2 1 połowa

AS Roma

2

0 1 połowa

• Koniec meczu! Po prawdziwej kanonadzie to Liverpool jest bliżej finału, ale jeśli Roma dokona tego, czego dokonała w meczu z Barceloną, wszystko jest możliwe! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Ragnar Klavan na ostatnie sekundy zmienia Roberto Firmino.

• Trwa druga z czterech doliczonych minut.

• W końcówce spotkania Roma próbuje iść za ciosem i zdobyć kolejnego, jakże ważnego w kontekście meczu rewanżowego gola.

• Upomnienie również dla Federico Fazio za głośną dyskusję z arbitrem.

• Jeszcze przed rzutem karnym żółtą kartką ukarany został Jordan Henderson.

• Gol! Diego Perotti z karnego! Kolejne nieprawdopodobnie ważne trafienie, rewanż z pewnością będzie ciekawy!

• James Milner zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym! Jedenastka dla gości!

• Górne podanie w pole karne Liverpoolu mija Dejana Lovrena i Virgila van Dijka, trafia do Bośniaka, który mocnym strzałem przy słupku daje Romie minimum nadziei przed rewanżem!

• Bramka z niczego, daje jednak Romie wielkie nadzieje! Edin Dżeko z bramką na 5:1!

• Prosta strata Federico Fazio przy linii bocznej. The Reds spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

• Piłkarze Liverpoolu zauważalnie spuścili z tonu po zdobyciu piątego gola, mimo to Roma nie potrafi wykorzystać słabszej gry rywala.

• Z boiska schodzi niekwestionowany MVP tego spotkania. Mohamed Salah opuścił plac gry, zmienił go Danny Ings.

• Dejan Lovren z żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Świetna interwencja Lorisa Kariusa! Niemiecki bramkarz popisuje się świetnym refleksem i zatrzymuje na linii bramkowej mocny strzał głową Patrika Schicka!

• Dośrodkowanie z narożnika boiska, po stałym fragmencie gry najwyżej pod bramką wyskoczył Roberto Firmino. Brazylijczyk precyzyjnym uderzeniem strzela piątą bramkę w dzisiejszym meczu.

• Roberto Firmino! 5:0, piękny strzał głową po rzucie rożnym!

• Diego Perotti zastępuje Juana Jesusa – to trzecia i ostatnia zmiana w Romie w tym meczu.

• Maxime Gonalons zmienia Daniele De Rossiego.

• Za chwilę ciąg dalszy zmian w Romie. Goście za wszelką cenę będą walczyć o choć jedną bramkę.

• Kolejny rajd Mohameda Salaha w polu karnym Romy, Egipcjanin dośrodkowuje piłkę ponownie z prawego skrzydła tuż pod bramkę, gdzie akcję pewnym strzałem z bliskiej odległości wykończył Roberto Firmino.

• Zaczyna się pogrom! Roberto Firmino po asyście... Mohameda Salaha! 4:0 w Liverpoolu!

• Alisson! Bramkarz giallorossich pozostaje najlepszym zawodnikiem gości! Golkiper świetnie broni mocne uderzenie Roberto Firmino z około 10 metrów!

• Oni sprawiają, że futbol wygląda prosto! Mocne podanie z połowy gospodarzy do wbiegającego w pole karne Romy Mohameda Salaha, ten odgrywa piłkę pod bramkę pod nogi Sadio Mane. Reprezentant Senegalu nie myli się i uderzeniem z pierwszej piłki pokonuje Alissona!

• Bramka, 3:0! Asysta Mohameda Salaha, pewny strzał Sadio Mane i Liverpool podwyższa prowadzenie!

• James Milner pomógł sobie faulem przy odbiorze piłki spod nóg Aleksandara Kolarova w środku pola.

• Mohamed Salah dośrodkowując piłkę pod bramkę Romy trafia w rękę jednego z obrońców, o rzucie karnym nie ma jednak mowy. Obrońca nie miał szans na zmianę swojego ustawienia, było to przypadkowe zagranie.

