Komora Hiperbaryczna w Lipnie - Dotleń cały organizm

Materiał informacyjny Dotyk Piękna Agnieszka Elwertowska

Zachęcamy do zapisów na TLENOTERAPIĘ. Zadbaj o siebie i swoich bliskich w pierwszej i jedynej w Lipnie komorze hiperbarycznej. Weź głęboki oddech i poczuj się świetnie. Z każdym oddechem wracaj do pełni sprawności dzięki lepszemu dotlenieniu. Oddychaj głęboko i relaksuj się, a Twój organizm na pewno się odwdzięczy doskonałym samopoczuciem. Tlen jest niezbędny do życia. Zbyt niski jego poziom w organizmie wpływa na stan naszego zdrowia. Właściwe dotlenienie organizmu pozwala na zachowanie zdrowia fizycznego oraz psychicznego na najwyższym możliwym poziomie. Człowiek może średnio przeżyć do 3 tygodni bez jedzenia, do 3 dni bez wody i tylko do 3 minut bez tlenu. Kiedy jego poziom w organizmie maleje, cały organizm zaczyna źle funkcjonować i pojawiają się różne zaburzenia. Najwięcej tlenu potrzebuje mózg, przy czym stanowi on zaledwie około 2% masy naszego ciała, a zużywa około 20 – 25% tlenu, co pokazuje jak właściwe dotlenienie organizmu jest kluczowe dla pracy naszego mózgu.

Jeśli jesteś po Covidzie, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Bardzo duża część ozdrowieńców skarży się na silne osłabienie organizmu nawet już po tym, gdy objawy wirusa ustąpiły. Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga przy szybszym powrocie do zdrowia i pełnej sprawności płuc oraz całego organizmu. Występująca w trakcie koronawirusa hipoksemia oraz uszkodzenia płuc są bardzo niekorzystne dla organizmu. Tlenoterapia coraz częściej stanowi alternatywę dla respiratora przy leczeniu ciężkiej niewydolności płuc. Jest także jedną z najlepszych metod przy rekonwalescencji po COVID-19, która pomaga dotlenić organizm po hipoksemii oraz naprawić inne zniszczenia w organizmie. Tlen w warunkach podwyższonego ciśnienia rozpuszcza się bezpośrednio w osoczu krwi, a komórki hemoglobiny są całkowicie nim wysycone. Wysokie stężenie tlenu pozwala na jego dyfuzję z najdrobniejszych naczyń włosowatych do miejsc niedotlenionych lub uszkodzonych w organizmie. Do skorzystania z tlenoterapii zapraszamy po 14 dniach od ustąpienia objawów koronawirusa.

Co to jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna jest bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem, podczas którego przebywasz i oddychasz w środowisku podwyższonego ciśnienia zawierającym większą ilość tlenu co wpływa na poprawne funkcjonowanie, wspomagając jednocześnie leczenie wszelkich schorzeń, chorób oraz gojenie ran. To jedna z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała.

Na jakie schorzenia stosuje się komorę hiperbaryczną?

Najczęściej wymienianym schorzeniem jest zatrucie czadem. Komora w tym wypadku nasyca krew tlenem, co pomaga wyprzeć z organizmu szkodliwy tlenek czadu. Komorę poleca się jako wsparcie, również w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takich jak Alzheimer, Parkinson, ADHD czy jako terapię wspomaganą w przypadku autyzmu.

Tlenoterapię poleca się również w wypadku trudno gojących się ran. Tlen pobudza komórki naszego ciała do wzrostu i odbudowy, co może przyspieszyć gojenie w niektórych wypadkach. Stosuje się ją także podczas chorób autoimmunologicznych, w przypadku nadciśnienia, miażdżycy. Odżywianie organizmu tlenem sprawdza się także w leczeniu anemii, w ramach terapii cukrzycy, gdy dosięgnie nas martwica.

To również jeden z ważnych etapów rehabilitacji, po przebyciu przeszczepu, np. kończyny, gdy istnieje ryzyko odrzutu, przy chorobie dekompresyjnej, nagłym i niewyjaśnionym niedosłuchu. Komora hiperbaryczna może ulżyć cierpiącym na migreny. Tlenoterapia jest stosowana także w przypadku otyłości.

Terapia tlenem wspomaga pracę chorego serca, poprawia leczenie układu sercowo-naczyniowego. Dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Redukuje obrzęki mózgu. Wspomaga rehabilitację po wylewach i udarach. Oczyszcza organizm z toksyn. Pomaga zminimalizować ryzyko powikłań. Stosuje się również, aby poprawić ukrwienie w uszkodzonej tkance. Zmniejsza możliwość powikłań przy gojeniu urazów kończyn, przyspiesza wzrost kości. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej szybko regeneruje po ciężkim wysiłku. Wspomaga również przy autyzmie.


Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej?

Długość zabiegu dostosowuje się do pacjenta i jego wymagań, szczególności dotyczy to częstotliwości zabiegów. Pojedynczy zabieg trwa około godziny. Pacjent do zabiegu musi zdjąć wszelkie ozdoby (kolczyki, bransoletki, itp.)W trakcie zabiegu pacjent siedzi lub leży oraz otrzymuje maskę co umożliwia efektywne wdychanie czystego tlenu. Powtarzalność terapii zależna jest od decyzji lekarza. Kiedy więc warto z niej skorzystać? Najczęściej wymienianym schorzeniem jest zatrucie czadem. Komora w tym wypadku nasyca krew tlenem, co pomaga wyprzeć z organizmu szkodliwy tlenek czadu.

Na pierwsze wejście Specjalny Rabat! Pierwsze wejście 100 zł.

  • 60 min 120 zł
  • 90 min 150 zł
  • Pakiet 1: 5 zabiegów + 1 Gratis
  • Pakiet 2: 10 zabiegów -30%

Dotyk Piękna Agnieszka Elwertowska
ul. Sierakowskiego 22a
87-600 Lipno
Tel: 796 822 611