0 1 połowa

Pogoń Szczecin

1

1 1 połowa

• Pogoń Szczecin wraca na zwycięską ścieżkę i podium PKO Ekstraklasy! Zwycięstwo "Portowcom" dał strzałem sprzed pola karnego Zvonimir Kozulj, który trafił w dziewiątej minucie spotkania. W drugiej połowie działo się zdecydowanie mniej, najbliżej wyrównania był Michał Nalepa, posyłając bombę z dystansu tuż obok słupka. Lechia do liderującej Legii traci już osiem punktów i niewiele brakuje, aby wypadła z czołowej ósemki. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Lechią w Gdańsku 1:0!

• Dante Stipica wychodził do dośrodkowania i zderzył się z Jakubem Bartkowskim. Obaj mocno ucierpieli, źle wyglądało to szczególnie w przypadku bramkarza.

• Mladenović faulowany przez Bartkowskiego. Będzie okazja dla Lechii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Kompletnie nieudana także kontra Lechii. Mladenović w zasadzie wybił piłkę poza boisko.

• Przechwyt Podstawskiego dał Pogoni kontrę, zwolnili jednak akcję Kowalczyk z Buksą i nic z tego nie wyszło.

• Cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Blisko wyrównania Lechia! Mladenović uderzał z ostrego kąta, piłka przeszła tuż obok słupka!

• Kontra Lechii, Paixao zagrał długą piłkę do Peszki, lecz dobrze wrócił pod własną bramkę Podstawski. Gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

• Dośrodkowanie Frączczaka z prawej strony zablokowane przez Mladenovicia. Korner dla Pogoni.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Kończy występ David Stec, wchodzi Adam Frączczak.

• Stec miał sporo miejsca i czasu w polu karnym Lechii. Za długo holował piłkę, skończyło się na rzucie rożnym.

• Arak zagrał na lewą stronę do Mladenovicia, ten obsłużył Sobiecha, a napastnik Lechii z najbliższej odległości uderzył obok słupka. I tak był jednak spalony.

• Spieszyć się z kolejnymi atakami zaczynają gracze Lechii. Gospodarze mają jeszcze około 10 minut, aby wywalczyć chociaż punkt.

• Ostatnia zmiana w drużynie Lechii. Schodzi Lukas Haraslin, za niego Jakub Arak.

• Bomba z dystansu Michała Nalepy! Stoper Lechii bardzo mocno uderzył sprzed pola karnego, a piłka przeszła tuż obok słupka! Dante Stipica nawet się nie ruszył.

• Wysoki pressing Pogoni, Stec fauluje Mladenovicia.

• 12.161 kibiców ogląda mecz na stadionie w Gdańsku. Większość z nich nie ma na razie powodów do radości.

• Peszko odebrał piłkę Kozuljowi, dograł do Sobiecha, ale napastnika gospodarzy uprzedził Triantafyllopoulos.

• Bardzo pewnie gra dzisiaj Zech. Czysta interwencja Austriaka na prawej stronie, aut dla Lechii.

• Kubicki miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, lecz posłał piłkę bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Tomas Podstawski trafił przypadkowo twarzą w kolano Sławomira Peszki. Pomocnik Pogoni potrzebuje pomocy medycznej.

• Makowski dorzucił piłkę z prawej strony, nie trafił w nią jednak Haraslin.

• Santeri Hostikka zszedł z lewej strony do środka boiska i uderzył sprzed pola karnego. Daleko obok słupka.

• Mladenović uderzył z pierwszej piłki z linii pola karnego. Bardzo niecelna próba.

• Jeszcze jedna akcja Lechii prawą stroną. I jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

• Defensywna zmiana w zespole Pogoni. Za Marcina Listkowskiego wszedł Jakub Bartkowski.

• Dwukrotnie z prawej strony dośrodkowywał Sławomir Peszko. Zech wybił piłkę za linię końcową.

• Flavio Paixao dośrodkował z prawej strony, nad bramką główkował Haraslin.

• Nie ma też już Macieja Gajosa. Na murawie zameldował się Flavio Paixao.

