Zamknij

Gazeta Pomorska

Kolejne prace na torach w Bydgoszczy. Gdzie? [zdjęcia]

Dobra informacja dla mieszkańców Kapuścisk. Drogowcy zaplanowali tam remont torowiska. Dzięki temu komfort jazdy ma się zdecydowanie poprawić.- Prace

Dariusz Bloch

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Kolejne prace na torach w Bydgoszczy

Dobra informacja dla mieszkańców Kapuścisk. Drogowcy zaplanowali tam remont torowiska. Dzięki temu komfort jazdy ma się zdecydowanie poprawić.

- Prace planujemy przeprowadzić w ramach bieżącego utrzymania - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Do remontu wytypowany został odcinek od ulicy Kamila Baczyńskiego do Chemicznej. To 600-metrowa trasa. Wraz z remontem torów przebudowane zostanie skrzyżowanie alei Wojska Polskiego i Chemicznej. Wśród pomysłów pojawia się utworzenie tam niewielkiego ronda. Poza tym zmodernizowana zostanie też pętla tramwajowa. - A dokładniej 30-metrowy łuk przy wyjeździe z pętli - precyzuje Kosiedowski.

Kilka dni temu drogowcy ogłosili przetarg na wykonanie dokumentacji. To jednak dopiero początek drogi, zanim wbite zostaną pierwsze łopaty. Po tym, jak wybrana zostanie firma opracowana będzie koncepcja programowo-przestrzenna. Następnie projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym, by mieszkańcy mogli wyrazić swoje opinie na temat remontu. Następnie drogowcy będą musieli wystąpić o pozwolenie, dotyczące środowiskowych uwarunkowań przedsięwzięcia. Dopiero wówczas będzie można ogłosić przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Pełną dokumentacją ZDMiKP chce dysponować w przyszłym roku. Z kolei robotnicy powinni pojawić się na miejscu w 2018 roku.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. Fundusze na ten cel miasto chce pozyskać z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Remont wspomnianego odcinka to nie jedyne roboty jakich w najbliższym czasie powinni spodziewać się tamtejsi mieszkańcy. Na przyszły rok planowana jest modernizacja węzła przy ul. Szarych Szeregów oraz pętli przy ul. Magnu-szewskiej.

- Obecnie jesteśmy na etapie projektu. Roboty planujemy rozpocząć wiosną - deklaruje rzecznik drogowców.

Gruntowną przebudowę przejdzie skrzyżowanie Wojska Polskiego - Bełzy - Szpitalna - Szarych Szeregów. Dzięki tej inwestycji tramwaje, które znajdują się na al. Wojska Polskiego (od strony centrum) będą mogły np. skręcić w stronę pętli na Glinkach. W ramach zadania wybudowane zostaną też nowe ścieżki rowerowe, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Przystanki oraz chodniki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sygnalizacje świetlne na jednym z najważniejszych punktów na Kapuściskach zostaną też włączone do Inteligentnych Systemów Transportowych.


Dominika Kulczyk: Jeśli świat nie potrafi wyegzekwować praw dla kobiet, musimy zrobić to same.
Agencja Informacyjna Polska Press

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy