Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja w regionie, informacje na...

  Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja w regionie, informacje na bieżąco. Ile osób jest zakażonych koronawirusem w woj. lubuskim? Jak się czują?

  REDAKCJA GAZETY LUBUSKIEJ

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 539

  Najnowsza -

  Koronawirus w Lubuskiem. Obecnie na terenie województwa lubuskiego jest 66 pacjentów zakażonych koronawirusem. W Polsce w tym momencie jest już 5205 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i 159 ofiar śmiertelnych. Sprawdzaj nasz raport minuta po minucie.
  • 205 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 4 dotyczą woj. lubuskiego

   Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (8 kwietnia) po południu o 205 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

   • 67 osób z woj. mazowieckiego,
   • 42 osób z woj. łódzkiego,
   • 18 osób z woj. małopolskiego,
   • 18 osób z woj. podlaskiego,
   • 16 osób z woj. wielkopolskiego,
   • 15 osób z woj. śląskiego,
   • 12 osób z woj. podkarpackiego,
   • 5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
   • 4 osób z woj. lubuskiego,
   • 4 osób z woj. świętokrzyskiego,
   • 3 osób z woj. opolskiego,
   • 1 osoba z woj. pomorskiego.

   Skąd pochodzą 4 nowe osoby zakażone koronawirusem w Lubuskiem? Czytaj>>>

   Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

   Jednocześnie ministerstwo poinformowało o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to:

   • 12 osób z woj. mazowieckiego,
   • 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego,
   • 3 osoby z woj. śląskiego
   • po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego.

   Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

   W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254602
  • Płynie pomoc od ludzi dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

   Wciąż napływają pieniądze dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, które ludzie przekazują na walkę z pandemią. Od piątku do wczoraj na konto szpitala od 60 osób i instytucji wpłynęło ponad 45 tys. zł.

   „Dajecie Państwo, ile możecie. Są wpłaty po 30 zł, ale często po 100, 200, 300 zł i nawet 1 tys. i 2 tys. zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy!” – informuje szpital, który podkreśla, że warte odnotowania są dwie wpłaty. Zakład Ślusarski mgr inż. Kazimierz Andrzejczak przelał 10 tys. zł, a Przedsiębiorstwo Budowlane DA-SA, aż 20 tys. zł!

   „Ile trzeba mieć serca, by w tych niepewnych czasach, kiedy z kasą krucho, zdecydować się na takie przelewy… Bardzo dziękujemy!” – czytamy na Facebooku szpitala.

   Poza tym do szpitala dotarły kolejne przesyłki.

   • Od Zyguła Wędliny od Rodziny maseczki za kilkanaście tysięcy. To 200 sztuk drogich maseczek FFP3, które podzielone już zostały między SOR, intensywną terapię i zakaźny.
   • Firma ELMAR zasponsorowała 19 m2 plexi na przyłbice,
   • Purpose przekazał kilka kartonów rękawic, gogli, przyłbic i pasty do zębów.
   • Centralny Blok Operacyjny dziękuje Panu Pawłowi Nowakowskiemu z firmy Duracell za przekazanie baterii, które wykorzystywane są w wielu urządzeniach na oddziałach szpitala.

   Pomóż nam walczyć z koronawirusem. Przekaż darowiznę i odpisz ją od podatków! Poniżej dane dotyczące przelewów: 

   Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o., ul. Zyty 26, 65-046 Zielona Góra, rachunek bankowy: 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000

   W tytule przelewu należy wpisać adnotację: darowizna na zakupy związane z koronawirusem.

   Uwaga! Darowizny przekazane od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2020 r. na przeciwdziałanie COVID-19 mogą być odliczane przez podatników CIT i PIT.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254596
  • Koronawirus w Lubuskiem. Zielonogórski szpital dziękuje za wsparcie

   "Wciąż napływają do nas pieniądze, które przekazujecie dla nas na walkę z pandemią. Od piątku do wczoraj na konto szpitala od 60 osób i instytucji wpłynęło ponad 45 tys. zł! Dajecie Państwo, ile możecie. Są wpłaty po 30 zł, ale często po 100, 200, 300 zł i nawet 1 tys. i 2 tys. zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

   Jednak warte odnotowania są dwie wpłaty. Zakład Ślusarski mgr inż. Kazimierz Andrzejczak przelał 10 tys. zł, a Przedsiębiorstwo Budowlane DA-SA,  aż 20 tys. zł!!! Ile trzeba mieć serca, by w tych niepewnych czasach, kiedy z kasą krucho, zdecydować się na takie przelewy… Bardzo dziękujemy!

   Dotarły do nas także kolejne przesyłki. Od Zyguła Wędliny od Rodziny otrzymaliśmy maseczki za kilkanaście tysięcy. To 200 sztuk drogich maseczek FFP3, które podzielone już zostały między SOR, intensywną terapię i zakaźny.

   Firma ELMAR zasponsorowała 19 m2 plexi na przyłbice, a Purpose przekazał kilka kartonów rękawice, gogli, przyłbic i pasty do zębów.

