Kradli ażurowe płyty z nasypu drogi S5. Okradali też domy w...

  Kradli ażurowe płyty z nasypu drogi S5. Okradali też domy w budowie

  (ak) za KWP Bydgoszcz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nieletni, w wieku 14 i 15 lat, zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka, a ich 19-letni kolega trafił do policyjnego aresztu

  Nieletni, w wieku 14 i 15 lat, zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka, a ich 19-letni kolega trafił do policyjnego aresztu ©Policja

  Kryminalni zatrzymali podejrzanych, którzy od blisko roku okradali z wyposażenia drogę ekspresową w powiecie bydgoskim. Łączne straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Niewykluczone, że zatrzymani dodatkowo mają na swoim koncie nawet kilkanaście kradzieży z okolicznych budów.
  Nieletni, w wieku 14 i 15 lat, zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka, a ich 19-letni kolega trafił do policyjnego aresztu

  Nieletni, w wieku 14 i 15 lat, zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka, a ich 19-letni kolega trafił do policyjnego aresztu ©Policja

  Policjanci z posterunku w Białych Błotach oraz kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali trzy osoby na kradzieży betonowych płyt.

  We wtorek po południu funkcjonariusze otrzymali informację od strażnika leśnego, że z nasypu drogi ekspresowej S5 skradziono płyty betonowo-ażurowych.

  Do kradzieży doszło w okolicach miejscowości Przyłęki, w powiecie bydgoskim.
  - Na wskazane miejsce zostali skierowani policjanci - podaje nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. - Jak się okazało sprawcy ukradli ponad 100 płyt. Podczas przeszukania pobliskiego terenu funkcjonariusze zatrzymali trzech młodych mężczyzn, a w lesie nieopodal ujawnili samochód, którym przyjechali po pozostałe 29 sztuk. Płyty były ułożone w stosy i przygotowane do wywiezienia.

  Tylko jeden pełnoletni


  (fot. Policja)

  Nieletni, w wieku 14 i 15 lat, zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka, a ich 19-letni kolega trafił do policyjnego aresztu. - Dalsze ustalenia potwierdziły podejrzenia kryminalnych, że nie jest to jedyne przestępstwo, które zatrzymani mają na sumieniu - kontynuuje Daszkiewicz. - Jak się okazało, okradanie drogi ekspresowej z elementów wyposażenia trwało od kwietnia 2012 roku. Łączne straty na szkodę prywatnej firmy oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci ustalili również 30-letniego pasera, u którego podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 100 skradzionych płyt.

  Wczoraj policjanci przedstawili 19-latkowi pięć zarzutów kradzieży. Dwaj nieletni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Zarzuty przestępstwa usłyszał również 30-letni paser, któremu grozi do 5 lat więzienia. Dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że sprawa ma charakter rozwojowy i trzech z zatrzymanych może mieć również związek z okradaniem domów w budowie. Niewykluczone, że na swoim koncie mają nawet kilkanaście takich przestępstw.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Smaki Pomorza i Kujaw

  Wiadomości z Bydgoszczy