MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kuracjusze nie będą już płacić kar za jazdę bez biletu

(fi)
Inowrocławscy radni uregulowali sprawę bezpłatnych przejazdów osób, które ukończyły 65 lat i nie są zameldowane w mieście.

Był problem

Wielokrotnie "Pomorska" pisała o tym, że przebywający w Inowrocławiu kuracjusze, którzy ukończyli 65 lat, musieli płacić kary za jazdę autobusami MPK bez ważnego biletu. Osoby przyjeżdżające do uzdrowiska z różnych zakątków kraju były przekonane, że w Inowrocławiu, jak w innych miastach Polski uprawnione są one, z racji wieku, do darmowych przejazdów. Kilkudziesięciozłotowe mandaty zepsuły humory sporej grupie naszych gości.

Już niebawem sytuacja ta zmieni się. Wczoraj inowrocławscy radni podjęli uchwałę o uprawnieniu do darmowych przejazdów osób od 65 lat wzwyż, także tych, które nie są zameldowane w mieście. Uchwała określa też, jakie dokumenty powinna posiadać przy sobie osoba, która zamierza skorzystać z bezpłatnej jazdy.

Jak płacić za bagaż?

Sporo czasu zajęła samorządowcom dyskusja nad drugą uchwałą regulującą zasady przewożenia bagażu i zwierząt w autobusach. Niestety, osoby podróżujące ze zwierzętami na rękach będą musiały za nie zapłacić, czyli kupić bilet. Projekt zakładał zwolnienie z opłaty. Zapis wykreślono jednak na wniosek radnego Krzysztofa Bońka z PiS. W to miejsce wprowadzono zwolnienie zaproponowane przez radnego Kamila Tarczewskiego, z tego samego ugrupowania. Zgłosił on zwolnienie z opłaty za bagaż młodzieży szkolnej i studentów. Sporo dyskutowano również na temat gabarytów bagażu, które wyznaczają granicę pobierania opłaty. W projekcie zapisano, że jest to 120 centymetrów, czyli suma długości, wysokości i szerokości torby. Niektórzy twierdzili, że to bardzo mało, bo więcej ma wypchana zakupami reklamówka. Proponowano więc wpisanie 200, a nawet 300 centymetrów. Ostatecznie przyjęta została długość 120 centymetrów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska