Słabiej w ofensywie. Juventa Starachowice - Poprad Muszyna 1:2

Redakcja
Piłkarze Juventy Starachowice przegrali w piątek z Popradem Muszyna 1:2.
Piłkarze Juventy Starachowice przegrali w piątek z Popradem Muszyna 1:2. Fot. Marcin Pokrzywka
Piłkarze Juventy Starachowice przegrali w piątek z Popradem Muszyna 1:2. Był to mecz siódmej kolejki trzeciej ligi.

Marek Mierzwa, trener Juventy:

- Mecz był wyrównany. My słabiej niż zwykle prezentowaliśmy się w ofensywie. W środku brakowało Konrada Wójtowicza, Darek Anduła był odcięty od podań. Mimo to powinniśmy zremisować.

Spotkanie to na prośbę gospodarzy zostało przełożone na piątek, ponieważ w sobotę kilku czołowych zawodników starachowickiej drużyny będzie uczestniczyć w ślubie i weselu Grzegorza Tobiszewskiego, byłego zawodnika Juventy. Podopieczni trenera Marka Mierzwy zagrali jednak poważnie osłabieni - kartki wyeliminowały z gry Karola Kopcia i Konrada Wójtowicza, z powodu kontuzji zabrakło Dawida Korony.

Jedyna bramka dla Juventy padła w 64 minucie. Po dośrodkowaniu Krystiana Płusy z rzutu rożnego Bartosz Gębura strzałem z woleja zaskoczył bramkarza gości i doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 88 minucie Damian Senderowski w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę do własnej bramki.

Dodajmy, że goście wykonywali też rzut karny, podyktowany w 82 minucie za faul Tomasza Wróblewskiego na Marcinie Drobnym. Bramkarz Juventy stanął jednak na wysokości zadania i obronił strzał Bartłomieja Damasiewicza.

Juventa Starachowice - Poprad Muszyna 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Bartłomiej Damasiewicz 62 min., 1:1 Bartosz Gębura 64, 1:2 Damian Senderowski 88 (samobójcza).

Juventa: Wróblewski 8 Ż - Spadło 6 Ż, Gębura 6, Senderowski 5, Płusa 6 - Kwiecień 5 Ż - Janik 5, Gruszczyński 5, Fabjański 4, M. Kalista 5 - Anduła 5.

Poprad: D. Bomba - Szczepanik, Polański Ż, Merklinger, Saratowicz - Dąbek Ż, T. Bomba, Janur Ż, Damasiewicz - Drobny, Trybulec.

Zmiany: Juventa: 61’ Stawiarski 2 za Janika, 65’ Szymański 1 za Fabjańskiego, 87’ K. Kalista nie klas. Ż za Spadło. Poprad: 61’ Szambelan Ż za Trybulca, 70’ Zachariasz za T. Bombę, 87’ Biernacki za Damasiewicza, 89’ Plata za Drobnego.

Sędziował: Maciej Mądzik z Kielc. Widzów: 250.