Kulturyści prężyli mięśnie w Świeciu

Mariola Zym i Piotr Tomasik w srebrnym pokazie par
Mariola Zym i Piotr Tomasik w srebrnym pokazie par Andrzej Bartniak
Trzy medale zdobyli zawodnicy z naszego województwa w II Mistrzostwach Polski Federacji NAC w Kulturystyce i Fitness w Świeciu.

Świecie. Mistrzostwa Polski w fitness i kulturystyce federacji NAC

O medale rywalizowało 60 zawodniczek i zawodników m.in. z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Dąbrowy Górniczej, Łodzi, Częstochowy, Białegostoku, Lublina, Warszawy, Pruszkowa, Olsztyna, Legionowa, Dworu Mazowieckiego, Szczecina, Szczecinka, Gdańska. Oczywiście, na podeście nie zabrakło też przedstawicieli Kujawsko-Pomorskiego. Najlepiej z nich wypadli świecianie, którzy zdobyli trzy medale.

Lepszy od legendy

Mistrzem Polski weteranów został Piotr Tomasik, który okazał się lepszy m.in. od Mirosława Daszkiewicza, utytułowanego przed laty kulturysty (pierwszy Polak, który zdobył tytuł Mister Uniwersum).
Dla Tomasika to nie pierwszy tytuł w historii. W 2009 roku był najlepszym weteranem, ale w mistrzostwach Polskiego Związku Kulturystyki i Fitness.

Piotr Tomasik wspólnie z Mariolą Zym wywalczył też srebro w pokazie par. Zkolei Mariola Zym była trzecia w kat. "Miss Figure“.
Blisko podium byli jeszcze grudziądzanin Sebastian Suchomski (“Men Body grupa 3“) i Mieszko Wiśniewski ze Świecia (“Juniorzy“). Obaj zajęli 5. miejsca.
Siódmy w kraju w kat. "Athletic 1" jest Piotr Spionek, który jako jedyny ze świeckich kulturystów startował po raz drugi w mistrzostwach Polski NAC. Przed rokiem był trzeci. Teraz jednak jego kategoria była liczniej obsadzona. Wystartowało w niej aż 11 zawodników.

Miejsca pozostałych zawodników z województwa: 6. Arkadiusz Różański (Włocławek) - kat. "Men Body gr. 1"; 7. Adam Burdanowski (Bydgoszcz) - kat. "Athletic gr. 1"; 11. Michał Wszelaki (Toruń) - kat. "Athletic gr. 1";

Podwójnie złoci

Najmilej świeckie mistrzostwa wspominać będą podwójni złoci medaliści, czyli: Agnieszka Urbaniak (Kraków), Marcin Przyszlak (Człuchów) i Adam Kosacki (Białystok). Wygrali oni swoje kategorie oraz klasyfikacje open odpowiednio kobiet, Athletic i Body.