Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020]

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020]
Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020] Przemyslaw Swiderski
Raport minuta po minucie, 7 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 15 047 osób. 755 osób zmarło z powodu COVID-19. Wyborów prezydenckich 10 maja nie będzie. Nowe wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej mogą się odbyć w lipcu lub sierpniu.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 7 maja 2020

 • Osoby
  zainfekowane
  52 961
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 821
 • Osoby
  hospitalizowane
  1 985
 • Osoby w
  kwarantannie
  105 427
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  37 150

Zaktualizowano: 11 sierpnia, godz. 10:35, Ministerstwo Zdrowia

21:44

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała oficjalnie, że 10 maja nie mogą się odbyć wybory prezydenckie. - Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć. - informuje PKW w komunikacie.

21:36

Członek osobistego personelu prezydenta Donalda Trumpa jest zakażony korononawirusem - informuje CNN. Mężczyzna to wojskowy, członek marynarki wojennej USA. Test na obecność wirusa okazał się pozytywny. CNN określa jego funkcje jako "valet", czyli kamerdyner. Osoby sprawujące tę funkcje w Białym Domu odpowiadają nie tylko za serwowanie jedzenia i picia, ale również często są zaufanymi ludźmi prezydenta, podróżują razem z nim. Informacje CNN potwierdziło biuro prasowe prezydenta USA.

21:16

10 miliardów złotych w niecały tydzień od uruchomienia Tarczy Finansowej PFR popłynęło w formie subwencji do 50 tysięcy firm, zatrudniających ponad 500 tysięcy pracowników - poinformował premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.20:38

Norwegia rozpoczyna łagodzenie ograniczeń. Grupy do 20 osób będą mogły spotykać prywatnie, zachowując dystans 1 metra. W poniedziałek uczniowie wrócą do szkół. 1 czerwca otwarte zostaną bary i parki rozrywki (z zachowaniem społecznego dystansu). Rozgrywki piłki nożnej ruszą 16 czerwca.

19:17

Polacy w niedzielę nie wybiorą prezydenta, ale formalnie głosowanie się odbędzie. To oznacza, że w najbliższy weekend powinna obowiązywać cisza wyborcza.

18:57

Szpital nie przyjął ofiary wypadku, bo bał się koronawirusa? 64-letnia kobieta zmarła na stole operacyjnym w innym szpitalu we Wrocławiu. Nieoficjalnie: wykrwawiła się na śmierć. - Trwa wyjaśnianie sprawy – mówi rzecznik dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego Michał Nowakowski.

18:37

W Warszawie trwa protest przedsiębiorców zorganizowany przez kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Demonstranci są teraz przed kancelarią premiera. Zebranych legitymuje policja. Protestujący domagają się m.in. odmrożenia gospodarki. Wcześniej uczestnicy protestu w samochodach zablokowali rondo Dmowskiego w centrum Warszawy.

18:25

Według prezydenta Trumpa epidemia koronawirusa uderzyła w Amerykę mocniej niż Japończycy w Pearl Harbor w drugiej wojnie światowej lub ataki terrorystów z 11 września dwie dekady temu. Administracja Donalda Trumpa rozważa podjęcie kroków przeciwko Chinom w związku z utajnianiem przez Pekin wybuchu epidemii w Wuhan, co miało doprowadzić do rozprzestrzenienia się zarazy na cały świat.

18:09

Po okresie zawieszenia z powodu epidemii, Bundesliga wraca na boisko. Lewandowski zagra już za tydzień. 16 maja rozgrywki Bundesligi wracają na dobre - tak poinformował w Christian Seifer, prezes DFL (Deutsche Fußball Liga).

17:42

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła dziś do 15 047 osób. Z powodu zakażenia od początku epidemii zmarło 755 osób.

17:38

Jest 166 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Z powodu zakażenia zmarło kolejne 18 osób.

17:22

Prezydenckie wybory korespondencyjne się odbędą. Tylko nie wiadomo, kiedy i na jakich zasadach. Na razie zarówno obóz rządzący jaki i opozycja ogłosili zwycięstwo. O co w tym wszystkim chodzi?

16:53

Psychologowie z Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzili ankietę dot. zdrowia psychicznego w czasie pandemii koronawirusa 75 proc. ankietowanych oceniło epidemię jako stresujące wydarzenie. 66,3 proc. zadeklarowało, że pracuje zdalnie. Sytuacja zawodowa okazała się głównym stresorem.