   Centralny Blok Operacyjny dziękuje Panu Pawłowi Nowakowskiemu z firmy Duracell za przekazanie baterii, które wykorzystywane są w wielu urządzeniach na oddziałach szpitala" - czytamy na Facebooku szpitala.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254550
  • Koronawirus w Polsce. Tarcza finansowa

   Nie ma stosów dokumentów - Jest oświadczenie - mówił premier Mateusz Morawiecki. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych dla małych i średnich firm.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254548
  • Koronawirus w Polsce. Tarcza finansowa

   Premier Mateusz Morawiecki: - Skierujemy bezpośrednio 100 mld złotych do firm. Praca musi być godna i jak najlepiej wynagradzana. Musimy walczyć o utrzymanie miejsc pracy i minimalizowanie strat.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254540
  • Koronawirus w Lubuskiem. Pomoc dla gorzowskiego szpitala

   We wtorek rano na Walczaka 42 do szpitala zakaźnego przyjechał przedstawiciel firmy Universal Fibers przywiózł pyszne ciasta oraz uszyte specjalnie dla pracowników walczących z COVID-19 maseczki, a także narysowane przez dzieci obrazki.

   Pożywny obiad przygotowała Restauracja Pocztowa 13, a shoty z napojami na odporność przekazała Smaczna Dieta. Pracownicy SOR mieli możliwość skosztować dania-niespodzianki przygotowanego pod okiem szefa kuchni Pawła Salamona przez pracowników Pałac Mierzęcin, który dziś także osobiście przywiózł w imieniu zespołu Pałacu upominki świąteczne dla członków Zespołu Kryzysowego ds. koronawirusa.

   Trafiły do nas różne rodzaje ochrony twarzy - 50 szt. przyłbic z druku 3D od zaprzyjaźnionej grupy Drukarze dla Lekarzy Gorzów Wielkopolski, 50 szt. masek ochronnych w formie osłony wyprodukowanych przez firmę Kreativia Printing & Signage Production i 10 szt. prostych osłon twarzy przekazanych przez Okręgową Izbę Lekarską z Gorzowa Wlkp.

   Dojechał transport wody z firmy Nestlé, a także dary od Jadłodzielnia-Mosina, które dla oddziału chirurgii ogólnej dostarczył Krzysztof Kuka - firma Elektryk.

   Z Parafii Wawrów wpłynęło 1989 zł na konto szpitala na rzecz walki z koronawirusem (taca z niedzielnej eucharystii i innych ofiar, które wpłynęły na konto parafii w tym dniu), o czym poinformował Ks. Proboszcz Andrzej Kołodziejczyk.

   Firma Optilux na Sikorskiego poinformowała, że bezpłatnie i w trybie ekspresowym będzie dokonywać napraw okularów wszystkim pracownikom szpitala.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254461
  • Koronawirus w Lubuskiem. Kolejna pomoc dla szpitala

   „Otrzymaliśmy dziś pomoc od państwa Janusza i Beaty Koneckich z firmy Gomet z Zielonej Góry. To już druga porcja gumek (5 tys. metrów), bez których nie byłoby możliwe wykonywanie przez nas maseczek. Pan Janusz był pierwszym, który zgłosił się z gumkami dwa tygodnie temu. Przekazał wtedy 3 tys. metrów. Teraz dodał jeszcze taśmę bezpieczeństwa oraz przyłbice ochronne. Dziękujemy!

   Dotarły do nas także dwie palety płynów do prania i płukania od firmy Unilever Polska. Agencja Rezerw Materiałowych przekazała nam 4300 szt. masek chirurgicznych, 3000 rękawic i 40 szt. Kombinezonów.

   Dziękujemy również firmie ADB Polska, która zapewnia obiady dla pracowników nowo utworzonego pododdziału zakaźnego dla najmłodszych pacjentów.

   Z kolei kierownictwo i personel Klinicznego Oddziału Onkologii, dziękuje Pani Edycie Regulskiej, Prezesowi Zarządu reprezentującej firmę Winncare Polska z siedzibą w Jasieniu, za zakup i dostarczenie dla pracowników oddziału, certyfikowanych masek ochronnych, z wyszytą koniczynką na szczęście.” – czytamy na profilu zielonogórskiego szpitala.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254459
  • Koronawirus w Polsce. Siedem ofiar śmiertelnych

   Niestety zmarło kolejnych siedem zakażonych osób. 

   Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254455
  • Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

   Dowiedzieliśmy się o 152 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Pochodzą z:

   29 osób z woj. wielkopolskiego,

   28 osób z woj. śląskiego,

   27 osób z zachodniopomorskiego,

   13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,

   12 osób z woj. dolnośląskiego,

   9 osób z woj. małopolskiego,

   7 osób z woj. lubelskiego,

   7 osób z woj. pomorskiego,

   6 osób z woj. opolskiego,

   5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,

   4 osób z woj. podlaskiego,

   3 osób z woj. świętokrzyskiego,

   2 osób z woj. podkarpackiego.

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254453
  • Koronawirus w Polsce. Ministerstwo aktualizuje raport z godz. 18.00

   W ostatnim raporcie podanym przez resort zdrowia zabrakło danych z województwa mazowieckiego. Oto komunikat:

   W uzupełnieniu do poprzedniego komunikatu przekazujemy najnowsze dane dotyczące Mazowsza:
   182 przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

   ➡️ Łączna liczba zakażonych koronawirusem: 4848/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

   • https://pomorska.pl/koronawirus-w-lubuskiem-sytuacja-w-regionie-informacje-na-biezaco-ile-osob-jest-zakazonych-koronawirusem-w-woj-lubuskim-jak-sie/rz/c1-14847533/rw/254361

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo