Marek Sikora odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Wodociągów w Grudziądzu

(PA)Zaktualizowano 
Marek Sikora, były wiceprezydent Grudziądza został odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Wodociągów. To jedna z pierwszych, personalnych decyzji nowego prezydenta Grudziądza.
Marek Sikora, były wiceprezydent Grudziądza został odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Wodociągów. To jedna z pierwszych, personalnych decyzji nowego prezydenta Grudziądza. Piotr Bilski/Archiwum
To jedna z pierwszych personalnych decyzji nowego prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego. Nowym szefem Rady Nadzorczej Wodociągów został Daniel Czerwiński.

Daniel Czerwiński ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Jest adwokatem. Od 2011 roku jest członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. - Posiada wieloletnie doświadczenie związane z działalnością spółek prawa handlowego, w tym pełnieniu funkcji członka rady nadzorczej - informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. - Ponadto jest specjalistą z zakresu doradztwa korporacyjnego oraz inwestycyjnego.

Na tym nie koniec zmian personalnych w spółkach. Ze "stołka" przewodniczącego Rady Nadzorczej Grudziądzkiego Parku Przemysłowego poleciał Kazimierz Kalkowski. Odwołany został również członek Rady Nadzorczej GPP, Jacek Szok. - Dokonałem tych zmian w trybie dość szybkim z uwagi na bardzo niepokojące informacje o tym co dzieje się w spółce. Dotyczy to m.in. problemów spółki związanych z udzieleniem pożyczki Taczbudowi na budowę miejskiego schroniska dla zwierząt, a druga sprawa to projekt związany z budową Centrum Wisła - wyjaśnia Maciej Glamowski.

Jak zapowiedział prezydent Grudziądza, wkrótce podejmie decyzję dotyczące losu prezes GPP, Joanny John - Błażyńskiej.

CZYTAJ TEŻ:Znamy nazwiska najbliższych współpracowników prezydenta Grudziądza

Nowym szefem Rady Nadzorczej GPP został Marcin Kuskowski, a członkiem Wojciech Stybor.
Marcin Kuskowski jest adwokatem, ukończył UG. W ramach praktyki zawodowej zdobył bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, zarówno dużych spółek prawa handlowego, jak i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
Wojciech Stybor ma wykształcenie wyższe ekonomiczne, prowadzi własną działalność gospodarczą. Był radnym miasta Gdańsk.

Wkrótce mają także zostać podjęte decyzje dotyczące m.in. prezesa i rady nadzorczej Grudziądzkich Inwestycji Medycznych.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 22.02.2019 o 14:19, Darkman napisał:

Minęło już 100 dni od objęcia urzędu prezydenta a nadal nie mamy obiecanego audytu po 12 latach rządów Malinowskiego i Sikory

 

I nie będzie. Audyt zrobi i to drobiazgowo komisarz a wtedy? Ło ludzie, kto będzie paczki nosił. W Ostrowcu do paki za niegospodarność wsadzili wójta i skarbnika.

D
Darkman

Minęło już 100 dni od objęcia urzędu prezydenta a nadal nie mamy obiecanego audytu po 12 latach rządów Malinowskiego i Sikory

G
Gość
W dniu 22.02.2019 o 13:35, Gość napisał:

Kowarowski nie ma żadnych kompetencji by być wice, ma do tego duże braki w wychowaniu itd. Do tego boi się stracić mandat! Jak narazie powoli zmiany idą ale idą. Odbili MPGN, Olimpię, brak Zena i Marków to miód na moje serce!

 

Jak babcia Bagniewska, bez wykształcenia ekonomicznego, bez doświadczenia w finansach i zarządzaniu została przewodniczącą komisji budżetu i finansów, to już nic bardziej nienormalnego w tej radzie nie może się zdarzyć. Niby na 5 minut, a tu lecą miesiące. Jej to nie przeszkadza, bo pieniądze wyższe, ale że radnym to nie przeszkadza, to od razu widać jakie mają ambicje i oczekiwania w stosunku do wypełniania mandatu radnego jaki im wyborcy powierzyli.
 

G
Gość
W dniu 22.02.2019 o 12:51, Gość napisał:

Pan Glamowski-mieszkaniec Gdańska czyści wszystko nie mając kompletnie pomysłu na przyszłość miasta.Zaczyna obsadzac rady nadzorcze znajomymi z Trójmiasta.Na tym polega wyciaganie Grudziądza z zapaści finansowej.Dalej-udawanie przed opinią publiczną,iż nie wiedział o finansach miasta świadczy tylko o tym jakim był szefem komisji finansów. Juz wypstrykal Pana Kowarowskiego ,który miał być m-ce,w zamian mamy wiceprezydenta,który kompletnie nie ma pojęcia o dziedzinach którymi ma zająć się w ratuszu.Widać Pan Glamowski bierze przykład z rządów w Warszawie gdzie nie liczą się kompetencje.Jak to klasyk mawiał Mierny,bierny ale wierny.Na szczęście za pół roku będziemy mieli komisarza,który tym razem wyczysci Gdański najazd na Grudziądz.I co zakorkowało się! Miało być takie trzepanie w zarządach spółek, w radach nadzorczych, poogłaszane konkursy... i cisza?

Kowarowski nie ma żadnych kompetencji by być wice, ma do tego duże braki w wychowaniu itd. Do tego boi się stracić mandat! Jak narazie powoli zmiany idą ale idą. Odbili MPGN, Olimpię, brak Zena i Marków to miód na moje serce!
G
Gość

Pan Glamowski-mieszkaniec Gdańska czyści wszystko nie mając kompletnie pomysłu na przyszłość miasta.
Zaczyna obsadzac rady nadzorcze znajomymi z Trójmiasta.
Na tym polega wyciaganie Grudziądza z zapaści finansowej.
Dalej-udawanie przed opinią publiczną,iż nie wiedział o finansach miasta świadczy tylko o tym jakim był szefem komisji finansów. Juz wypstrykal Pana Kowarowskiego ,który miał być m-ce,w zamian mamy wiceprezydenta,który kompletnie nie ma pojęcia o dziedzinach którymi ma zająć się w ratuszu.
Widać Pan Glamowski bierze przykład z rządów w Warszawie gdzie nie liczą się kompetencje.
Jak to klasyk mawiał Mierny,bierny ale wierny.
Na szczęście za pół roku będziemy mieli komisarza,który tym razem wyczysci Gdański najazd na Grudziądz.

W dniu 24.11.2018 o 15:45, Serdeczny napisał:

 

I co zakorkowało się! Miało być takie trzepanie w zarządach spółek, w radach nadzorczych, poogłaszane konkursy... i cisza?
 

b
b.kandydat do RN spółki
W dniu 25.11.2018 o 23:20, Irena napisał:

Bardzo jestem ciekawa gdzie pracujesz i życzę Ci abyś kiedyś chociaż we śnie poczuła jak to jest jak ktos Cie zwalnia nawet z Tobą o tym nie rozmawiając. Gdy dowiadujesz sie z prasy, ze masz byc zwolniona, ze stoisz obok a ktoś mówi do „sitka”, ze Cie zwolni za dwa dni.Nie wszyscy ludzie z Grudziądz, w tymi spółkach to kolesiostwo. Rozejrzyj sie wokół siebie. Niech sprawdzają. Tylko dlaczego strzelają przed śledztwem?

 

Niestety zasługują na takiego kopniaka ze stanowiska. Przy ich zatrudnianiu kontrkandydatów nie dopuszczano do głosu, nie przeprowadzano z nimi rozmów, nie informowano ich o przebiegu naboru, pomimo, że spełniali wszystkie wymogi. To był kolesiowski układ
 

I
Irena
W dniu 25.11.2018 o 09:49, Anna napisał:

Proponuję wszystkim plującym jadem, żeby do porannej kawy poczytali, kim są ludzie powołani w miejsce dotychczasowych, pełniących funkcje w RNach.O ich wiedzy i doświadczeniu. O tym, że są profesjonalistami, nie właścicielami warzywniaka, jak tu ktoś wcześniej napisał.Argumenty, że nie z Grudziądza, że nie mieszkają, nie znają, jest całkowicie chybiony,biorąc pod uwagę funkcje, na które zostali powołani. Mają kontrolować, a jeśli coś prawnie, finansowo czy księgowo jest niepoprawnie, to nie będzie się zgadzało ani w Grudziądzu, ani w Gdańsku, ani na Księżycu.Co do wątpliwości, czy mieszkańcy Grudziądza się nie nadają,tudzież nie posiadają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, nikt nic takiego nie powiedział, na pewno nie Pan Prezydent, natomiast powołani nadają się doskonale. Dajcie im czas, a wielu z krtykujących, tradycyjnie po polsku, będzie musiało wejść pod stół i odszczekać dotychczasowe opinie.Cierpliwości.


Bardzo jestem ciekawa gdzie pracujesz i życzę Ci abyś kiedyś chociaż we śnie poczuła jak to jest jak ktos Cie zwalnia nawet z Tobą o tym nie rozmawiając. Gdy dowiadujesz sie z prasy, ze masz byc zwolniona, ze stoisz obok a ktoś mówi do „sitka”, ze Cie zwolni za dwa dni.
Nie wszyscy ludzie z Grudziądz, w tymi spółkach to kolesiostwo. Rozejrzyj sie wokół siebie. Niech sprawdzają. Tylko dlaczego strzelają przed śledztwem?
G
Gość

Najpierw trzeba opanować rady nadzorcze by potem firmy sprzedać, to pierwszy  w tym kierunku krok.

G
Gość
W dniu 25.11.2018 o 07:57, Gość napisał:

wyborcy Pana Glamowskiego brawo, teraz będzie rządził Gdańsk i to wszędzie gdzie to możliwe, powodzenia

 


Myślę, że będzie dobrze, bo z Gdańska przychodzą ludzie sprawdzeni przez szwagra Adamowicza.

G
Gość

Dokładnie tak.zając się tymi którzy traktują ludzi źle i wymienić.

y
yyy
W dniu 25.11.2018 o 15:08, Człowiek z miasta napisał:

Gdyby chodziło tylko o wybranie prezesa, Glamowski mógłby powołać do rady nadzorczej kilku radnych swoich albo z KO. A może chodzi o nieumoczone lokalnie, chłodne spojrzenie co dzieje się w miejskich spoleczkach? Bo coś czuję, że poziom "fachowego" kolesiostwa może tam być wysoki...

Tak się składa, że członek Rady Nadzorczej musi zdać egzamin państwowy, by w takich Radach "zasiadać" . Myślę, że niewielu radnych ma takie kwalifikacje. Jak coś piszecie mili Państwo, to sprawdzajcie. 

C
Człowiek z miasta
W dniu 25.11.2018 o 09:48, Irena napisał:

Wiesz dlaczego rady? Bo rady w kompetencjach maja powoływanie i odwoływanie prezesów. Dlatego najpierw idą swoi ludzie do rad, a potem do zarządów. Janie mowię, ze tutaj tak bedzie, ale formalnie tak to sie przeprowadza.

Gdyby chodziło tylko o wybranie prezesa, Glamowski mógłby powołać do rady nadzorczej kilku radnych swoich albo z KO. A może chodzi o nieumoczone lokalnie, chłodne spojrzenie co dzieje się w miejskich spoleczkach? Bo coś czuję, że poziom "fachowego" kolesiostwa może tam być wysoki...
G
Gość
W dniu 25.11.2018 o 09:49, Anna napisał:

Proponuję wszystkim plującym jadem, żeby do porannej kawy poczytali, kim są ludzie powołani w miejsce dotychczasowych, pełniących funkcje w RNach.O ich wiedzy i doświadczeniu. O tym, że są profesjonalistami, nie właścicielami warzywniaka, jak tu ktoś wcześniej napisał.Argumenty, że nie z Grudziądza, że nie mieszkają, nie znają, jest całkowicie chybiony,biorąc pod uwagę funkcje, na które zostali powołani. Mają kontrolować, a jeśli coś prawnie, finansowo czy księgowo jest niepoprawnie, to nie będzie się zgadzało ani w Grudziądzu, ani w Gdańsku, ani na Księżycu.Co do wątpliwości, czy mieszkańcy Grudziądza się nie nadają,tudzież nie posiadają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, nikt nic takiego nie powiedział, na pewno nie Pan Prezydent, natomiast powołani nadają się doskonale.Dajcie im czas, a wielu z krtykujących, tradycyjnie po polsku, będzie musiało wejść pod stół i odszczekać dotychczasowe opinie.Cierpliwości.

Dokładnie!

G
Gość

Ten Kaszub wyląduje na wybieraniu puszek ze śmietnika
A teraz Podaję mu specjalistę szamana regulacji psychiki bólów głowy Tanzania trzeci namiot od wodopoju.

G
Gość

Ten Kaszub wyląduje na wybieraniu puszek ze śmietnika
A teraz Podaję mu specjalistę szamana regulacji psychiki bólów głowy Tanzania trzeci namiot od wodopoju.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3