Kreatywni mile widziani! Twórczy ferment na WSG

Artykuł sponsorowany
Przed absolwentami szkół średnich trudna decyzja: jaki kierunek wybrać. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy przygotowała ofertę specjalnie dla tych, którzy chcą postawić na kreatywność.

Katedra Przemysłów Kreatywnych działa na WSG od 2015 r. (wcześniej jako Instytut Kulturoznawstwa). Kształci ze szczególnym uwzględnieniem świata mediów i przemysłu audiowizualnego. To dziedziny, które rozwijają się dzisiaj bardzo dynamicznie. Z roku na rok w sektorach tych coraz bardziej potrzebni są „humaniści 2.0” – kreatywni, nieszablonowo myślący specjaliści.

Branże kreatywne oferują rozmaite form zatrudnienia. Wymagają one jednak dobrej znajomości rynku, którego reguły działania co chwilę się zmieniają i w dużym stopniu zależne są od bieżącej sytuacji społeczno-kulturalnej i politycznej. Praca w przemysłach kreatywnych to zatem ogromne wyzwanie, a jednocześnie – niekończąca się przygoda.

Wiedza z wielu dziedzin

Studia w Katedrze Przemysłów Kreatywnych WSG w Bydgoszczy to gwarancja zdobycia solidnej wiedzy teoretycznej. Celem, a jednocześnie głównym atutem kształcenia jest gruntowna interdyscyplinarna edukacja z pogranicza wielu dziedzin sztuki, kultury i biznesu.
- Nasza oferta jest odpowiedzią na zjawisko dynamicznie ewoluujących mediów, ale także ma związek z ruchami kulturotwórczymi, które dostrzegamy w regionie – mówi Anna Gierko, kierownik marketingu i analiz rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. – Wykształcenie współczesnego humanisty wymaga nieustannej gotowości do przekraczania granic tradycyjnych specjalności oraz rozumienia języka i korzystania z narzędzi więcej niż jednej dyscypliny. Klucz edukacyjny, który proponujemy, zwiększa szanse przystosowania się do zmiennych warunków, w jakich przyjdzie pracować naszym absolwentom.

Dobry klimat dla kreatywności

Do pracy w branżach kreatywnych można przygotowywać się w atmosferze twórczego fermentu. Bo Katedra Przemysłów Kreatywnych to nie tylko studia. To także warsztaty i konferencje naukowe (jak np. konferencja „Creative Minds. Nowe drogi polskiego kina” z 2018 r.) oraz wyjątkowe projekty, jak np. Akademicka Przestrzeń Kulturalna, w ramach której odbywają się m.in. targi sztuki, wystawy, projekcje filmów czy warsztaty. APK mieści się w odrestaurowanym budynku XIX-wiecznej wozowni przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy, wzdłuż nabrzeża Brdy. Działają tu m.in. Muzeum Fotografii, Galeria nad Brdą, Galeria Debiut, sala widowiskowa oraz studio nagrań.

Samo Muzeum Fotografii to dobrze znany punkt na kulturalnej i edukacyjnej mapie Bydgoszczy. Od 2004 r., poza gromadzeniem, prezentowaniem i ochroną pamiątek przeszłości, prowadzi też dynamiczną działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz animacyjną.

Kreatywność na WSG to także m.in. Movie Mówi Project, czyli program edukacji filmowej, którego celem jest podejmowanie ciekawych zjawisk współczesnego kina, realizowany od kwietnia 2013 r. właśnie w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej. Program skonstruowany jest tak, by poruszać możliwie szeroki wachlarz zjawisk filmowych, tym samym zachęcić do „X muzy” jak najbardziej zróżnicowanego widza, potencjalnego odbiorcę wyselekcjonowanego repertuaru kin studyjnych, przeglądów i festiwali filmowych, w które bogaty jest nasz region.

Więcej informacji na stronie www.kpk.byd.pl.

Dodaj ogłoszenie