Konferencja dla przedsiębiorców już w listopadzie w Bydgoszczy. Jakie są trendy w biznesie?

Materiał informacyjny - "Pracodawcy Pomorza i Kujaw" Związek Pracodawców
Biznes Trendy to wydarzenie, na którym spotykają się ludzie biznesu z całego regionu. To tu przedsiębiorcy wymieniają się doświadczeniami i dowiadują się, co zmienia się w trendach biznesowych. Uczestnikami są praktycy świadomi potrzeby zmian, wdrażający strategię firmy, ciekawi nowości w jej organizacji, zarządzaniu i marketingu. Po prostu nastawieni na rozwój.

uż w listopadzie odbędzie się piąta edycja konferencji Biznes Trendy. Jej organizatorem są Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Poprzednie edycje zakończyły się sporym sukcesem, bo uczestnicy podkreślali wartość merytoryczną i praktyczną, dzięki której mogli wdrożyć zmiany w różnych branżach. Taki właśnie jest cel konferencji. Prezentuje ona aktualne trendy w działalności przedsiębiorstw i możliwości ich zastosowania w praktyce. Wystąpienia i dyskusje dotyczą wdrażania strategii biznesowych, wynikających z doświadczeń lokalnych i globalnych. Szefowie firm, kadra zarządzająca, specjaliści od zarządzania i marketingu spotykają się, aby poznać nowości w biznesie.

Co wyróżnia Biznes Trendy?

Na wydarzeniach biznesowych zdarza się, że uczestników denerwują elementy sprzedażowe. Nawet tam, gdzie uczestnicy oczekują konkretnej wiedzy. Podczas Biznes Trendów mamy pewność, że prelegenci nie będą sprzedawać. Podzielą się za to swoim doświadczeniem. Organizatorzy w 2017 roku postanowili wykreować wydarzenie, które będzie wartościowe dla uczestników. Zależało im na stworzeniu konferencji, która będzie gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego i skupi się na tym, czym naprawdę żyje biznes - na praktycznej wiedzy. I oto mamy już piątą edycję!

Pracodawcy Pomorza i Kujaw to organizacja, która zrzesza i integruje wiele firm z regionu. Jej celem jest przede wszystkim współpraca i wymiana kontaktów. Pomaga wdrażać innowacje i rozwijać kompetencje kadr. Wspiera działania eksportowe i pozyskiwanie finansowania. Łączy potrzeby firm w grupach zakupowych i sieciach współpracy. Te elementy znakomicie realizowane są właśnie podczas konferencji Biznes Trendy.

- W poprzednich edycjach konferencji prelegentami i ekspertami było wielu reprezentantów firm członkowskich Pracodawców Pomorza i Kujaw. W regionie mamy przecież świetnych fachowców z różnych dziedzin, a na wartościowe wystąpienia nie musimy nigdzie jeździć. Największe autorytety mogą przyjechać do nas. Podczas 4 edycji konferencji gościliśmy już blisko 100 prelegentów, z których wiedzy skorzystało łącznie ponad 2000 uczestników. W Bydgoszczy możemy poznać wybitnych specjalistów i praktyków. - przekonuje Mirosław Ślachciak - prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw.

O czym będziemy dyskutować w tym roku?

W ostatnich latach przedsiębiorców nurtuje to, jak COVID-19 wpłynął na ich biznes i na zachowania konsumenckie. Obecnie mierzymy się z kolejnymi wyzwaniami. Doświadczenie pandemii szybko połączyło się z wojną, inflacją i kryzysem energetycznym. Odciskają dziś piętno na wielu aspektach naszego życia. Jak będzie ono wyglądało „po” tego jeszcze nie wiemy, ale już dzisiaj możemy wskazać, które z dotychczasowych narracji kulturowych słabną w ich obliczu. Zauważamy wartości , które zyskują na znaczeniu. Dlaczego warto o tym pomyśleć z perspektywy zarządzania organizacjami i ich strategiami? Bo marka i konsument są częścią tej kultury i chcąc budować porozumienie między nimi, warto przyglądać się zmieniającej się tu i teraz hierarchii wartości.

Nowe pokolenie konsumentów, generacja Z, wyznacza trendy. W orientacji rynkowej przedsiębiorstwa konieczne okazuje się postępowanie w kategoriach: potrzeby klienta – nasze działania, strategia – zadowolenie i lojalność klienta. Musi ono mieć na uwadze model zorientowany na potrzeby edukacyjne, ekologiczne oraz zdrowotne. Przeżycia i emocje okazują się dla kolejnej generacji konsumentów ważniejsze, niż gromadzenie dóbr. Ich sympatia będzie po stronie przedsiębiorstw społecznie zaangażowanych.

Podczas konferencji Biznes Trendy postawionych zostanie wiele pytań związanych z tymi aspektami. Dlaczego warto podążać za trendami i innowacjami? Jak człowiek i technologie mogą budować i monetyzować wartości? W jaki sposób zmobilizować pracownika do angażowania się w sprawy firmy? Jak automatyzować motywację zespołu? Jak zarządzać młodymi osobami? To ważne pytania dla prowadzenia biznesu niezależnie od rozwoju sytuacji globalnej. Ciągle doskonalenie organizacji to tylko jedna z odpowiedzi.

Sytuacja związana z pandemią postawiła przed firmami szereg nowych wyzwań i wpłynęła na błyskawiczny rozwój e-biznesu. Dla wielu firm lockdown okazał się próbą przetrwania i weryfikacji sposobu działania. Codziennością jest już zdalny i hybrydowy model pracy. Przyśpieszył proces transformacji cyfrowej. Wielu przedsiębiorców zmieniło strategię, ale zastanawia się co dalej? Na tegorocznej konferencji Biznes Trendy wystąpią eksperci, którzy postarają się odpowiedzieć na to pytanie.

Program konferencji jest dynamicznie dopasowywany do aktualnych potrzeb i już wkrótce zostanie ogłoszony. Z założenia będzie różnorodny, tak aby zaprezentować trendy z różnych obszarów. Urozmaicenie tematów gwarantują prelegenci. Wiemy już, że wystąpią: prof. Andrzej Blikle, Maciej Tesławski, Magda Urbaniak.

Znajdziemy czas na networking

Organizator stawia na interakcję z uczestnikami. Przewiduje merytoryczny panel dyskusyjny, podczas którego każdy będzie miał możliwość zadawania pytań. Doświadczenia organizacyjne z poprzednich lat pokazują, że dla uczestników ważna jest też przestrzeń do wymiany kontaktów i rozmów biznesowych. Tego z pewnością nie zabraknie podczas konferencji Biznes Trendy. To będzie znakomita okazja do networkingu biznesowego, poznawania nowych osób i dyskusji w kuluarach.

Konferencja, tak jak poprzednie edycje, odbędzie się w Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym. Obiekt pozwala na jej bezpieczne przeprowadzenie. Posiada bardzo dobre warunki do organizacji tego typu wydarzenia. Nowoczesny budynek, komfortowe sale, duży parking, łatwy dojazd z centrum miasta i z różnych miejsc regionu – to sporo atutów.

Zapraszamy na forum wymiany doświadczeń - dla osób, które rozumieją potrzebę rozwoju i chcą być na bieżąco z biznesowymi trendami.

Wpisz datę 24 listopada 2022 do swojego kalendarza. Bezpłatna konferencja Biznes Trendy. Program i rejestracja wkrótce na www.biznestrendy.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie