Rosa odprawiła ŁKS Łódź na początek memoriału (zdjęcia)

/SzS/
Dobre spotkanie w barwach Rosy w meczu z ŁKS rozegral Michał Nikiel
Dziś rozpoczął się XVIII Memoriał Alfosa Wicherka. W inauguracyjnym meczu Rosa Radom wygrała z ŁKS Łódź.

Rosa Radom - ŁKS Łódź 59:55 (14:14, 14:14, 18:14, 13:13)

Rosa: Donigiewicz 14, Podkowiński 8, Zalewski 8, Wiekiera 7, Wróbel 5, Nikiel 4, Cetnar 4, Sosnowik 2, Kardaś 2, Maj 1.

Tegoroczny memoriał rozgrywany jest w doborowej obsadzie z udziałem trzech pierwszoligowców. Po raz pierwszy impreza organizowana jest w miejskiej hali. W poprzednich latach grano w małej sali "Ekonomika".

WYRÓWNANY BÓJ

W ubiegłym sezonie ŁKS Łódź był o krok od awansu do ekstraklasy. Zespół okazał się bardzo wymagający dla gospodarzy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie mógł osiągnąć większej przewagi niż cztery punkty. Dobrze spisywały się oba bloki defensywne o czym najlepiej świadczy bardzo niski wynik po dwóch kwartach (28:28).
Goście bardzo skuteczni byli w rzutach z dystansu. Aż osiem razy trafili za trzy punkty.

DZIŚ ZE SPÓJNIĄ

Trzecia kwarta również była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować znaczącej przewagi punktowej. Dopiero w 35 minucie Rosa po raz pierwszy zwiększyła przewagę do 57:48. Na 47 sekund przed zakończeniem spotkania nasz zespół prowadził 59:50 i wiadomo było, że nie da sobie już wydrzeć wygranej.