(PUB)

Gazeta Pomorska

Bohater meczu z Koroną Fabian Kościelski.

Bohater meczu z Koroną Fabian Kościelski. ©Piotr Pubanz

Szczypiorniści z Kęsowa wreszcie wygrali i to na wyjeździe, w derbowym pojedynku z Koroną. Najlepszym zawodnikiem spotkania był bez wątpienia Fabian Kościelski, który rzucił rywalowi 16 bramek.

Korona Koronowo - LKS Kęsowo 27:29 (14:13)
    KĘSOWO: L.Mielke, Iwicki, Frohlke - Modrzejewski 1, Wiśniewski, Misiorski 2, K.Mielke 3, Szulowski, Kościelski 16, Orlikowski 1, Smysłowski 1, Radzio, Gakan 1, Barabach, Czarnowski 2, Grzonkowski 2.
    Trener Marek Tyda, kierownik Krzysztof Muzioł.

Szczypiorniści z Koronowa i Kęsowa stworzyli w sobotę niezłe derbowe widowisko, w którym nie można było narzekać na nudę, ponieważ do ostatniego gwizdka ważyły się losy spotkania.
    Początek meczu należał do gości, którzy skutecznie kończyli swoje ataki pozycyjne i w 8. minucie uzyskali dwubramkową przewagę 4:2. Fantastycznymi interwencjami w bramce popisywał się Leszek Mielke, a w ataku brylował Fabian Kościelski. Jego rzuty z podłoża były nie do obrony dla bramkarza Korony Damiana Walczaka. W końcowych minutach pierwszej połowy gracze z Koronowa wykorzystali grę w osłabieniu kęsowian i odrobili straty. Na przerwę schodzili prowadząc 14:13.

Nasz serwis o LKS Kęsowo - relacje z meczów, zdjęcia
    Druga odsłona była równie zacięta i emocjonująca. Zawodnicy obu drużyn walczyli ostro o każdą piłkę, dlatego sporo zajęcia mieli sędziowie, którzy nie żałowali dwuminutowych kar. Do 45. minuty żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Dopiero w ostatnim kwadransie podopieczni Marka Tydy zdołali przechwycić kilka piłek zamieniając je na gole, wychodząc na prowadzenie 24:21. Miejscowi zdołali w 58. minucie doprowadzić do remisu 27:27, ale potem do siatki trafiali już tylko przyjezdni, którzy tym samym odnieśli trzecią wygraną w tegorocznych rozgrywkach.

Pozostałe wyniki 18. kolejki. Szczypiorniak - Energetyk 22:28, Tytani - GKS Żukowo 28:22, MKS Brodnica - Sambor 38:30, AZS UWM - Gwardia 21:22, Alfa 99 - Sokół 31:40, MKS Grudziądz - AZS UKW 25:25.

Zestaw par 19. kolejki (2 marca): LKS Kęsowo - MKS Brodnica (18), Korona - AZS UWM, GKS Żukowo - Szczypiorniak, Energetyk - MKS Grudziądz, Sambor - Tytani, AZS UKW - Alfa 99, Sokół - Gwardia. Tekst i fot. (PUB) Fot. Bohater meczu z Koroną Fabian Kościelski.