalnych mediów. Ci zaś kierowali się nie tylko własną wiedzą i sumieniem, ale także popularnością kandydatów. Bowiem przez cztery tygodnie, prezentując sylwetki 12 osób (w czterech kategoriach) czytelnicy, radiosłuchacze i telewidzowie mogli głosować i wybierać swoich faworytów.


  Przypomnijmy, że w finałowej piątce znaleźli się: prof. Zbigniew Włodarczyk, chirurg i transplantolog ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, Paweł Łysak , dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Tomasz Zaboklicki, prezes PESY S.A.,
  Jarosław Józefowicz, prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych i Paweł Wojciechowski, lekkoatleta Zawiszy.

  Gala odbędzie się 14 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej. Wtedy też poznamy nazwisko laureata głównej nagrody. Podwójne zaproszenie na weekend w spa w Polanicy otrzyma ten, kto biorąc udział w głosowaniu esemesowym lub mailowym trafnie wytypował nazwisko "Ambasadora Regionu".

  Dziś natomiast podajemy nazwiska osób, które otrzymają karty upominkowe o wartości 100 zł każda (do zrealizowania w sieci sklepów Rossmann). W losowaniu szczęście uśmiechnęło się do: Teresy Błaszczyk, Anny Falkowskiej, Teresy Kazimierskiej, Grażyny Bińkowskiej, Bernadetty Kwaśniewskiej, Kwiryny Kijak, Haliny Dull, Joanny Banach, Kamili Kańciak, Krzysztofa Petrala (te osoby wylosowaliśmy spośród uczestników esemesowego głosowania).

  Gratulujemy!

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo