Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kęsowianie zagrali dla Borowiaka, szczęśliwy remis wicelidera

Piotr Pubanz
Radosław Radzio (pierwszy z prawej) 10 trafieniami walnie przyczynił się do niespodziewanego remisu z Jeziorakiem. Piotr Pubanz
O krok od sprawienia wielkiej niespodzianki byli w sobotę szczypiorniści LKS Kęsowo, którzy w meczu 13. kolejki III ligi zremisowali na własnym parkiecie z wiceliderem Jeziorakiem Iława, prowadząc z rywalem na sekundy przed końcową syreną.

LKS KĘSOWO – JEZIORAK IŁAWA 26:26 (15:13)
LKS: Leszek Mielke, Grzegorz Modrzejewski, Mateusz Merkułów – Radosław Radzio (10), Maciej Gakan (6), Łukasz Modrzejewski (4), Artur Kapłanowski (4), Miłosz Szulowski (2), Artur Czarnowski, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Smysłowski, Tomasz Kensik, Rafał Pięta, Damian Kapłanowski.

Sporo emocji dostarczył sobotni mecz gospodarzy z wiceliderem z Iławy. Chociaż w tabeli obie ekipy dzieli przepaść, na parkiecie nie było widać wielkiej różnicy. Ba, skazani na pożarcie gospodarze przez większość spotkania przeważali i gdyby nie kilka prostych błędów w końcówce spotkania, mogli i powinni ten mecz wygrać.

Pierwsza wyrównana połowa przyniosła dwubramkowe prowadzenie podopiecznym Marka Tydy. Co prawda tuż po przerwie goście zdołali doprowadzić do remisu 18:18, ale potem nastąpił koncert gry kęsowian, którzy na 10 minut przed końcem meczu odskoczyli wiceliderowi na 5 bramek (24:19). Wydawało się, że takiej przewagi miejscowi nie roztrwonią. Niestety, ostatnie minuty należały do gości, którzy konsekwentnie wykorzystywali niemoc gospodarzy. Jeszcze na sekundy przed końcową syreną Kęsowo prowadziło 26:25, ale w ostatniej akcji meczu remis Jeziorakom uratował Mateusz Szymaniak.

Mimo ambitnej walki i korzystnego rezultatu gospodarze schodzili z parkietu z opuszczonymi głowami, bo pełna pula była na wyciągnięcie ręki. Ze straty punktów Jezioraka najbardziej ucieszyli się szczypiorniści Borowiaka Czersk, którzy z rywalem z Mazur walczą o drugą lokatę w lidze. Iławianie wyprzedzają graczy z Czerska o dwa punkty, ale Borowiak ma dwa mecze mniej rozegrane. W najbliższy weekend Borowiak podejmie outsidera Krajnę Nakło, z kolei LKS Kęsowo wyjeżdża do lidera z Brodnicy.

Pozostałe mecze 13. kolejki: Iskra Bydgoszcz – Henri Lloyd Brodnica 24:29, Korona Koronowo – Alfa 99 Strzelno 45:31.

9. Krajna Nakło 11 1 227-381

W najbliższy weekend zagrają: Borowiak Czersk – Krajna Nakło, Henri Lloyd Brodnica – LKS Kęsowo, Damy Radę Inowrocław – Korona Koronowo, Alfa 99 Strzelno – Iskra Bydgoszcz.

Juniorzy przegrali

Dwóch kolejnych porażek doznali juniorzy młodsi z Kęsowa. Przed tygodniem nadspodziewanie wysoko ulegli Olimpowi Jeżewo, który do tej pory był w lidze bez punktów. Natomiast w sobotę LKS przegrał z ligowym średniakiem MKS Grudziądz i w tabeli zajmuje ostatnią lokatę.

Wyniki:
9. kolejka: OLIMP JEŻEWO – LKS KĘSOWO 33:16 (15:7) LKS: Mateusz Merkułów – Kacper Leboda (8), Radosław Beger (5), Radosław Kutowski (1), Bartosz Galiński (1), Paweł Gierszewski (1).

10. kolejka: LKS KĘSOWO – MKS GRUDZIĄDZ 12:19 (6:11) LKS: Mateusz Merkułów –Radosław Beger (5), Radosław Kutowski, Bartosz Galiński, Jakub Romczykowski (3), Adrian Romanowicz (2), Kamil Nowicki (2), Sebastian Santowski, Cezary Wandziński, Oskar Bienko.

Pozostałe mecze 10. kolejki: Unia Choceń – Henri Lloyd Brodnica 22:37, Iskra Bydgoszcz – Olimp Jeżewo 41:15.

1. Henri Lloyd Brodnica 9 18 354-188
2. AZS UKW Bydgoszcz 7 12 258-120
3. Iskra Bydgoszcz 9 10 270-256
4. MKS Grudziądz 7 8 163-181
5. Unia Choceń 7 4 187-242
6. Olimp Jeżewo 8 2 155-261
7. LKS Kęsowo 9 2 153-292