Zwycięstwo szczypiornistek KSS Kielce w Gdyni!

kw
Niespodziankę sprawiły szyczypiornistki KSS Kielce. W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski podopieczne Zdzisława Wąsa wygrały w Gdyni z wiceliderem PGNiG Superligi Vistalem Łączpol, ale odpadły z rozgrywek, ponieważ w pierwszym meczu w Kielcach przegrały 18 bramkami.

Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 26:29 (12:14).

KSS: Kozieł, Muszioł - Kabała 3, Pokrzywka 2, Lalewicz 1, Młynarczyk 1, Kot 2, Abramauskatie 7 (2), Rosińska 4 (2), Giedroit 9, Nowak. Karne: 7/4.

Sprawa awansu do Final Four Pucharu Polski rozstrzygnęła się 21 lutego, kiedy to kielczanki przegrały we własnej hali 28:46. W poniedziałek szczypiornistki KSS, które grały bez kontuzjowanych Małgorzaty Kawki, Katarzyny Stradomskiej, Katarzyny Garbarczyk i Marzeny Paszowskiej, a także bez Joanny Drabik, która bierze udział w turnieju Mistrzostw Polski Juniorek, ograły wiceliderki ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 2:0 i jeszcze w 15 minucie było po 6. Od tego momentu kielczanki wyszły na prowadzenie, które oddały tylko raz. W 41 minucie szczypiornistki Vistalu prowadziły 21:20, ale ostatni kwadrans kielczanki wygrały 9:5 i mogły się cieszyć, ze sensacyjnego zwycięstwa.

- Jest to wielki sukces dla nas i na pewno ogromna niespodzianka, ponieważ Gdynia to zespół kandydujący do tytułu mistrza kraju, który ma w swoim składzie reprezentantki nie tylko Polski, ale także Rumunii i nie przystoi im przegrywać we własnej hali, bez znaczenia jest czy zapas bramek był z pierwszego meczu 18 czy nie - powiedział Marcin Janiszewski, kierownik KSS Kielce. - Na pewno takie zwycięstwo podbuduje psychicznie dziewczyny przed meczami w play off - dodał.