• Dejan Lovren przepchnięty nieprzepisowo jeszcze na własnej połowie. Cały czas podania wymieniają gospodarze.

• Mocne uderzenie Trenta Alexandra-Arnolda trafia prosto w mur.

• Kevin Strootman zagrywa piłkę ręką około 25 metrów od własnej bramki, Liverpool ma niebezpieczny rzut wolny.

• Mecz wznowiony, swój atak konstruuje już Liverpool!

• Patrik Schick melduje się na boisku od początku drugiej połowy w miejsce Cengiza Undera.

• Zanosi się na zmianę w zespole Romy z początkiem drugiej połowy spotkania.

• Czy Liverpool powiększy swoje prowadzenie? A może to Roma zdoła zdobyć ważną bramkę kontaktową i powalczyć o remis? Już za moment ruszamy z drugą połową!

• Przez pierwsze minuty, mniej więcej do kontuzji Alexa Oxlade-Chamberlaina dobrze radzili sobie gości, później byli jednak bezradni wobec błysku geniuszu Mohameda Salaha. Świetnie ogląda się to spotkanie, z taką grą Liverpool może już myśleć o finale na Ukrainie!

• Koniec pierwszej połowy! Koncert heavymetalowej kapeli Jurgena Kloppa z solową partią Mohameda Salaha do przerwy daje gospodarzom dwubramkowe prowadzenie!

• Kolejna asysta Roberto Firmino przy kontrataku The Reds, błyskotliwe podanie do Mohameda Salaha, świetna podcinka reprezentanta Egiptu w sytuacji sam na sam daje Liverpoolowi dwubramkowe prowadzenie tuż przed przerwą!

• Gol, Mohamed Salah po raz drugi! Liverpool bliżej finału w Kijowie!

• Porażająca statystyka strzałów na bramkę – 9:0 dla gospodarzy. To dobrze oddaje przebieg tego spotkania.

• Tylko korner dla Liverpoolu po zablokowanym strzale Roberto Firmino zza pola karnego.

• Efektowny rajd Georginio Wijnalduma, Holender indywidualną akcję kończy strzałem w środek bramki, prosto w Alissona.

• Trent Alexander-Arnold z żółtą kartką za ostry faul na Kevinie Strootmanie w środku pola.

• Poprzeczka ratuję Romę, po rzucie rożnym uderzał Dejan Lovren! Ależ kłopoty mają goście, Liverpool jest w transie!

• Ależ on to zrobił, niesamowity gol! Mohamed Salah przyjął piłkę po podaniu Roberto Firmino na skraju pola karnego, uderzył bez zastanowienia, a piłka wpadła do bramki odbijając się jeszcze od poprzeczki! Przepiękne trafienie Egipcjanina!

• Nieprawdopodobne uderzenie, to musiał być właśnie on, Faraon, król Egiptu i w tym momencie król Liverpoolu, Mohamed Salah na 1:0!

• Tym razem piłka trafia do siatki Romy po strzale Sadio Mane, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Liverpool zdecydowanie przeważa w ostatnich minutach.

• Kolejna "setka" zmarnowana przez The Reds! Mohamed Salah przyjął piłkę kilka metrów od bramki, uderzył nieźle, w kierunku dalszego słupka bramki, ale piłkę fantastycznie poza linię boczną odbił Alisson!

• Sadio Mane! Senegalczyk marnuje sytuację stuprocentową! Efektowny kontratak Liverpoolu, napastnik wyprzedza Federico Fazio i wychodzi sam na sam z bramkarzem, po chwili przenosi piłkę nad poprzeczką w bardzo dogodnej sytuacji!

• Liverpool nie zdołał nawet oddać strzału na bramkę po stałym fragmencie gry, piłkę przejął Alisson.

• Żółta kartka dla Juana Jesusa za ostry faul na Sadio Mane przed własną szesnastką.

• Co do Alexa Oxlade-Chamberlaina, to został on zniesiony na noszach prosto do szatni. Kibice nagrodzili jego krótki występ owacją na stojąco. Trudno oszacować, ile potrwa przerwa Anglika od gry.

• Już od kilku minut to Roma wymienia podania na połowie Liverpoolu. Rzymianie osiągnęli delikatną przewagę.

• Co za strzał, Aleksandar Kolarov! Serb przyjął piłkę 30 metrów od bramki Liverpoolu i huknął jak z armaty, piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła pole karne gospodarzy!

• Szybko ten mecz kończy się dla Alexa Oxlade-Chamberlaina. Zmienia go Georginio Wijnaldum.

• Masażyści Liverpoolu już zasygnalizowali, że potrzebna będzie natychmiastowa zmiana.

• Alex Oxlade-Chamberlain potrzebuje pomocy medycznej. Reprezentant Anglii niebezpiecznie upadł po starciu z Aleksandarem Kolarovem.

• Loris Karius pewnie łapie groźne dośrodkowanie kierowane pod jego bramkę.

• Za mocne podanie Daniele De Rossiego ze środka pola w szesnastkę gospodarzy. Grę wznowi Loris Karius.

• Liverpool i Roma "badają się" w pierwszych minutach tego spotkania. Żaden z zespołów nie decyduje się na razie na podjęcie większego ryzyka i przejścia do zdecydowanej ofensywy.

• Alex Oxlade-Chamberlain decyduje się na uderzenie z ponad 20 metrów, Anglik nie trafia czysto w piłkę, po chwili ta ląduje w rękawicach Alissona.

• Cengiz Under złapany na pozycji spalonej na wysokości linii pola karnego The Reds.

• Prostopadłe podanie do Roberto Firmino w pole karne gości, Brazylijczyk uderza z ostrego kąta, piłka przelatuje tuż obok słupka!

• Już teraz oglądamy pierwszą zmianę, jest to zmiana... chorągiewki należącej do sędziego liniowego.

• Już po chwili uderzeniem ze skraju pola karnego odpowiada Mohamed Salah, czujny był Alisson, który pewnie zatrzymał futbolówkę.

• Mocne uderzenie Kevina Strootmana z 25 metrów pada łupem Lorisa Kariusa.

• Pierwszy gwizdek arbitra z Niemiec i gramy, piłkę ma AS Roma!

• Liverpool i Roma meldują się na murawie przy dźwiękach śpiewów kibiców obu zespołów, co za atmosfera, doprawdy godna tej fazy rozgrywek!

• Na Anfield rozbrzmiewa You'll Never Walk Alone, jak zawsze robiąc piorunując wrażenie!

• Do pierwszego gwizdka pozostał kwadrans, a kto jest Waszym kandydatem do awansu do finału w Kijowie? Zachęcamy do udzielania się w naszych mediach społecznościowych! :)

• W Liverpoolu temperatura waha się w okolicach 10 stopni Celsjusza, nad miastem przelotne opady, pogoda typowo angielska, mimo to liczymy na świetne widowisko, do jakiego przyzwyczaiły nas obie drużyny w tym sezonie!

• Delikatnym faworytem dzisiejszego starcia wydaje się być Liverpool. Jak zauważyły włoskie dzienniki, Roma skupi się dzisiaj na zdobyciu jak największej liczby bramek na wyjeździe.

• Rezerwowi Romy: Łukasz Skorupski, Bruno Peres, Maxime Gonalons, Lorenzo Pellegrini, Diego Perotti, Stephan El Shaarawy i Patrik Schick.

• Rezerwowi Liverpoolu: Simon Mignolet, Nathaniel Clyne, Georginio Wijnaldum, Ragnar Klavan, Alberto Moreno, Danny Ings i Dominic Solanke.

• Sędzią dzisiejszego widowiska będzie pan Felix Brych.

• Znamy już składy obu zespołów na najważniejszy dla nich dwumecz w tym sezonie, znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu!

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z pierwszego półfinału Ligi Mistrzów – Liverpool zmierzy się z Romą!