2

1 1 połowa

• Koniec! Koniec! Koniec! Podopieczni Pepa Guardioli uciekają Czerwonym Diabłom już na jedenaście punktów! Machina hiszpańskiego trenera okazała się lepsza w derbach Manchesteru!

• Bernardo Silva w sytuacji sam na sam, ale świetnie broni De Gea!

• Kontra City, Sterling do Bernardo Silvy, a ten przewraca się w polu karnym jednak sędzia nie pokazuje na jedenasty metr.

• Bardzo dobrze przy piłce utrzymują się zawodnicy The Citizens.

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• Żółtym kartonikiem ukarany Ashley Young.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Wchodzi Bernardo Silva.

• Najlepsza okazja United w tym meczu! Martial dogrywa płaską piłkę na piąty metr, a tam był Lukaku. Belg potężnie uderza na bramkę, ale twarzą bronił Ederson! Po chwili nastąpiła dobitka Maty i znów świetnie interweniował Brazylijczyk!

• Juan Mata w miejsce Herrery.

• Dobre wejście Lukaku w pole karne przeciwnika, ale zabrakło strzału w tej akcji! Ostatecznie napastnik United traci piłkę.

• Na boisku melduje się Zlatan Ibrahimović!

• Mocne uderzenie Rashforda, ale świetnie broni Ederson!

• David Silva ukarany żółtą kartką po brzydkim faulu.

• De Bruyne z dystansu, ale dobrze broni De Gea!

• Rashford uderza nad bramką.

• Martial faulowany przez Sterlinga. Będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla United.

• Osamotniony Lukaku uderzył z szesnastu metrów, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Indywidualna akcja Silvy, który dograł piłkę na piąty metr, ale złe zachowanie jego partnerów i nie ma podwyższenia wyniku!

• Kolejny rzut wolny dla City w okolicy pola karnego, ale dośrodkowanie Silvy trafiło prosto w mur.

• Druga korekta w drużynie gości. Eliaquim Mangala pojawia się na boisku.

• Centra Silvy, Lukaku chciał wybić piłkę, ale trafił w Smallinga. Futbolówka wraca na trzeci metr, a tam był Otamendi, który złożył się do nożyc i pokonał bramkarza United! 2:1!

• Gabriel Jesus faulowany przed polem karnym United. Będzie dobra okazja na bramkę.

• Zmiana również w drużynie gości. Vincent Kompany opuścił boisko w przerwie, a jego miejsce zajął Ilkay Gundogan.

• Dobra indywidualna akcja Jesusa, ale jego podanie do kolegi było niedokładne i obrońcy United zażegnali niebezpieczeństwo.

• W drugiej połowie nie będziemy już oglądać Marcosa Rojo. Jego miejsce zajął Victor Lindelof.

• Zawodnicy już na boisku, ruszamy z drugą częścią meczu!

• Koniec pierwszej części spotkania. Mecz pod dyktando gości, ale jeden błąd sprawia, że do przerwy mamy remis!

• Mamy wyrównanie! Fatalny błąd obrony City! Długie podanie górą, z piłką mija się Delph i dopada do niej Rashford. Zawodnik United bez problemu umieszcza futbolówkę w siatce!

• Arbiter dolicza cztery minuty.

• Kontra City, ale na skraju pola karnego fatalnie zagrywa De Bruyne i goście tracą szansę na podwyższenie wyniku!

• Gol! City prowadzi! Centra z narożnika boiska, zamieszanie na piątym metrze i wreszcie uderza Silva! De Gea bez szans!

• Mocne uderzenie Sane z bliskiej odległości, ale kapitalnie broni De Gea! Tylko rzut rożny!

• Dobra wymiana piłki między Silvą i Sterlingiem, ale nie było okazji do strzału. Dobrze interweniowali obrońcy.

• Rojo jednak wraca na boisku. Musiał jednak zmienić zakrwawioną koszulkę. Kontynuować grę będzie z opatrunkiem na głowie.

• Gra wznowiona. United chwilę w osłabieniu.

• Do rozgrzewki ruszył Lindelof. Rojo wciąż nie podnosi się z boiska.

• Ostry atak Rojo na Silvie. Obaj piłkarze leżą na murawie.

• Piłka w bramce gości, ale wcześniej sędzia słusznie dopatrzył się faulu jednego z piłkarzy United.

• Kolejne uderzenie z dystansu. Szczęścia szukał Otamendi, ale piłka po jego strzale poleciała w trybuny.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska bardzo niecelne.

• Rzut rożny dla gości.

• Fernandinho bardzo mocno z dystansu, ale i równie niecelnie.

• Strzał Silvy, ale bez większego problemu interweniuje bramkarz gospodarzy.

• Dośrodkowanie Rashforda, ale piłka ląduje w rękach Edersona.

• Znowu prostopadła piłka! Fernandinho do Jesusa, ten mija przeciwnika i uderza, ale znowu na posterunku De Gea!

• Składna akcja gości przed polem karnym gospodarzy zakończona lekkim strzałem Sterlinga.

• Rzut rożny dla City, piłka odbija się od Maticia i ląduje w rękach De Gei.

• Piłką ciągle operują podopieczni Guardioli. Gospodarze mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Sterling popisuje się świetnym prostopadłym podaniem, ale Jesus nie przyjął piłki i nie oddał strzału. Napastnik próbował odegrać futbolówkę do wbiegającego kolegi. Na jego nieszczęście, obrońcy United wybili piłkę.

• Sane próbował indywidualnej akcji i chciał wejść z piłką w pole karne, ale dobra interwencja Younga.

• Dobrze przedzierał się Sterling, ale przeciwnicy szybko przerwali jego akcję faulem.

• Już pierwsza kartka w tym spotkaniu. Ukarany Kyle Walker.

• Od początku szybkie tempo gry. Oba zespoły próbują przedostać się pod bramkę przeciwnika, ale defensywy obu drużyn bardzo czujne.

• Sędzia daje znak, ruszamy z wielkim hitem!

• Przypomnijmy, że podopieczni Pepa Guardioli nie przegrali jeszcze w aktualnych rozgrywkach. Czy przedłużą dziś tę serię o kolejne spotkanie?

• Przypomnijmy, że dziś mierzą się dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu. The Citizens zajmują pierwszą lokatę, a Czerwone Diabły ze stratą ośmiu punktów do lidera są na drugim miejscu w tabeli.

• Manchester City: Ederson - Walker, Kompany, Otamendi, Delph, Fernandinho, De Bruyne, David Silva, Sterling, Sané, Gabriel Jesus

Rezerwa: Bravo, Danilo, Gündoğan, Bernardo, Agüero, Mangala, Zinchenko

• Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo, Young, Matić, Herrera, Rashford, Lingard, Martial, Lukaku

Rezerwa: Romero, Lindelöf, Jones, Shaw, McTominay, Mata, Ibrahimović

• Zapraszamy na naszą relację z hitowego spotkania Premier League. Przed nami Derby Manchesteru!