• W ekipie Lechii mamy podwójną zmianę. Poza boiskiem Rafał Wolski, za niego Sławomir Peszko.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Pogoni. Schodzi niewidoczny dziś Srdan Spiridonović. W jego miejsce Santeri Hostikka.

• Haraslin wrzucił piłkę z autu daleko w pole karne. Obrońcy Pogoni dobrze radzą sobie dziś w powietrzu - tak było i tym razem.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Pogoni. Stipica nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

• Długa piłka od Kuciaka w kierunku Sobiecha. Zech wybił piłkę na rzut rożny - już ósmy dla Lichii w tym meczu.

• Stec przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał strzał na bramkę, ale został przyblokowany. Kuciak spokojnie złapał futbolówkę.

• Podstawski odebrał piłkę Haraslinowi, a po chwili był przez niego faulowany.

• Jarosław Kubicki niedokładnie podawał do Wolskiego. Lechia szybko odzyskała jednak piłkę.

• Dwójkowa akcja Haraslina i Mladenovicia, po dośrodkowaniu tego drugiego wybił piłkę Benedikt Zech.

• Spore zamieszanie w polu karnym Lechii. Zablokowani Buksa i Kowalczyk, potem pod dośrodkowaniu Kozujla nie trafił w piłkę Podstawski.

• Akcja lewą stroną Adama Buksy. Rzut rożny dla Pogoni.

• Od środka wznowiła mecz Pogoń. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Sporo dzieje się na razie w Gdańsku. Lechia mocno zaczęła to spotkanie i niewiele brakowało, żeby do siatki trafił Lukas Haraslin. Skrzydłowy gospodarzy zmarnował tę sytuację, a dwie minuty później było już 1:0 dla Pogoni, gdy z dystansu przymierzył Zvonimir Kozulj. "Portowcy" kontrolowali mecz przez większość pierwszej połowy, lecz w końcówce znów było gorąco pod bramką Dante Stipicy. Bramkarz gości nie dał się pokonać, choć raz miał sporo szczęścia, bo w słupek trafił Mario Maloca. Czy Lechia odpowie w drugiej części meczu? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Wciąż gorąco pod bramką Pogoni! Haraslin przyblokowany, jeszcze jeden rzut rożny.

• Słupek ratuje Pogoń! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Mario Maloca, lecz trafił właśnie w słupek!

• Makowski przedarł się na prawej stronie, skończyło się jednak tylko na kolejnym rzucie rożnym.

• Haraslin świetnie minął rywala na lewej stronie i dograł wzdłuż bramki. Nie trafił w piłkę Sobiech, pozwalając na interwencję Stipicy.

• Po dośrodkowaniu Łukasika główkował Michał Nalepa. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Makowski chciał dośrodkować z prawej strony, zablokował go Matynia. Będzie rzut rożny dla Lechii.

• Lechia długo rozgrywała piłkę na połowie rywala. Ostatecznie futbolówka w rękach Stipicy.

• Dwójkowa akcja Mladenovicia i Haraslina zakończona strzałem Serba z ostrego kąta. Odbił piłkę przed siebie Stipica.

• Listkowski uderzył zza pola karnego. Trafił w środek bramki, bez problemu interweniował Kuciak.

• Taktyczny faul Tomasa Podstawskiego w środku pola. Zasłużona żółta kartka.

• Kozulj przejął piłkę na połowie Lechii, ale potem źle wycofał futbolówkę - za plecy trzech partnerów.

• Filip Mladenović trafił Kowalczyka w twarz. Gracz Lechii z żółtą kartką.

• Matynia tak dośrodkował pole karne, że piłka trafiła w słupek. Po odbiciu się od Artura Sobiecha jest jeszcze jeden rzut rożny.

• Mladenović uprzedził Steca na prawej stronie boiska. Jest korner dla Pogoni.

• Kowalczyk powalczył o piłkę na prawej stronie, nie zdołał jednak utrzymać jej w boisku.

• Tym razem Kozulj zagrał prostopadłą piłkę do Listkowskiego, futbolówkę spod nóg pomocnikowi gości wybił Tomasz Makowski.

• Adam Buksa i Lukas Haraslin potrzebują pomocy medycznej. Mamy przerwę w grze.

• Kompletnie nieudany strzał Listkowskiego z powietrza. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Lechia miała okazję na kontrę, ale Triantafyllopoulos czysto zatrzymał Rafała Wolskiego.

• Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.. Wszyscy gracze są na połowie Lechii, wyjątkiem jest tylko Dante Stipica.

• Kolejna kontra Pogoni. David Stec miał sporo miejsca na lewej stronie, strzelał z ostrego kąta, ale zablokował to Mladenović. Korner dla gości.

• Kowalczyk uderzył z pola karnego, po rykoszecie piłka przeszła niedaleko obok słupka.

• Dobrze wyszli spod pressingu gracze Pogoni. Adam Buksa przewrócony przez Daniela Łukasika.

• Sebastian Kowalczyk faulem przerwał kontrę Lechii. Żółta kartka dla gracza Pogoni.

• Lechia starała się rozegrać piłkę od tyłu, lecz pressing gości przyniósł skutek. Kuciak musiał wybić piłkę na aut.

• Nie opanował piłki na lewej stronie boiska Marcin Listkowski. Lechia zacznie grę od autu.

• Kombinacyjna akcja Lechii mogła przynieść szybkie wyrównanie. Hubert Matynia w ostatniej chwili uprzedził Artura Sobiecha.

• Lechia nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji, a Pogoń odpowiedziała piorunująco! Srdan Spiridonović zagrał przed pole karne do Zvonimira Kozulja, a Bośniak przypomniał, że potrafi uderzyć z dystansu, jak mało kto w PKO Ekstraklasie. Umieścił piłkę tuż przy słupku, nie dając szans Dusanowi Kuciakowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

• Jakim cudem nie trafił do siatki Lukas Haraslin! Świetna długa piłka do gracza Lechii, ten minął dwóch obrońców, miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, bo wyszedł z niej Dante Stipica. Haraslin posłał jednak piłkę nad poprzeczką!

• Pierwsza odpowiedź Pogoni. Uderzał z pola karnego Sebastian Kowalczyk, zablokował go Mario Maloca.

• Uderzał z dystansu Maciej Gajos, lecz piłka przeleciała bardzo daleko od bramki.

• Jeszcze jeden korner dla gospodarzy. Tym razem piłkę wybijał Tomas Podstawski.

• W pierwszych dwóch minutach Lechia już cztery razy dośrodkowywała w pole karne Pogoni. Na razie radzą sobie z tym obrońcy gości do spółki z Dante Stipicą.

• Kostas Triantafyllopoulos wybił piłkę spod nóg Filipa Mladenovicia. Rzut rożny dla Lechii.

• Od środka rozpoczęła Lechia. Gospodarze grają dziś w czerwonych strojach, Pogoń na biało.

• Zaczynamy!

• Z okazji jutrzejszego Święta Niepodległości odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego".

• Oba zespoły wychodzą właśnie na boisko. Zaraz zaczynamy!

• Spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. Jedną z asystentek arbitra będzie Paulina Baranowska, która zadebiutuje w tej roli w PKO Ekstraklasie. Baranowska ma spore doświadczenie. Prowadzi mecze w kobiecej ekstralidze czy Lidze Mistrzyń. Od kilku lat jest wyznaczana do sędziowania spotkań w męskiej 1 i 2 lidze (jako asystentka Sylwestra Rasmusa).

• Kibice Lechii mają ostatnio sporo powodów do niepokoju. Drużyna z Gdańska nie wygrała czterech meczów z rzędu. Pogoń jest w czołówce, pierwszą rundę może zakończyć nawet na pozycji lidera, ale styl gry drużyny nie przekonuje. Brakuje ognia w ataku, a za dużo jest bezproduktywnego biegania i trzymania piłki.

• Piotr Stokowiec nie poprowadzi Lechii Gdańsk. Ale spokojnie, tylko w niedzielnym meczu z Pogonią Szczecin. Szkoleniowiec biało-zielonych musiał przejść drobny zabieg laryngologiczny. Szpital opuścił w sobotę. W zastępstwie zespołem kierować będzie asystent Stokowca, Łukasz Smolarow.

• Witamy! W ostatnim meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra u siebie z Pogonią Szczecin. Zapraszamy na relację na żywo z tego pojedynku.