LEKKOATLETYKA:...

  LEKKOATLETYKA: Wiesław Czapiewski i Jacek Lewandowski trenerami kadry

  (kf)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na zdjęciu Marika Popowicz,

  Na zdjęciu Marika Popowicz, ©fot. archiwum

  Trenerzy Stowarzyszenia Lekkoatletycznego Zawisza Wiesław Czapiewski i Jacek Lewandowski zostali trenerami polskiej kadry. Dla tego drugiego to debiut w tej roli.
  Na zdjęciu Marika Popowicz,

  Na zdjęciu Marika Popowicz, ©fot. archiwum

  Czapiewski, który w przeszłości był już trenerem kadry wieloboistów, doprowadził Sebastiana Chmarę, obecnego prezesa CWZS do tytułów halowego mistrza świata i Europy w siedmioboju, będzie tym razem trenerem głównym odpowiadającym za tą konkurencję, zaś Lewandowski za sprint kobiet. Decyzje zapadły w Spale, podczas ubiegłotygodniowej konferencji szkoleniowo -organizacyjnej.

  - To duża satysfakcja, a zarazem wielka odpowiedzialność - zauważa debiutujący w roli trenera kadry Lewandowski.

  - Cieszę się, że centrala doceniła moją dotychczasową pracę szkoleniową. Wiem jednak, że czeka mnie odpowiedzialne, a zarazem bardzo trudne zadanie zbudowania mocnej grupy sprinterek, której sztandarową konkurencją będzie sztafeta 4x100 m.

  Lewandowski z kadrowiczkami spotka się w grudniu na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie.
  - W grupie jest 11 sprinterek z Mariką Popowicz, Iwoną Ziółkowską, Dorotą Jędrusińską i Darią Korczyńską na czele. Nie wiem co będzie z Iwoną Brzezińską, która zamierza trenować w klubie. Nasz cel na 2010 rok to udany występ w mistrzostwach Europy, a po drodze młodzieżowy czempionat, czy Drużynowy Puchar Europy. W sezonie halowym czekają nas mistrzostwa świata w Katarze. Aby tam jednak pojechać trzeba przebiec 60 m w czasie 7,28.

  Trener sprinterek Zawiszy będzie łączył pracę w kadrze z klubowymi zajęciami.
  - Pod moją nieobecność treningi w klubie poprowadzi Malwina Wantoch-Rekowska, moja wychowanka, która po zakończeniu kariery ze mną współpracuje. Jestem więc spokojny o realizację ustalonego planu szkoleniowego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo