Liga Mistrzów nie dla Anwilu. Włocławianie przegrali z Belfius Mons-Hainaut

red
Paweł Czarniak
Już od środowego wieczoru wiadomo, że w tegorocznej Basketball Champions League nie zobaczymy Anwilu. Włocławscy koszykarze ulegli belgijskiemu Belfius Mons-Hainaut 69:81 i zakończyli udział w eliminacjach.

Turniej kwalifikacyjny odbywa się w Nikozji. Decydujące spotkanie o awans do fazy grupowej odbędzie się w piątek, ale zabraknie w nim "Rottweilerów". Osłabiony Anwil, grający m.in. bez Ivana Almeidy, pozyskanego już po zgłoszeniu składu do eliminacji BCL, wygrał z Belfius tylko pierwszą kwartę. Jeszcze przed przerwą rywale uzyskali przewagę, którą powiększyli po przerwie.

Anwil Włocławek - Belfius Mons-Hainaut 69:81 (20:17, 10:21, 16:26, 23:17)