W kilkunastu okręgach naszych powiatów wybory nie były potrzebne. Zgłaszał się jeden lub dwóch kandydatów. Zdarzyły się jednak wyjątki.
– Najważniejsze zadania izby związane są bezpośrednio z doradztwem realizowanym na rzecz rolników i mieszkańców wsi, poprzez sprawnie działające struktury biur powiatowych, jak również aktywnie uczestniczących w tym procesie samych radnych powiatowych izby – informuje KPIR. – Udzielamy indywidualnej pomocy z zakresu sporządzania wniosków o płatności bezpośrednie, opracowujemy programy rolno-środowiskowe.
W powiecie rypińskim, w gminie Brzuze wybory wygrał Paweł Osiński, który uzyskał poparcie 65 mieszkańców. Do izby dostał się także Mirosław Wojciech Ozimkowski z 50 głosami. Najbardziej zacięta rywalizacja była w gminie Wąpielsk, gdzie swoje kandydatury zgłosiło pięć osób. Ostatecznie mandat uzyskali: Mariusz Albrecht i Piotr Czarnecki.
W Rogowie, w dwumandatowym okręgu, do izby weszły: Renata Lewandowska ze Starego Kobrzyńca oraz Emilia Kopycińska. W tym okręgu nie było konieczne przeprowadzenie głosowania, bo zgłosiły się jedynie dwie kandydatki. Podobna sytuacja miała miejsce w mieście Rypin, gdzie wystartował jeden kandydat, Janusz Tyburski, który spełnił wszystkie warunki. Gminę Rypin będą reprezentować: Ryszard Błaszkiewicz i Grzegorz Podszucki, a gminę Skrwilno: Emilia Jaskólska i Barbara Błażejewska.
W powiecie golubsko-dobrzyńskim, z gminy Ciechocin, do izby weszli: Arkadiusz Żuchowski i Jacek Błaszkiewicz. Swoich reprezentantów w głosowaniu wybrał samorząd rolniczy gminy Golub-Dobrzyń. Frekwencja w niedzielę przekroczyła próg 13 proc. Na blisko 2200 uprawnionych, do urn poszło 290 rolników. Mandaty zdobyli: Wojciech Boniecki (159 głosów) i Filip Szreter (130 głosów). Gminę Radomin będą reprezentować: Czesław Klimek z Płonnego oraz Wojciech Pietrzak ze Szczutowa. Z gminy Zbójno do powiatowej izby dostali się: Rałał Marek Burkwicz (Ruże), a także Marek Henryk Majewski (Rembiesznica).
Flash INFO, odcinek 24 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.