16:46

Ukraina: Rada Najwyższa przegłosowała ustawę o masowym przeprowadzaniu w kraju testów na obecność koronawirusa w organizmie. Zgodnie jej zapisami badania będą obowiązkowe dla osób, które zwrócą się do lekarza z objawami COVID-19 i tych, którzy się z nimi kontaktowali. Przewidziano również regularne masowe badanie pod kątem obecności koronawirusa wśród pracowników medycznych oraz innych osób pracujących w placówkach służby zdrowia i służb mundurowych pomagającym w walce z pandemią.

16:39

16:31

Szwecja: Liczba zgonów na koronawirusa wzrosła w ciągu doby o 99 - do 3040. Spada liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii oraz zakażeń w domach opieki - poinformował w czwartek Urząd Zdrowia Publicznego. Dzienny uśredniony bilans ofiar śmiertelnych w związku z Covid-19 utrzymuje się na stałym wysokim poziomie ponad 70.

16:19

Sportowy24.pl: Jeśli przez koronawirusa do końca przyszłego sezonu mecze w Premier League będą odbywały się bez publiczności, angielskim klubom może przejść koło nosa aż jeden miliard euro. Najwięcej Manchesterowi United - 159 mln euro. W Polsce puste trybuny najbardziej odczuje Legia Warszawa. Według szacunków na danych z 2018 r., to 36 mln zł, czyli "tylko" 7,9 mln euro.

Czytaj więcej

16:03

MEN dziękuje wolontariuszom Europejskiego Funduszu Solidarności

15:50

Wietnam: W ciągu doby potwierdzono 17 nowych przypadków zakażeń. Wszystkie dotyczyły osób, które powróciły do kraju z miejsc, gdzie panuje epidemia koronwirusa. W Wietnamie odnotowano dotąd zaledwie 288 zakażeń i nie stwierdzono ofiar śmiertelnych choroby. Prawie 21 tysięcy osób poddano kwarantannie.

15:42

Sportowy24.pl: Maski i maseczki ochronne. Jakie są rodzaje? Jakie wybrać na co dzień i do uprawiania sportu? Do tej pory maska była traktowana przez część biegaczy jedynie jako wspomagający gadżet w warunkach dużego miejskiego smogu. Teraz jednak, gdy w związku z pandemią koronawirusa maseczki stają się obowiązkowe i każdy wychodzący z domu musi je nakładać, także biegacze, kolarze, pasjonaci nordic walking i inne osoby uprawiające sport mają obowiązek używać ich do aktywności na wolnym powietrzu. Jaką maseczkę wybrać, jakie są ich rodzaje i które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc? Staramy się podpowiedzieć, jak poruszać się w gąszczu ich rodzajów, nazw i symboli. Od 16 kwietnia za brak maseczki lub innej formy zakrycia ust i nosa można dostać mandat!

15:31

W Holandii na koronawirusa zmarły kolejne 84 osoby, stwierdzono też 455 nowych zakażeń koronawirusem - podał Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie epidemia pochłonęła w kraju 5 288 ofiary śmiertelne. Koronawirusa w Holandii stwierdzono łącznie u 41 774 osób.

15:24

15:14

Belgia: 538 pacjentów przebywa obecnie w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii - podało belgijskie centrum kryzysowe. To o 116 mniej niż w środę. W szpitalach z powodu choroby koronwirusa przebywa łącznie 2 688 pacjentów. Jak dotąd z powodu koronawirusa zmarło w Belgii 8 415 osób. Potwierdzono 639 nowych przypadków, co daje w sumie 51 420 w tym kraju od początku pandemii.

15:05

Sportowy24.pl: Z radością informujemy, że wyniki badań pogłębionych u osób, które zostały na nie wytypowane po przeprowadzeniu poniedziałkowych testów w naszym klubie, w komplecie dały rezultat ujemny - czytamy na stronie klubowej beniaminka PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź. - Oznacza to, że w zaplanowanych na dzisiaj zajęciach wezmą udział wszyscy zawodnicy będący w kadrze pierwszego zespołu.

Zobacz więcej

14:53

U czterech kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu wykryto koronawirusa. Władze seminarium poinformowały, że badania przeprowadzono po tym, gdy wrócili oni po 1,5 miesięcznej przerwie ze swoich domów. Sanepid zarządził kwarantannę, a w przyszłym tygodniu w seminarium planowane są kolejne testy diagnostyczne.

14:42

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała komunikat skierowany do pracodawców, przedsiębiorców i innych osób, które organizują pracę innym. Znajdują się w nim zalecenia dotyczące bezpiecznego wznawiania działalności gospodarczej i powrotu do normalnego funkcjonowania zakładu pracy. O co powinien zadbać pracodawca, by powrót do pracy był bezpieczny dla pracowników, kiedy pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła?

14:30

14:17

Stany Zjednoczone są w trudnej sytuacji - za nami druga doba, podczas której liczba ofiar koronawirusa wyniosła ponad dwa tysiące osób. Wciąż rośnie także liczba pacjentów, u których wykryto COVID-19. Jak podaje Uniwsytet Johnsa Hopkinsa, w USA od początku trwania epidemii zmarło ponad 73 tys. osób.

14:08

Od 18 maja, po dwóch miesiącach przerwy, we Włoszech odprawiane będą w kościołach msze święte z udziałem wiernych. Porozumienie w tej sprawie zawarł rząd z Konferencją Episkopatu.

14:00

W Europie liczba nowych potwierdzonych zakażeń maleje, większość krajów osiągnęła istotne postępy w walce z COVID. Wskaźnik nowych zakażeń jest ponad dwukrotnie niższy w porównaniu do danych dla całego świata - 1 vs 2,2 proc. wzrostu w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków. - W perspektywie globalnej koronawirus nadal dysponuje paliwem do dynamicznego rozwoju. Na świecie dziennie potwierdza się około 80 tys. nowych infekcji, co stanowi 2,2 proc. wzrostu w stosunku do łącznej liczby zdiagnozowanych przypadków (w Ameryce Południowej wskaźnik ten wynosi aż 5,5 pro.) - mówi Mariusz Gromada, matematyk i statystyk, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium.

Zobacz więcej

13:48

Liczba zgonów w Europie spowodowanych koronawirusem przekroczyła dziś 150 tysięcy.

13:39

13:17

Pandemia koronawirusa i społeczna izolacja przyczyniła się do rozwoju handlu internetowego w Polsce. Coraz więcej osób przez sieć kupuje już nie tylko ubrania czy sprzęt AGD, ale także produkty spożywcze oraz kosmetyczno-chemiczne. Tym samym, kurierzy mają ręce pełne roboty – Obserwujemy rosnącą z dnia na dzień liczbę przesyłek. Skala jest porównywalna do wyników grudniowych – zdradzają przedstawiciele firm kurierskich.

13:04

 • Władze Chin popierają Światową Organizację Zdrowia (WHO) w próbach ustalenia źródła pandemii COVID-19, jednak sprzeciwiają się USA i innym krajom, które chcą pandemię upolitycznić, by atakować Pekin – powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying. Zarzuciła także kłamstwo sekretarzowi stanu USA Mike’owi Pompeo, który twierdził, że istnieją "znaczące dowody" na to, iż koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhanie. Odrzuciła także zarzuty USA, że Chiny ukrywały pandemię przed światem w jej początkowym stadium.

12:12

Przedsiębiorcy najczęściej narzekają na niejasną interpretację przepisów oraz brak możliwości uzyskania szczegółowych informacji dotyczących uzyskania pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Ponad połowa firm postuluje umożliwienie przedsiębiorcom swobodnego dysponowania środkami zgromadzonymi na kontach VAT.

Zobacz więcej

12:05

11:53

W obecnej sytuacji gospodarczej, związanej z pandemią koronawirusa, wstępny wynik ósmej edycji programu jest niezwykle optymistyczny. 1 640 – o tyle może powiększyć się wkrótce pula tanich mieszkań na wynajem. W ósmej edycji programu społecznego budownictwa czynszowego złożono 21 wniosków. Wartość tych inwestycji wyniesie ok. 553 mln złotych, w tym ok. 321 mln złotych będzie pochodziło z kredytu oferowanego na preferencyjnych warunkach przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wnioski będą teraz podlegać ocenie przez bank.

Czytaj więcej

11:45

Hiszpania: W ciągu ostatniej doby zmarło 213 osób zakażonych koronawirusem oraz wykryto 1122 nowe infekcje - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Dzień wcześniej zmarły 244 osoby i potwierdzono 996 zakażeń.

11:38

Hot16Challenge od kilku dni króluje w mediach społecznościowych. Na Youtubie i Facebooku pojawią się kolejne nagrania opatrzone tym hasłem. Na czym polega hot 16 challenge i kto dołączył do akcji? Cel jest szczytny - zebranie miliona złotych na walkę z koronawirusem.

11:32

Filipiny: Resort zdrowia poinformował o 339 nowych zakażeniach koronawirusem, a także kolejnych 27 ofiarach śmiertelnych wirusa.

11:29

11:20

 • Pandemia wywróciła nasze festiwalowe życie do góry nogami, ale nie poddajemy się i przyjmujemy to korona-wyzwanie! Cieszanów Rock Festiwal 2020 przechodzi do sieci! Załóżmy festiwalowe koszulki, rozbijmy namioty w ogródkach i pokażmy internetom siłę #cieszanuje! – mówią organizatorzy jednej z największych imprez rockowych w kraju.

Czytaj więcej

11:13

W Rosji w ciągu ostatniej doby wykryto 11 231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o 672 więcej niż dzień wcześniej - podał sztab rządowy. Zmarło 88 osób, o dwie więcej niż poprzedniego dnia. Łączna liczba zakażeń w Rosji sięgnęła tym samym 177 160. Łączna liczba zgonów wynosi 1625.

10:45

KE szacuje, że PKB Polski w 2020 spadnie o 4,3 proc., a w 2021 wzrośnie o 4,1 proc.

10:35

Wypłaty dla przedsiębiorców z Mazowieckiego są realizowane.

10:25

Świat musi się przygotować na drugą i trzecią falę pandemii koronawirusa. Dopóki populacja nie nabędzie dostatecznej odporności, kolejne nawroty epidemii są nieuniknione - takie wnioski płyną z badań ekspertów z niemieckiego Instytutu Roberta Kocha. Profesor Lothar Wieler, dyrektor Instytutu stwierdził, że druga fala zakażeń jest niemal pewna, podkreślając że większość badaczy w tej dziedzinie podziela tą opinię: To jest pandemia, a podczas pandemii ten wirus pozostanie na liście naszych problemów, dopóki 60-70% populacji nie nabędzie odporności. Stąd możemy być pewni, że będzie druga fala zachorowań.

10:08

Przez pandemię koronawirusa może braknąć rąk do pracy przy zbiorach truskawek oraz innych owoców, a także warzyw. Co roku, do sezonowych zbiorów owoców do Polski przyjeżdżało niemal 500 tysięcy osób. Dużą część z nich stanowili Ukraińcy, którzy w obliczu pandemii koronawirusa mają problem m.in. z uzyskaniem wizy pracowniczej. Jak te kłopoty przełożą się na ceny truskawek i innych owoców oraz warzyw?

10:05

Mamy 158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

10:03

Sejm w czwartek przed godz. 10 odrzucił uchwałę Senatu, wnioskującą o odrzucenie ustawy dot. głosowania korespondencyjnego, co oznacza, że ustawa została przyjęta. Za jej przyjęciem głosowała cała Zjednoczona Prawica, w tym Porozumienie Jarosława Gowina. Przeczytaj więcej.

10:00

Sejm stosunkiem głosów 236 do 213, przy 11 głosach wstrzymujących odrzucił uchwałę Senatu w sprawie ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Teraz ustawa trafi do Prezydenta.

09:25

Ministerstwo Zdrowia informuje o 4862 osobach, które wygrały walkę z koronawirusem.

09:07

Wczoraj wypracowaliśmy rozwiązanie, które jest dobre dla Polski, które gwarantuje bezpieczne, w pełni demokratyczne, transparentne wybory - ocenił w czwartek Jarosław Gowin, lider Porozumienia. - Termin nowych wyborów zostanie ogłoszony przez marszałek Sejmu zaraz po decyzji Sądu Najwyższego o nieważności niedzielnych wyborów - zapowiedział Gowin.

Czytaj także

08:47

Jarosław Gowin w Sejmie: Termin nowych wyborów prezydenckich zostanie ogłoszony przez marszałek Sejmu zaraz po decyzji Sądu Najwyższego o nieważności niedzielnych wyborów, które się nie odbędą.

07:58

USA: Minionej doby zmarły 2073 osoby zakażone koronawirusem. Od początku epidemii zmarło już 73 095 Amerykanów. Koronawirusa potwierdzono u ponad 1 mln 228 tys. osób.

07:50

Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL) w Polsat News: To jest wstyd w jakiej sytuacji znalazła się Polska. To jest wstyd, co zrobili. Nie podejmują roztropnych decyzji, nie wprowadzając stanu klęski żywiołowej. Lepiej, że wybory odbędą się w bezpieczniejszym terminie, ale sposób załatwienia tej sprawy jest daleko idącą ekwilibrystyką. (...) Nasze państwo znajduje się w ruinie organizacyjnej.

07:40

O godz. 9 mają rozpocząć się sejmowe głosowania. Parlamentarna większość ma odrzucić weto Senatu do ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich - to efekt środowego porozumienia pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Wybory odbędą się w lipcu lub w sierpniu.

Czytaj także

Czytaj także

06:20

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 311 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce oraz 18 ofiarach śmiertelnych. W sumie zachorowało już 14 740 osób, z czego 733 zmarły. Około godz. 10 zostaną opublikowane najnowsze dane.

06:10

ZOBACZ, co działo się w Polsce i na świecie w związku z pandemią COVID-19 w środę, 6 maja 2020.

Czytaj także

Litwa, Łotwa i Estonia przywraca obostrzenia

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 15 tys. zakażonych. Zmarło 755 osób. Raport na żywo minuta po minucie [7.05.2020] - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3