Manchester City

2

2 1 połowa

• To tyle z Manchesteru, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak.

• Manchester City świetnie rozegrał ten mecz. Najpierw zdobył okazałą przewagę, by potem grać mądrze i doprowadzić zwycięstwo do końca. Widać w tym było taktyczny zmysł trenera Guardioli.

• John Stones wybija piłkę z pustej bramki po jeszcze jednym pustym przelocie, po chwili mecz dobiega końca!

• Fernandinho z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Faulowany interweniujący Claudio Bravo. Zostało jeszcze 90 sekund!

• Teraz lepszy strzał Szweda, wywalczył on rzut rożny! Co za emocje w końcówce derbów Manchesteru!

• Beznadziejne uderzenie Zlatana Ibrahimovicia z linii szesnastu metrów. Grę od bramki wznowi Claudio Bravo.

• Kevin De Bruyne zmieniony w ostatnich minutach przez Pablo Zabaletę. Sędzia tymczasem dolicza aż pięć minut!

• Za dużo błędów w rozegraniu popełniają piłkarze Jose Mourinho. Zaliczyli oni niesamowicie mnóstwo strat w tym spotkaniu, nie inaczej jest w końcowych minutach.

• Z szybką kontrą wyszli goście, w roki kończącego akcję niespodziewanie znalazł się Fernando, ale zdecydowanie za wolno poruszał się z piłką, przez co przejął ją David De Gea.

• Wydaje się, że szczególnie teraz Czerwone Diabły powinny wziąć się do ataku, ale to się po prostu nie dzieje. Chaos w środku pola gospodarzy wciąż niezażegnany,.

• Wayne Rooney z kartką za faul na... Claudio Bravo.

• Luke Shaw zmieniony na ostatnie minuty, w jego miejsce na murawie pojawia się Anthony Martial.

• Kevin De Bruyne uderza bardzo mocno, ale nad bramką.

• Wayne Rooney fauluje tuż przed polem karnym, świetna okazja do bezpośredniego strzału na bramkę.

• Za moment na murawie zamelduje się Anthony Martial, a więc pełen arsenał Jose Mourinho zamelduje się na murawie!

• Co za napór gości! David Silva z dwudziestu metrów podkręca piłkę, ta w niewielkiej odległości omija poprzeczkę!

• Stuprocentowa sytuacja piłkarzy z Etihad Stadium! Kevin De Bruyne uderza z ostrego kąta w słupek, piłka toczy się przy samej linii bramkowej i opuszcza plac gry!

• Jeszcze jeden rzut rożny i jeszcze jeden celny strzał na bramkę, ponownie na posterunku De Gea.

• Ależ blisko Obywatele! Dośrodkowanie z rzutu wolnego kończy się strzałem, który z najwyższym trudem broni David De Gea!

• Piłka w siatce City, ale gol nie zostaje uznany! Uderzał Marcus Rashford, strzał przeciął Ibrahimović, piłka wpadła do siatki, ale spalony Szweda był ewidentny.

• Dośrodkowanie Leroya Sane z prawej strony pola karnego pada łupem Davida De Gei. Wciąż atakują goście, wydaje się, że bramka wisi w powietrzu. Zawodnicy The Citizens atakują trochę ociężale. Może gdyby wynik był inny, ich gra wyglądałaby inaczej.

• Efektowna próba strzału w wykonaniu Zlatana Ibrahimovicia, napastnik uderza ponad bramką. Ataki Czerwonych Diabłów ponownie zgasły.

• Odważna próba Wayne'a Rooneya z dystansu, ale uderzenie po ziemi z czterdziestu metrów nie zmusiło Claudio Bravo do interwencji.

• Przebojem w pole karne wdarł się Kevin De Bruyne, strzał Belga z czuba nie bez problemów łapie David De Gea.

• Leroy Sane w 60. minucie zmienia Raheema Sterlinga.

• Na boisku za moment w barwach City zadebiutuje Leroy Sane!

• Kibice na trybunach domagają się rzutu karnego dla United, sygnalizując zagranie ręką Nicolasa Otamendiego. Gwizdek arbitra milczy.

• Co dzisiaj robi Claudio Bravo?! Chilijski bramkarz decyduje się na niezwykle ryzykowny drybling pod własną bramką, co omal nie skończyło się stratą gola, golkiper uratował się czystym wślizgiem!

• Brazylijski pomocnik od razu po wejściu na murawę włącza się w uporządkowanie gry w środku pola. Od dłuższego czasu przy piłce utrzymują się goście.

• Fernando zmienia Kelechiego Iheanacho, Guardiola wzmacnia środek pola.

• Na boisku za chwilę pojawi się Fernando. Tymczasem żółtą kartką ukarany także Marouane Fellaini, poszkodowany Aleksandar Kolarov.

• Głupi faul Zlatana Ibrahimovicia przy linii końcowej, faulowany Nicolas Otamendi. Zasłużona kartka.

• Wygląda na to, że rozmowa w szatni gospodarzy przyniosła duże zmiany w ich grze. Teraz to oni grają dużo bardziej ofensywnie. City się skutecznie broni.

• Pierwsza akcja United. Marcus Rashford dośrodkowuja w pole karne na piąty metr na głowę Zlatana Ibrahimovicia, Szwed uderza ponad poprzeczką.

• Drugą zmianą jest wejście Marcusa Rashforda w miejsce wydawałoby się nieobecnego wcześniej na murawie Jessego Lingarda.

• Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Manchesteru United.

• W przerwie dwie zmiany. Henrik Mkhitaryan zmieniony przez Andera Herrerę. To nie był najlepszy debiut Ormianina w wyjściowym składzie.

• Za moment ruszamy z drugą połową!

• Zlatan Ibrahimović staje się czwartym graczem w historii Premier League z czterema golami w pierwszych czterech kolejkach!

• Po absolutnej dominacji gości przez 40 minut w końcówce pierwszej połowy obudzili się gospodarze. Wynik 1:2 sprawia, że sprawa zwycięstwa jest otwarta, pewne jest jedno - po przerwie czekają nas ogromne emocje!

• Po dwóch doliczonych minutach Mark Clattenburg kończy pierwszą połowę derbów Manchesteru - co za mecz!

• Bliźniacza sytuacja, znowu do pustej bramki mógł trafić Ibrahimović, ale uderzył znacznie słabiej i dobiegł do niej Kevin De Bruyne! Mógł być remis!

• Wayne Rooney cudownie dośrodkowuje na głowę Zlatana Ibrahimovicia, napastnik uderza prosto w Claudio Bravo!

• Jeszcze przed przerwą żółtą kartką ukarany Eric Bailly.

• Pierwsza połowa dobiega końca, a szkoda, bo mecz wyrównał się, chciałoby się oglądać to dalej bez piętnastominutowej przerwy!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, wychodzi do niego chilijski bramkarz, ale mija się z piłką. Dopada do niej reprezentant Szwecji i precyzyjnym strzałem do pustej bramki zdobywa bramkę kontaktową!

• BŁĄD BRAVO I JEST JUŻ TYLKO 1:2! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!

• David Silva z pierwszą żółtą kartką w tym meczu, ostry faul przy linii bocznej i całkowicie zasłużona kara.

• Wayne Rooney oddaje strzał rozpaczy z ostrego kąta mimo asysty Aleksandara Kolarova.

• Jose Mourinho dyskutuje z asystentem, czy doczekamy się zmiany jeszcze przed przerwą?

• Absolutnie nie ma mowy o spalonym, wykluczyły to powtórki! Kevin De Bruyne strzałem z ostrego kąta po ziemi trafia w słupek, ale jego strzał dobija z najbliższej odległości Kelechi Iheanacho. Nigeryjczyka nie upilnował Daley Blind.

• GOOOOOL, JEST 2:0, TRAFIA KELECHI IHEANACHO, ALE CZY TAM NIE BYŁO SPALONEGO?

• Szybkie podanie napędzające akcję w kierunku Davida Silvy, Hiszpan dobiega do linii końcowej i próbuje dośrodkowania, wrzutkę bez najmniejszego problemu łapie David De Gea.

• Ładna dwójkowa akcja na linii De Bruyne - Sterling, ale Anglik wykonał niepotrzebne podanie do Belga, choć mógł próbować strzału, przez co City traci posiadanie.

• Niespodziewana próba uderzenia z pierwszej piłki z trzydziestu metrów w wykonaniu Bacarego Sagni, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Ogromna kontrowersja w polu karnym gości! Henrikh Mkhitaryan mija Claudio Bravo w polu karnym, ten ratuje się faulem, sędzia używa gwizdka, aby odgwizdać... spalonego, na którym wcześniej był reprezentant Armenii.

• Nolito rozpędził się z piłką, próbując szarży w szesnastkę, ale traci piłkę, faulując jeszcze dodatkowo Antonio Valencię.

• Świetna piłka do Henrikha Mkhitaryana na prawe skrzydło, Ormianin rozpędza się, próbuje dośrodkowania, ale trafia w Bacarego Sagnę. Tylko aut dla United.

