Kadetki Sokoła Mogilno zakończyły przygodę

(dm)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Siatkarki z Mogilna w 1/8 finału w Olsztynie pokonały tylko zawodniczki z Podlasia.Za rok powalczą o więcej ©Sokół Mogilno

Kadetki Sokoła Mogilno zajęły trzecie miejsce w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski w Olsztynie. Uległy gospodyniom zawodów oraz TPSRumia, a były skuteczniejsze od Sprintu Płociczno-Tartak.

W turnieju w Olsztynie walczyły czołowe drużyny z czterech województw. Mogły w nich rywalizować zawodniczki urodzone w 1996 roku i młodsze. - Dziewczęta były najmłodszym zespołem w stawce. Rywalki górowały nad nimi fizycznie - mówi Maciej Adamski, trener sokolanek. - Trzy moje podstawowe siatkarki jeszcze w przyszłym sezonie grać będą w gronie kadetek.

W pierwszym meczu mogilnianki przegrały wyraźnie TPS Rumia (wszystkie sety 16:25).
    W drugim spotkaniu tylko w pierwszej partii miały problemy z ekipą z Podlasia (28:26). W dwóch kolejnych setach były wyraźnie lepsze. W ostatniej potyczce zmierzyły się z olsztyniankami. - Moje podopieczne właśnie przeciwko zwyciężczyniom turnieju rozegrały najlepszy mecz - podkreśla Adamski. - Przy ogłuszającym dopingu postawiły się gospodyniom. Przegrały 0:3, ale pokazały wiele dobrych zagrań. Chciały sprawić mi prezent na imieniny, które miałem w niedzielę.

WYNIKI: Piątka - Sprint 3:0 (13, 16, 17); TPS Rumia - Sokół 3:0 (16, 16, 16); Sokół - Sprint 3:0 (26, 11, 17); Piątka - TPS Rumia 3:1 (15, 20, -14, 21); TPS Rumia - Sprint 3:0 (13, 18, 9); Piątka - Sokół 3:0 (18, 20, 21).

1. Piątka Olsztyn 3 6 9:1
    2. TPS Rumia 3 5 7:3
    3. Sokół Mogilno 3 4 3:6
    4. Sprint Płocizno-Tartak 3 3 0:9

SOKÓŁ MOGILNO: Agata Krytkowiak, Agata Dobicka, Agata Mrówczyńska, Karolina Łuczyszyn, Maria Konieczka, Natalia Wierzbińska, Agata Światlak, Karolina Bosiacka, Paulina Lorczak.

Turnieje 1/8 finału mistrzostw Polski kadetek odbyły się także w siedmiu innych miastach. W Malborku czwartą pozycję zajął Culmen Chełm-no, który nie sprostał Orłowi Malbork, Truso Elbląg i MKS Gim-Net Mońki. W ćwierćfinale w Iławie zagra za to Pałac Bydgoszcz. Rywalami będą Maraton Krzeszowice, Osiemnastka Szczecin i Zryw-Volley Iława.