Koszykarz Polskiego Cukru Toruń: - Znowu zawód i głupia porażka

Michał Jankowski trafił we Wrocławiu cztery razy z dystansu, ale zwycięstwa to drużynie nie dało. Lech Kamiński
Polski Cukier Toruń przegrał we Wrocławiu 80:84, choć 6 minut przed końcem meczu prowadził 10 punktami.

Trener Milija Bogicević uważa, że o nieszczęśliwej porażce we Wrocławiu zadecydował jeden element. - Mieliśmy swoją szanse, ale jej nie wykorzystaliśmy. W ciągu trzech kwart popełniliśmy osiem strat, a potem tyle samo w ostatniej części meczu. W sumie to było najważniejszą przyczyną porażki, bo wcześniej mieliśmy wynik pod kontrolą. Musieliśmy jedynie w takim samym stylu dokończyć mecz. Nie mam jednak pretensji do chłopaków, dali z siebie wszystko. Chcemy się teraz skoncentrować na kolejnym meczu i go wygrać - mówi szkoleniowiec.

Mniej łagodny dla postawy swojej i kolegów jest Michał Jankowski. - Trener powiedział wszystko. W ostatniej kwarcie robimy osiem strat i tak naprawdę sami oddajemy mecz Śląskowi. Mieliśmy już wygrane spotkania, a skończyło się kolejną głupią porażką. Wykonujemy ciężką pracę na treningach, trener ma wiele cierpliwości, a zawiedliśmy go kolejny raz - przyznał obrońca.
Torunianom na pociechę zostało wiele pochwał ze strony niepokonanych w tym sezonie wrocławian. - Gratuluję drużynie z Torunia naprawdę twardej walki i dobrego meczu. Moi zawodnicy pokazali jednak w koncówce charakter, zwłaszcza w defensywie. Udowodnili, że można w kilka minut odrobić 10 punktów straty i wygrać - podkreślił trener Emil Rajković.

W niedzielę hit w Toruniu - Polski Cukier podejmie AZS Koszalin (niedziela, godz. 20.)