• Czerwone Diabły wybijają piłkę poza linię boczną, łapie ją... Pep Guardiola, nie chcąc oddać jej Wayne'owi Rooneyowi. Dziwne zachowanie trenera.

• Piłkarze z Old Trafford mieli moment lepszej gry, ale ponownie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Gra United naprawdę nie wygląda dobrze. The Citizens wywalczyli kolejny rzut rolny.

• Wayne Rooney dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale z interwencją we własnym polu karnym problemów nie miał Nolito.

• Wciąż atakują zawodnicy Manchesteru City. Wygląda na to, że goście mają swój plan taktyczny na ten mecz, póki co realizując go bezbłędnie.

• Długie wybicie od bramki Claudio Bravo, głową przedłuża je Kelechi Iheanacho, z piłką mija się holenderski obrońca, co wykorzystuje De Bruyne, goście zasłużenie prowadzą.

• GOOOOOOL!!! KEVIN DE BRUYNE WYKORZYSTUJE BŁĄD DALEYA BLINDA, 1:0 PROWADZĄ GOŚCIE!!!

• Zlatan Ibrahimović zdecydowanie zbyt długo przetrzymywał piłkę pod polem karnym przeciwnika, co zakończyło się jeszcze jedną stratą gospodarzy.

• Na spalonym Raheem Sterling, grę wznowił już David De Gea.

• Do piłki podbiegł jednak Aleksandar Kolarov, posyłając piłkę wysoko ponad poprzeczką

• Eric Bailly fauluje Kevina De Bruyne w okolicach narożnika pola karnego, dobra decyzja sędziego o odgwizdaniu przewinienia. Groźny rzut wolny dla City, przy piłce David Silva.

• Efektowny strzał Paula Pogby z dystansu mija okienko bramki Claudio Bravo o około metr. Próba uderzenia godna pochwały.

• Póki co atakują jedynie Obywatele, zawodnicy United wciąż nie potrafią opuścić własnej połowy.

• Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło, Czerwone Diabły mogły jeszcze wyprowadzić kontrę, ale Paul Pogba nie zdążył do podania od Henrikha Mkhitaryana.

• Pierwszy rzut rożny dla gości po jeszcze jednej akcji reprezentanta Belgii.

• Świetne podanie do Kevina De Bruyne na lewe skrzydło, ten bardzo groźnie dośrodkowuje w szesnastkę, z futbolówką mija się Raheem Sterling, pierwsza groźna akcja w tym meczu.

• City starało się spokojnie rozpocząć mecz i powymieniać kilka podań, ale piłkę przejęli już zawodnicy United.

• Losowanie wygrali goście i to oni rozpoczęli derby Manchesteru!

• Za linią boczną bardzo serdecznie przywitali się Jose Mourinho i Pep Guardiola.

• Przywitanie obu drużyn zakończone, za chwilę losowanie stron.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już z tunelu na Old Trafford, za dosłownie chwilę zaczynamy!

• Od pierwszego gwizdka dzielą nas już tylko minuty - kto zwycięży w derbach Manchesteru?

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie pan Mark Clattenburg.

• Gospodarze ustawieni będą w formacji 4-4-2, City zaś zagra w formacji wyglądającej na 4-1-4-1, a najbardziej wysuniętym zawodnikiem The Citizens będzie Kelechi Iheanacho.

• Rezerwowi Manchesteru City: Wilfredo Cabellero, Fernando, Leroy Sane, Pablo Zabaleta, Gael Clichy, Jesus Navas i Manuel Garcia.

• Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Chris Smalling, Ander Herrera, Juan Mata, Morgan Schneiderlin, Anthony Martial i Marcus Rashford.

• Spotkanie coraz bliżej, podajmy więc rezerwowych obu drużyn. Tradycyjnie rozpoczniemy od gospodarzy.

• Ten mecz zawiera wiele podtekstów, jednym z nich jest starcie Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Bukmacherzy w roli faworyta stawiają Portugalczyka.

• Obyło się bez większych niespodzianek. Zawieszonego Sergio Aguero zastąpił Kelechi Iheanacho. Pierwszy raz mecz w podstawowym składzie w barwach Czerwonych Diabłów rozpocznie Henrikh Mkhitaryan.

• Znamy już składy, znajdziecie je po prawej stronie serwisu.

• Witam, już za około trzy kwadranse rozpoczynamy wielkie derby Manchesteru - na Old Trafford United zmierzy się z City. Na ten mecz zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!