Jesteśmy najlepsi dla naszych klientów

Materiał informacyjny MELETE
Przy ciągle rozwijającym się i wymagającym rynku musimy podnosić standardy obowiązujące w firmie, nieustannie się szkolić i poszerzać wiedzę o produktach, żeby sprostać wymaganiom naszych klientów – mówi Marcin Lewandowski, prezes zarządu i właściciel firmy Melete specjalizującej się w handlu produktami dla sektora rolniczego i ogrodniczego.

Melete to firma doradczo-handlowa, która od ponad dekady z powodzeniem działa na rynku rolniczym i ogrodniczym. Nietypowa nazwa pochodzi od imienia jednej z trzech najstarszych muz w mitologii greckiej. Bogini ta swoją opieką otoczyła pracę i naukę. Marcin Lewandowski – właściciel firmy i prezes zarządu – wybrał ją nie bez powodu. Praca jest dla niego swoistego rodzaju wyzwaniem. Szczególnie handel, który od kilku lat stanowi główne źródło dochodu firmy, daje mu ogromną satysfakcję i napędza do działania. - Sprzedaż to specyficzny rodzaj gry, a nawet rywalizacji między klientem i handlowcem. Co nauka ma z tym wspólnego? - mówi prezes Lewandowski. – Otóż bez ciągłego samodoskonalenia się, zdobywania nowych informacji z rynku o produktach, technologiach czy metodach działania, ta rywalizacja skazana byłaby na porażkę. Dzięki ciągłemu rozwojowi i podnoszeniu kompetencji, na końcu procesu sprzedaży i klient, i sprzedawca są usatysfakcjonowani – podsumowuje.

Na początku istnienia spółka skupiła się głównie na działaniach w zakresie sprzedaży usług szkoleniowo-doradczych. Z powodzeniem pomogła wielu przedsiębiorstwom wybrnąć z kłopotów, jakie zgotowała ówczesna sytuacja rynkowa. Od 2011 roku firma rozpoczęła hurtową działalność handlową skierowaną do sektora przedsiębiorstw funkcjonujących zarówno na rynku rolnym, jak i przemysłowym. Najnowsza strategia przewiduje dalszy dynamiczny rozwój działalności handlowej, zarówno w sektorze hurtowym, jak i detalicznym. Z roku na rok firma powiększa liczbę oferowanych produktów i usług oraz zespół pracowników zorientowanych na sukces. Zarząd spółki jako najważniejszy cel postawił sobie spełnienie w najdrobniejszym możliwym stopniu oczekiwań klientów oraz dostarczenie produktów najwyższej jakości i klasy.

Powyższe założenie firma Melete może zrealizować przede wszystkim dzięki długoletniej współpracy z jedną z większych polskich firm - spółką Marma Polskie Folie. Jest to jeden z największych w Polsce producentów folii dla rolnictwa, ogrodnictwa oraz branży budowlanej i spożywczej. Marma od ponad 30 lat dostarcza do różnych gałęzi gospodarki swoje produkty. Tak długi okres bytności na rynku rzeszowska spółka zawdzięcza wysokiej jakości produkcji, szerokiemu portfolio oferowanych produktów oraz konkurencyjnym cenom. Za swoją działalność spółka została wielokrotnie uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami przyznawanymi przez branżowców w Polsce i na świecie.

Firma Melete wyspecjalizowała się w handlu produktami dla sektora rolniczego oraz ogrodniczego. Z pełnego wachlarza oferowanych produktów, kilka zajmuje szczególne miejsce w obrocie spółki. Należą do nich różnego rodzaju folie pryzmowe oraz kiszonkarskie. Flagowym produktem jest rękaw foliowy Silo-Mar, który jako jedyny z oferowanych na polskim rynku tego typu rękawów, jest produkowany w naszym kraju i można śmiało powiedzieć, że to w stu procentach polski produkt. Rękaw kiszonkarski Silo-Mar pozwala na magazynowanie pasz objętościowych, np. sieczki z traw, kukurydzy, lucerny, wysłodków buraczanych, młóta browarnianego oraz mokrego i suchego ziarna zbóż i kukurydzy. Stosowanie rękawów do zakiszania pozwala uzyskać produkt o bardzo dobrej jakości, minimalizując straty składników pokarmowych. Rękaw umożliwia hermetyczne zabezpieczenie kiszonki przed dostępem powietrza i wód opadowych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie rękawy kiszonkarskie SILO-MAR wykorzystywane są również przy magazynowaniu odpadów organicznych w kompostowniach i biogazowniach. Najczęściej oferowany rękaw ma 9 stóp średnicy (2,7 metra), a standardowe długości to 60, 75, 90, 120 i 150 metrów. Na zamówienie firma może dostarczyć rękawy o innej średnicy i długości.

"Jesteśmy najlepsi dla naszych klientów” - ta maksyma jest z naszą firmą od początku działalności i tak już zostanie – wspomina Lewandowski. – Przy ciągle rozwijającym się i wymagającym rynku musimy podnosić standardy obowiązujące w firmie, nieustannie się szkolić i poszerzać wiedzę o produktach, żeby sprostać wymaganiom naszych klientów, bo przecież „Jesteśmy najlepsi…”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie