Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajna ciągle liderem, Kamionka wyprzedziła Tucholankę

Piotr Pubanz
Bramkarz Dąbrowy Chełmińskiej uchronił swój zespół przed wysoką porażką w Sępólnie. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA W weekend na ligowe boiska wybiegli piłkarze A-klasy. Dla regionalnych drużyn początek wiosny w przeważającej większości był udany, bowiem swoje mecze wygrała Krajna Sępólno, Kamionka Kamień i Rawys Raciąż. Bez punktów pozostała tylko Tucholanka Tuchola, po porażce w Kamieniu. Liderem tabeli nadal pozostaje Krajna, ale jej najgroźniejsi rywale Wda/Tor oraz Fala Świekatowo również łatwo pokonali swych rywali.

Wyniki 14. kolejki
KAMIONKA KAMIEŃ - TUCHOLANKA TUCHOLA 2:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Mrugalski (45), Dawid Wierzchucki (65) – Patryk Kaszczyszyn (25). KAMIONKA: Sowiński – T.Czapiewski, Wierzchucki (75. Bratz), Tusznio, Karpacz, P.Czapiewski, Kobus, Łoś, Mrugalski (65. Chmarzyński), Nawrocki (65. Spica), Strumiłło. TUCHOLANKA: Wojciechowski - Reda, Donczyk, Babiński (72. Schroeder), Pędowski, Grabowski (65. Deja), Bugaj, Górka, Renkiewicz, Budzyński (59. Pieczka), Kaszczyszyn.

Mecz od początku nie był porywającym widowiskiem. Oba zespoły nastawiły się na twardą walkę o punkty, a momentami zbyt twardą i nie pozbawioną złośliwości. Ozdobą pierwszej połowy był bez wątpienia piękny gol Kaszczyszyna. Popularny „Kajak” zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, a piłka wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Sowińskiego. Gospodarze zdołali wyrównać w ostatniej chwili, zdobywając tzw. gola „do szatni” (Mrugalski). Druga połowa również nie zachwyciła. Na boisku dużo co prawda było ruchu, jednak akcje były rwane, a piłkarze obu drużyn zbyt często tracili piłkę. W 65. Wierzchucki strzałem głową dał Kamionce pierwsze w tym meczu prowadzenie. Tucholanie do końca spotkania atakowali, jednak robili to zbyt chaotycznie i obrońcy z Kamienia nie mieli najmniejszych problemów z rozbijaniem tych akcji przed własnym polem karnym. Dzięki wygranej Kamionka wyprzedziła swojego sobotniego rywala w ligowej tabeli i zajmuje obecnie piątą lokatę.

Zobacz zdjęcia: >> Kamionka - Tucholanka zdjęcia <<

KRAJNA SĘPÓLNO - LKS DĄBROWA CHEŁMIŃSKA 4:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Burkiewicz 2 (28, 68), Mariusz Mosek (35), Artur Dądela (78) – Mikołaj Wiwatowski (49). KRAJNA: Bryś – Grajczyk, Kozina, Cieślik, Hernik, K.Mosek, Ostrowski, Burkiewicz (82. Suchomski), Pastwik (79. Hermann), Dądela (86. Kwasigroch), M.Mosek (60. T.Kaczmarek).

Gospodarze długo wstrzeliwali się w bramkę beniaminka z Dąbrowy Chełmińskiej. Swoje szanse mieli m.in. M.Mosek, Dądela, Kozina i Ostrowski, ale albo pudłowali, albo znakomicie w bramce spisywał się golkiper gości. Dopiero w 28. min. Burkiewicz samotnie przedarł się w pole karne i strzałem w długi róg dał liderowi prowadzenie. Po chwili było już 2:0, a ładną akcję zespołu z bliska wykończył M.Mosek. Druga połowa rozpoczęła się od dość niespodziewanego trafienia przyjezdnych. Goście poczuli wiatr w żagle odważniej nacierając na bramkę Brysia. Na to jednak czekali gospodarze, którzy po szybkich kontrach zdołali zapewnić Krajnie wysoką wygraną.

START WARLUBIE - RAWYS CEO RACIĄŻ 2:3 (1:1)
Bramki: Michał Kociński (5), Patryk Klimek (70) – Tobiasz Mocek 2 (32, 75), Damian Rybacki (51).

RAWYS: Borzyszkowski – A.Wera, Pasiński, Wiligała, Pril (90. Straszewski), Dominik Rybacki (84. Manteufel), P. Wera, Kowalewski, Schreiber, Damian Rybacki, Mocek (77. Prill).

Mecz w Warlubiu od początku był ciekawy i prowadzony w szybkim tempie. Gospodarze już w 5. min. objęli prowadzenie, ale później do głosu doszli goście. Wyrównał niezawodny Mocek po ładnej akcji z Prilem. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Rawys szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą ładnego uderzenia Rybackiego i wydawało się, że kontroluje grę. Miejscowi zdołali jednak doprowadzić do wyrównania po uderzeniu z rzutu wolnego. Już minutę później Schreiber powinien odzyskać prowadzenie, ale z bliska spudłował. Rawys atakował i Mocek ponownie popisał się instynktem strzeleckim ustalając wynik tego ciekawego spotkania.

Pozostałe mecze.
GLKS Osielsko – Dąb 3:2, Victoria K. – Grom 1:1, GLKS Dobrcz – Fala 0:3, Wda II/Tor - Victoria N. 4:0.

1. Krajna Sępólno 14 37 40-15
2. Wda II/Tor Świecie 14 34 34-11
3. Fala Świekatowo 14 33 32-11
4. Rawys CEO Raciąż 14 28 46-35
5. Kamionka Kamień 14 24 22-23
6. Tucholanka Tuchola 14 21 30-23
7. Victoria Niemcz 14 18 24-37
8. Victoria Koronowo 14 17 26-25