ZOBACZCIE WIDEO
  ZAPRASZAMY!

  Dostawczak wyprzedza, osobówka musi uciekać

  Rozwiń
  ZOBACZCIE WIDEO
  Zwiń

  Dostawczak wyprzedza, osobówka musi uciekać

  Stop Agresji Drogowej. W piątym odcinku naszego programu, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, pokazujemy kolejnych piratów drogowych z regionu. Kamera zarejestrowała m.in kierowcę dostawczego auta, który prawie doprowadził do wypadku.

  Łyżwiartstwo figurowe: Axel Toruń wyciąga pomocną dłoń, ale...

  Łyżwiartstwo figurowe: Axel Toruń wyciąga pomocną dłoń, ale pech wciąż nie opuszcza najlepszej polskiej solistki

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  twierdzi, że Annę stać na medal mistrzostw Europy.

  twierdzi, że Annę stać na medal mistrzostw Europy. ©Fot. archiwum

  Wyśmiewana po igrzyskach w Vancouver Anna Jurkiewicz, w Toruniu znalazła dom i drugą szansę na sportowy sukces. W mistrzostwach Europy mogła bić się o szóstkę, ale los znowu z niej zadrwił.
  twierdzi, że Annę stać na medal mistrzostw Europy.

  twierdzi, że Annę stać na medal mistrzostw Europy. ©Fot. archiwum

  Jurkiewicz to jeden z niespełnionych wciąż talentów w polskim łyżwiarstwie. Polka już w wieku 13 lat potrafiła wykonać wszystkie skoki potrójne oprócz najtrudniejszego axla, była pierwszą naszą łyżwiarką, która zakwalifikowała się do finału Grand Prix juniorów. Wydawało się, że wielka kariera stoi przed nią otworem.

  Nie udźwignęła tremy

  A jednak rok temu Jurkiewicz stała się symbolem wszystkiego, co złe w polskim łyżwiarstwie figurowym.
  Polka reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, ale zamiast olimpijskiej chwały spotkało ją istne piekło. Solistka wypadła bardzo źle (30. miejsce), nie udźwignęła tremy olimpijskiego debiutu. Po zawodach spadły na nią gromy, a także na Polski Związek Olimpijski - że wysyła na największą światową imprezę tak słabych sportowców (to samo dotyczyło choćby snowboardowców).

  - Do Vancouver Ania zakwalifikowała się trochę niespodziewanie. Pojechała na igrzyska kompletnie nieprzygotowana i dlatego osiągnęła tak zły wynik. To nie była jednak tylko jej wina - mówi dziś Mariusz Siudek, główny trener toruńskiego Axla.

  Odrodzenie na Słowacji

  Załamana zawodniczka chciała nawet porzucić sport, ale pomocną dłoń wyciągnął właśnie Axel, a przede wszystkim trener Siudek. - Już wcześniej proponowaliśmy Ani treningi u nas, ale nie zdecydowała się przed igrzyskami wyjechać z Oświęcimia. Po Vancouver w zasadzie nie miała już nic do stracenia, wszyscy się od niej odwrócili. Mogła spróbować czegoś nowego lub dać sobie spokój z łyżwiarstwem - mówi Siudek.

  Pod okiem naszej byłej gwiazdy w parach sportowych Jurkiewicz krok po kroku wychodziła z kryzysu. Po kilku miesiącach pracy w Toruniu łyżwiarka pojechała na międzynarodowe mistrzostwa Polski na Słowację i niespodziewanie okazała się najlepsza wśród solistek. To jej pierwszy złoty medal w karierze w tych zawodach. Dzięki temu została ponownie zaproszona do reprezentacji Polski i miała pojechać na mistrzostwa Europy, które rozpoczęły się wczoraj w Brnie.

  Jak pech, to pech

  Dotychczas jej najlepszym wynikiem w tych zawodach jest 19 miejsce w 2008 roku, ale tym razem oczekiwania były dużo większe. Nadzieje na sportowe odrodzenie solistki legły jednak w gruzach na kilka dni przed startem mistrzostw Europy. Jurkiewicz upadła na treningu i skręciła staw skokowy. Niewykluczone, że będzie musiała poddać się operacji.

  - Staram się realnie oceniać jej możliwości i uważam, że w dłuższej perspektywie stać ją na walkę o miejsce w szóstce w Europie. Na kolejnych mistrzostwach, przy odrobinie szczęścia i błędach rywalek może pokusić się nawet o medal. Na razie musi jednak uwierzyć w siebie i w to, że może w tym sporcie nadal odnosić sukcesy - podkreśla Siudek.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo