Krajna Sępólno pierwszy raz na deskach

Piotr Pubanz
To już ostatnie przedsezonowe harce regionalnych drużyn.
To już ostatnie przedsezonowe harce regionalnych drużyn. Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Regionalne drużyny w weekend rozegrały kolejne mecze sparingowe. Najciekawiej było w Sępólnie, gdzie niepokonana w okresie przygotowawczym Krajna podejmowała więcborski Grom.

Miejscowi przystąpili do meczu osłabieni brakiem m.in. grającego trenera Bartosza Burkiewicza i podstawowego bramkarza Kamila Brysia, ale i tak nie usprawiedliwia to porażki aż 1:5. Mecz toczył się długimi minutami w strugach ulewnego deszczu, murawa nie była więc sprzymierzeńcem piłkarzy. Gospodarze przy stanie 1:2 nie wykorzystali rzutu karnego (Artur Dądela). Aż dwa mecze w weekend rozegrała Kamionka Kamień. Podopieczni Sławomira Gołąbka najpierw rozbili 10:0 spadkowicza z A-klasy słupskiej Granit Koczała, by nazajutrz niespodziewanie ulec 3:6 drużynie z „powiatówki” LZS Płocicz. W tym drugim meczu Kamionka zagrała jednak bez kilku podstawowych graczy.

Tucholanka Tuchola w ramach treningu rozegrała grę kontrolną z Brdą Rytel i po ładnym meczu zwyciężyła gości 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Patryk Kaszczyszyn i Adrian Pieczka po dwa gole oraz Bartosz Kaszczyszyn. I na koniec słowo o Rawysie Raciąż. Raciążanie w Czersku sprawdzili formę Borowiaka, który już w najbliższy weekend rozpoczyna ligowe rozgrywki. Mecz był arcyciekawy i strzelono aż sześć goli. Początek należał zdecydowanie do miejscowych, którzy już po niespełna 25 minutach prowadzili 2:0. W drugiej połowie Borowiak oddał pole gry rywalom, którzy szybko doprowadzili do remisu. Miejscowi zdołali jeszcze odzyskać prowadzenie, ale w końcówce meczu do wyrównania doprowadził Tobiasz Mocek, nota bene były gracz Borowiaka. Niestety groźnie wyglądającej kontuzji doznał Daniel Dejewski, który został odwieziony do szpitala w Chojnicach.

Wyniki.
Tucholanka Tuchola – Brda Rytel 5:0

Bramki: Adrian Pieczka 2, Patryk Kaszczyszyn 2, Bartosz Kaszczyszyn.
Tucholanka: Romczykowski, Wojciechowski - Pędowski, Rostankowski, Donczyk, Grabowski, Szulc, Welsandt, B.Kaszczyszyn - Pieczka, Babiński, Renkiewicz, Fierek, Górka, Deja, Budzyński, Kowalski - P. Kaszczyszyn, zawodnik testowany.

Borowiak Czersk - LKS Rawys CEO Raciąż 3:3
Bramki: Karol Kortas 2, Patryk Duda - Tobiasz Mocek 2, Damian Rybacki.

Grom Więcbork – Krajna Sępólno 5:1
Bramki: Bartek Kosmela, Mateusz Tuński, Remigiusz Błociński, Tomasz Słowiński, Mariusz Żychski - Artur Dądela.

Kamionka Kamień – Granit Koczała 10:0
Bramki: Dariusz Spica 3, Tomasz Mrugalski 2, Mariusz Strumillo, Dawid Kobus, Dawid Chmarzyński, Dawid Wierzchucki , Nikodem Nawrocki.

Kamionka Kamień – LZS Płocicz 3:6
Bramki: Jakub Bratz, Dariusz Spica, Dawid Chmarzyński.

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?